Wellbutrin – zkušenosti s antidepresivy

Anonymní
17.1.20 17:28

Wellbutrin -zkušenosti

Ahoj všem, dostala jsem se do fáze, kdy budu muset brát zase nějaké AD, jelikož s nimi mám jen negativní zkušenosti, zkusila jsem jich hodně a nejvíc mě trápila nechuť na sex a nechutné přibírání, tak jsem teď pečlivě četla recenze, názory, příbalové letáky a padl mi do oka právě Wellbutrin, ještě Elontril. Není po nich nechuť na sex a nepřibírá se. Nevíte, zda se ještě dělají? Byly nějaké články, jak jich je nedostatek a tak. A klasicky, když něco funguje, tak se to stáhne z prodeje, protože nikdo nechce prodávat něco, co léčí a funguje, to by nebyl kšeft. Budu hrozně vděčná za odpovědi! Taky jestli nevíte cenu a Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2068
17.1.20 17:49
@Anonymní píše:
Ahoj všem, dostala jsem se do fáze, kdy budu muset brát zase nějaké AD, jelikož s nimi mám jen negativní zkušenosti, zkusila jsem jich hodně a nejvíc mě trápila nechuť na sex a nechutné přibírání, tak jsem teď pečlivě četla recenze, názory, příbalové letáky a padl mi do oka právě Wellbutrin, ještě Elontril. Není po nich nechuť na sex a nepřibírá se. Nevíte, zda se ještě dělají? Byly nějaké články, jak jich je nedostatek a tak. A klasicky, když něco funguje, tak se to stáhne z prodeje, protože nikdo nechce prodávat něco, co léčí a funguje, to by nebyl kšeft. Budu hrozně vděčná za odpovědi! Taky jestli nevíte cenu a Vaše zkušenosti.

Ahoj, Wellbutrin měl nějaký výpadek, byl místo něj Elontril, i když jeden čas se blbě sháněl i ten, ale co jsem se dívala na stránky SÚKLu, tak by už snad měl být zas i Wellbutrin.
Já ho brala několik let a moc na mě nepůsobil, měla jsem ho na deprese s útlumem, apatií. Měl by lehce aktivizovat, neměl by narušovat sexuální funkce a dokonce by se po něm mohlo i hubnout (nesmí ho brát anorektičky), ale paradox je ten, že já jsem bývala anorektička, Wellbutrin jsem brala a dokonce jsem po něm malinko přibrala. Poprvé jsem ho brala z AD samotný, podruhé k němu Sertralin Actavis a Lerivon a ani tato trojkombinace AD mi úplně nepomohla.
Doplatek na něj byl snad přes 200 Kč, ale to bylo v roce 2015.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11240
17.1.20 17:50

Tohle neřeš na internetu ale s ošetřujcím psychiatrem.

Nerozumíš tomu lépe než lékaři a internet už tomu vůbec nerozumí lépe. Smiř se s tím.

A jsi u někoho v psychoterapii?

To sis určitě dogooglila, že úzkostně-depresivní problémy jsou nejefektivněji řešené v kombinaci medikace A psychoterapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
17.1.20 17:54
@Ou píše:
Tohle neřeš na internetu ale s ošetřujcím psychiatrem.

Nerozumíš tomu lépe než lékaři a internet už tomu vůbec nerozumí lépe. Smiř se s tím.

A jsi u někoho v psychoterapii?

To sis určitě dogooglila, že úzkostně-depresivní problémy jsou nejefektivněji řešené v kombinaci medikace A psychoterapie.

Jak víš, ze má zakladatelka úzkostně-depresivní poruchu? O dg tu nic nepíše. A Wellbutrin je vhodnější spíš na deprese, než na úzkosti, ty může i zhoršovat, ale souhlasím, že léky musí probrat s Dr., ale zas proč by se zakladatelka nemohla zeptat na naše zkušenosti? Já vím, že každý jsme jiný, ale mě taky zajímají zkušenosti ostatních, když dostanu nový lék, nebo hledám, co by mi třeba sedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 17:55

@lol moc ti děkuji za info, je to pro mě jediná naděje, jinak na všechno tu kašlu, radši umřu než mít 130 kg. AD má pomáhat ne přivozovat deprese z obezity a snižovat jí sebevědomí.
Jsem objednaná k psychiatrovi, ale pokud zjistím, že není tato možnost, tak končím. Oni furt předepisují jen sraky po kterých se tloustne. Koukaj na tebe jak kyneš a je jim to jedno. Když jsi anorektička, tak to působí jinak, ale já už mám přes 100 kg, než jsem tehdá začala brát byla jsem tlustá, ale ne takhle nechutně, nesnáším se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 17:57

Taky by mě zajímalo, jak to ví. :D :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.1.20 18:03

Wellbutrin mi velmi vyhovoval (po cipralexu nechut na sex, neschopnost mit orgasmus, totez venlafaxin- u toho jeste unava).
Bohuzel mel velmi caste vypadky az se prestal dovazet uplne. Jestli je ted dostupny netusim, ja nakonec skoncila na necem jinem, co mi tez vyhovuje.
Ale jak uz bylo psano, musis to probrat s osetrujicim lekarem, ne si vybirat leky sama na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
2068
17.1.20 18:03
@Anonymní píše:
@lol moc ti děkuji za info, je to pro mě jediná naděje, jinak na všechno tu kašlu, radši umřu než mít 130 kg. AD má pomáhat ne přivozovat deprese z obezity a snižovat jí sebevědomí.
Jsem objednaná k psychiatrovi, ale pokud zjistím, že není tato možnost, tak končím. Oni furt předepisují jen sraky po kterých se tloustne. Koukaj na tebe jak kyneš a je jim to jedno. Když jsi anorektička, tak to působí jinak, ale já už mám přes 100 kg, než jsem tehdá začala brát byla jsem tlustá, ale ne takhle nechutně, nesnáším se.

Ani nevíš, jak tě chápu, já už nejsem anorektička, nechutně mě vykrmili a právě nacpali léky, po kterých jsem přibrala 30 kg. Mám tedy nadváhu. Po pravdě, mít 130 kg, tak taky spáchám sebevraždu. Já nabrala nejvíc o Lithiu, Lyrice a Zyprexe. Pokud potřebuješ AD, tak hlavně ne Mirtazapin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 18:07

@Lollitka to mě těší. To už jsem četla, ono už kromě toho co jsem psala na výběr ani není z toho, po čem by člověk nechtěl sex a přibíral, kór když jste obézní. A psychiatr z vás má jen pokusnýho králíka.
Každopádně jsem za tebe ráda, žes to zvládla a aspoň žiješ, kamarádka má anorexii a hrozně rychle chřadne, už má jen kosti, nevíš co bych ji mohla říct, aby nezemřela?

• Nahlásit
  • Citovat
2068
17.1.20 18:34
@Anonymní píše:
@Lollitka to mě těší. To už jsem četla, ono už kromě toho co jsem psala na výběr ani není z toho, po čem by člověk nechtěl sex a přibíral, kór když jste obézní. A psychiatr z vás má jen pokusnýho králíka.
Každopádně jsem za tebe ráda, žes to zvládla a aspoň žiješ, kamarádka má anorexii a hrozně rychle chřadne, už má jen kosti, nevíš co bych ji mohla říct, aby nezemřela?

No slovem ji asi nezachráníš, to musí odborníci, já byla v nemocnici, měla jsem sondu a pak dávají anorektičkám často Zyprexu, nebo Mirtazapin, nebo obojí, aby měly chuť k jídlu a musely jíst. Ale upřímně, já bych raději znovu anorexii, než nadváhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 18:37

@Lollitka já to chápu, já bych taky radši měla anorexii, ale zase to vypadávání zubů, vlasů a to co se děje dál je hrozné. Ale radši podvahu než nadváhu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2068
17.1.20 18:43
@Anonymní píše:
@Lollitka já to chápu, já bych taky radši měla anorexii, ale zase to vypadávání zubů, vlasů a to co se děje dál je hrozné. Ale radši podvahu než nadváhu :palec:

Mně zuby nevypadávaly, naštěstí, ale pak jsem měla bulimii a díky ní mám zkažené skoro všechny zuby. Ale já přesně taky raději podváhu, než nadváhu. A léčí se ta kamarádka? Může být i nedobrovolně hospitalizovaná, pokud už je na tom tak zle, tak nejdřív metabolická JIP a pak psychiatrie. Např. v Praze Ke Karlovu je oddělení přímo pro lidi s PPP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2068
17.1.20 18:44

Nebo té kamarádce můžeš doporučit Anabell, tam se PPP taky zabývají, já tam chodila na svépomocnou skupinu. Jsou v Praze, Brně a Ostravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 20:07

@Lollitka to mě mrzí s těmi zuby, ještě, že jsi o ně nepřišla. Neléčí, ona si to nepřizná, nejí už dlouho a hrozně moc cvičí.

• Nahlásit
  • Citovat
2068
17.1.20 20:35
@Anonymní píše:
@Lollitka to mě mrzí s těmi zuby, ještě, že jsi o ně nepřišla. Neléčí, ona si to nepřizná, nejí už dlouho a hrozně moc cvičí.

A kolik jí je? Když se takhle ohrožuje na životě (psala jsi, že je kostra), tak by s ní někdo měl jít k lékaři, alespoň k praktikovi a ten by ji kdyžtak poslal do nemocnice. Co na to její rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama