Přestat se stýkat s rodinou?

Anonymní
12.1.20 22:44

Přestat se stýkat s rodinou?

Holky asi to bude hrozně dlouhé, prosím o trpělivost a o zachování anonymu
Mám rodinu. 2 sestry. Zůstala jsem sama s dětmi a nějaký čas žila u rodičů. Můj otec se dostal do dluhove pasti a jediná možnost byla přepsat všechen majetek na me. Mě 2 sestry byli v té době také zadlužené a ne moc poctivě. Tak jsem vlastně matce a otci dělala bílého kone
Což jim. Vyhovovalo. Nikdy jsem s majetkem nemanipulovala, neřešila ho. Byla jsem ráda za střechu nad hlavou. Mě 2 sestry, mě neustále pomlouvala, kde jen šlo. Prý jsem jim majetek ukradla :roll: nabrecela jsem nespočet noci a nevěděla co dělat. Nebyla možnost přepsat majetek zpět na rodice
Matka mě utvrzovala v tom, že je vše v pořádku a jediné mne věří. No, po čase jsem si našla přítele, vdala se, postavili jsme dům. Vše bez pomoci rodičů. Tlak od sester se stupňová, anonymní udání, sprosté SMS.. Prý nám dům postavili rodiče :roll: matka situaci neřešila, neokrikla je, jen si hlídala to svoje. Já už situaci nevydržela a dala ji nůž na krk, buď si vše vezme zpět, nebo majetek dám sestram
Už jsem opravdu tu šikanu nemohla vydržet. A tak majetek putoval zpět matce. Spadl mi obrovský kámen ze srdce a už řešila jen mou rodinu, náš dům a naše starosti
Tlak že strany sester ustal. Po letech jsme se trošku začali stýkat, letos jsem je i pozvala na vánoce… Ač muž s tím nesouhlasil. Myslela jsem, že jim můžu odpustit. Do dneška. Moje dcera 13, byla u jedné ze sester, a nevím co jí to napadlo, ale zeptala se, zda babička být bude prodávat. Opravdu nevím, možná nás někdy zaslechla se o tom bavit. Prostě dítě :nevim: ja bych to hodila za hlavu
A je to tady znova, dlouhé SMS. Že je chci okrást :pocitac: a kuju kdoví co.. Já ale opravdu žijí svůj život a majetek rodičů je mi úplně ukradený. Byla jsem ráda, že jsem tu zátěž že sebe shodila :zed: a teď tedy. Přerušit naprosto kontakty a nestykat se? Nebo vysvětlovat, snažit se? Manžel je naštvaný, varoval mě a hodně ho to nastvalo. Nemám ani chuť se stýkat s matkou, myslím, že to hraje na všechny strany, na bydlení pod jejich střechou jsem raději zapomněla.. Bylo to peklo. Které si ne dovedete představit. Ale chtěla jsem rodinu, matku. Sestry, prostě normální rodinu. Potřebuju nezaujaty názor od Vas. Utnout styk? Jak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.1.20 22:52

Uprimne, nevim, proc by toto melo byt peklo. Pokud te nekdo nevyzadane kontaktuje ve smyslu sikany, tak policie. Sestriny nazory a hemzy bych vubec nebrala vazne, jednim uchem sem, druhym tam… Majetek bych nechala napsany na sebe, nevracela bych mamce. Skoda.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 22:53

To znám, mám to doma. Já jsem zlatokopka a sourozence jsem okradla.
Jsme prostě každý jiný. Každý máme jiné hodnoty a priority.
My s mužem spíš zdraví, pěknou práci která nás baví, hezký partnerský vztah, klid, domácí pohodu.
Sestra peníze, ukázat kolik ona toho má a tak.
Buď sezvat všechny k 1 stolu a vše si otevřeně vyříkat (což u nás nejde, jsou falešný a do očí nic neřeknou).
A nebo se na to vykašlat a styk s rodinou omezit na přání k svátku, narozeninám a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 22:58
@Anonymní píše:
Uprimne, nevim, proc by toto melo byt peklo. Pokud te nekdo nevyzadane kontaktuje ve smyslu sikany, tak policie. Sestriny nazory a hemzy bych vubec nebrala vazne, jednim uchem sem, druhym tam… Majetek bych nechala napsany na sebe, nevracela bych mamce. Skoda.

Vždycky jsem se chtěla policii vyvarovat. Je to rodina. Ale kdybych měla vypsat vše, co proběhlo… Udání dětské lékařce, udání do školy, psaní SMS manželove rodině, nespočet volání, ohavnosti.. Přesto jsem dala šanci. Ale vidím, že zbytečně. Majetek byl opravdu břímě, matka neustále v pozoru, zda s ním něco nedělám.. Mně spadl fakt kámen ze srdce a za řekla jsem se, že od nich nechci nikdy nic. Ani petnik.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 23:00
@Anonymní píše:
To znám, mám to doma. Já jsem zlatokopka a sourozence jsem okradla.
Jsme prostě každý jiný. Každý máme jiné hodnoty a priority.
My s mužem spíš zdraví, pěknou práci která nás baví, hezký partnerský vztah, klid, domácí pohodu.
Sestra peníze, ukázat kolik ona toho má a tak.
Buď sezvat všechny k 1 stolu a vše si otevřeně vyříkat (což u nás nejde, jsou falešný a do očí nic neřeknou).
A nebo se na to vykašlat a styk s rodinou omezit na přání k svátku, narozeninám a tak.

U nás je to stejné, pretvarka, nestydí se lhát do očí. Už nemám chuť je vidět. Jediný problém je, že se určitě budeme potkávat :roll: ke všemu sestra je jednoduchá, prostě hloupá a to je neskutečně nadeleni.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
666
12.1.20 23:05

Hoď to za hlavu. Potřebuješ je k životu? Nepotřebuješ, máš svou rodinu, tak se smiř s tím, že ne všude jsou ty vztahy idylický. A holt majetek dělá divy. To je afrodiziakum jako sviňa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.1.20 23:07
@Anonymní píše:
U nás je to stejné, pretvarka, nestydí se lhát do očí. Už nemám chuť je vidět. Jediný problém je, že se určitě budeme potkávat :roll: ke všemu sestra je jednoduchá, prostě hloupá a to je neskutečně nadeleni.. :zed:

Ta moje taky moc rozumu nepobrala.
Teď aktuálně je to to, že mám první dítě jako starší. Měla jsem jí chuť napsat, že nejsem jako ona, která měla dítě v 18 a bez otce dítěte a její dcera si vesele dělá další děti, i když je v azylovém domě pro matky s dětmi.
Asi bych to utla. Pokud bude prudit, rázně vyjádřit nesouhlas a klidně si to i nahrát.
A pokud bude pokračovat dál, tak se zkusit zeptat v nějaké poradně jak to řešit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 23:10
@Hamouzka píše:
Hoď to za hlavu. Potřebuješ je k životu? Nepotřebuješ, máš svou rodinu, tak se smiř s tím, že ne všude jsou ty vztahy idylický. A holt majetek dělá divy. To je afrodiziakum jako sviňa.

Nepotřebuji, nikdo z nich mi nikdy nepomohl s nepomáhá. Spíš naopak. Já vždy všem :zed: ale víš co, mě to tak uzira. Jak si může rodina tak ubližovat? Kvůli majetku, já to nechápu. Já se všeho vzdala, jen aby byl klid a on prostě není. Vadí mi, že mě spini, my fakt žijeme slusne, dreme oba, aby jsme měli to co máme, žijeme pro děti. Fakt už nevím. Závidím všem, co mají milující rodiny…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.1.20 23:12
@Anonymní píše:
Ta moje taky moc rozumu nepobrala.
Teď aktuálně je to to, že mám první dítě jako starší. Měla jsem jí chuť napsat, že nejsem jako ona, která měla dítě v 18 a bez otce dítěte a její dcera si vesele dělá další děti, i když je v azylovém domě pro matky s dětmi.
Asi bych to utla. Pokud bude prudit, rázně vyjádřit nesouhlas a klidně si to i nahrát.
A pokud bude pokračovat dál, tak se zkusit zeptat v nějaké poradně jak to řešit

No tak to je teda taky story, :roll: :roll: ta moje zase měla dítě v 16 a utekla od něj. Prostě hrůza. Dnes je stará, zapskla alkoholicka.Co nemá nic na práci. Jen ničit lidi kolem sebe. Nechápu to :zed: ta poradna je dobrý nápad. Ještě se zeptám, co na vaši situaci říká tvůj manžel?

• Nahlásit
  • Citovat
666
12.1.20 23:18

Hele, bitva o majetek je všude. Takže si nevybereš. Viz. Otavovi - nejlepší sourozenci na světě. Jakmile táta zemřel, už to byla bitva jak svině. Jeho dcera říká, jak táta chtěl, aby to měla všechno ona,… Máma se přiklonila na stranu syna, protože dcerka je taková… bez komentáře. Starý pán počítal se synem. https://www.euro.cz/…petr-1303516

Hoď to za hlavu. A neřeš je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
12.1.20 23:40

Ahoj, nečetla jsem všechny komentáře… Asi jen půlku… Ale to mi stačilo. Vysávají z tebe energii a nemají tě upřímně rády… Já jsem dost splachovací, ale tohle by mě ranilo. Myslím si že jsi podobný typ jako já, prožívala bych to stejně. Utnula bych kontakty a věnovala se upevnění vztahu s těmi co o tebe stojí. Tam už není co budovat, co posilovat, namlouvat si že se to zlepší nemá cenu… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 00:04
@Anonymní píše:
No tak to je teda taky story, :roll: :roll: ta moje zase měla dítě v 16 a utekla od něj. Prostě hrůza. Dnes je stará, zapskla alkoholicka.Co nemá nic na práci. Jen ničit lidi kolem sebe. Nechápu to :zed: ta poradna je dobrý nápad. Ještě se zeptám, co na vaši situaci říká tvůj manžel?

Můj muž se k tomu už od začátku staví asi jako váš, ať se na ně vyprdnu, že je k životu nepotřebujeme.
Já s tím měla velký problém, rodina z maminčiny strany je hodně pospolitá, i když rozdílná. Takže mi to přišlo divné.
No a pak když proti nám tchyně štvala vlastní dítě. A pak nás udala na socialku, kvůli týrání.
Tak to bylo jednoduché, tchyni jsme odstřihli (byl to pud sebezáchovy) a po nás i mužovi sourozenci.
Nyní se scházíme s mužovou rodinou u jeho sestry a je to fajn. Dobře vycházíme.
A časem kontakt se sestrou zcela vymizel, teď už si přejeme jen k svátku a narozeninám.
Problém nastane když se ozve a má své blbé poznámky. Ale už jsem se naučila to brát s rezervou

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 06:37
@reina1 píše:
Ahoj, nečetla jsem všechny komentáře… Asi jen půlku… Ale to mi stačilo. Vysávají z tebe energii a nemají tě upřímně rády… Já jsem dost splachovací, ale tohle by mě ranilo. Myslím si že jsi podobný typ jako já, prožívala bych to stejně. Utnula bych kontakty a věnovala se upevnění vztahu s těmi co o tebe stojí. Tam už není co budovat, co posilovat, namlouvat si že se to zlepší nemá cenu… :,(

Děkuji za názor, mně hrozně pomáhá to slyšet od někoho nezaujateho. Kamarádky mám, jsou úžasné, ale všechny z milujicich rodin, max pár menších problémů, ale fakt prkotiny. Já jsem asi nepolepsitelns, vždycky ustoupí, vždycky dám šanci. Musím začít teď u sebe a fakt se zaměřit na budování vztahu s těmi, co o to stojí. Máš úplnou pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama