Za 16 dní přibral kilo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 02:47

Za 16 dní přibral kilo?

Mám měsíční miminko a vážím cca 2× za týden.. Je možné, že za 16 dní přibral cca jedno kilo? Plně kojím a malý si pořád dozaduje prsa.. Co nakojim, tak hledá.. U krmení často usíná, tak odkladam, ale po chvilce je vzhůru a hledá.. Pláče.. I špatné usíná, musím nosit v šátku.. Jak ho pocca půl hodině odložím, je vzhůru.. Zkráceně, je pořád na prsu.. Říkám si, že buď mi váha špatně ukazuje.. Nebo.. Opravdu takhle pribira 🙈. Na kontrolu 6ti neděl jdeme ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, kolik váha ukáže u MUDr.. Ptz když jsme tam byli před těmi 16ti dny.. Tak naše váha ukazovala ještě o nějaké deko méně 🤔..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1835
6.11.21 04:09

Kojené deti přibiraji skokově. Poradim jednu věc.. Nevaz, vypadá, že té to jen stresuje i když je vidět, že syn pribral. Pro mě byl horor vážit i jen těch pár dní v porodnici, naštěstí u druhého to nevyžadovali. Mě dcera za mesic přibrala kilo, a to má hodně silný reflux a po každém kojení hodně blinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
6.11.21 05:36

Plně kojená dcera za pět týdnů přibrala 1630g. Zjištěno při kontrole v sedmi týdnech. Takže kilo za měsíc je úplná pohoda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 06:28

@Sallema právě že nestresuje, MUDr mi říkala, vážit před a po jídle, ale to já nedělám, jen orientačně, zda pribira.. U holky jsem kojila jen chvíli a pak jsem musela dokrmovat.. U druhého byhx ráda kojila o něco déle.. Tak jen pro jistotu, zda pribira, když takhle po kojení hleda a je neklidné..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 06:33

@Ančess tak to je krásný 😇 já jen, zda ho neprecpavam 🙈. Chlap mi říká, ať pořád nekojim, že mu bude bolet bříško at&.. Ale já četla, že u dětí na mm se to nemělo stávat, ale co mám dělat když pláče a u prsu je klidné, vždyť je to měsíční miminko.. Snad se to brzy srovná a bude miminko klidnější 🙏

• Citovat
  • Nahlásit
929
6.11.21 07:12

Nevaž. Není k tomu důvod a nechápu, že po Tobě padiatr chce tak předpotopní věc jako vážit před a po jídle 🙈. Zbytečný stres. Kór když kojíš, mléko se tvoří podle potřeb dítěte a to se nepřecpává a bere si co potřebuje. Tvoje miminko je hodně malinké a dožaduje se pořád a jen pocucává a je to tak v pořádku, to se časem srovná :)
Dost si myslím, že ani příkrm u prvního nebyl potřeba, spíše laktační poradkyně, pro pediatry je ale jednodušší šoupnout UM a je to :/
Kojená miminka, hlavně takto malá, přibírají skokově.
Fakt se vyprdni na vážení, koj na požádání a kdyby na Tebe zas zkoušeli, že máš málo mlíka (nic takového prostě neexistuje), tak se nenech zlákat UM a ozvi se nějaké LP :). Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10392
6.11.21 07:57

Máš nějakou poblblou doktorku.
Nevaž proboha, to je řešení, když dítě nepřibírá.
Novorozenec může být na prsu stále, občas se to stává i při spurtu, ale jako abys třeba 4 měsíce fungovala tak, že každou půl hodinu budeš kojit dítě, tak to taky není vhodné.
I z matéřského mléka může bolet břichno, když se potká nenatrávené a natrávené.
Matka není jen od toho, aby uspokojovala každou potřebu, matka je i od toho, aby vychovávala. Pomalu a s mírou, ale naučit se setrvale kojit taky není úplně vhodné. Malé dítě vlastně neumí nic jiného, tak s etoho defakto může dožadovat i pro uklidnění a ne pro to, že by mělo hlad, bylo by občas potřeba, než mu narveš ten prs do pusy, ho taky občas zkusit zabavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14993
6.11.21 08:03

Kamosce 2 deti pribraly 2.5 kg behem sestinedeli. Vzdycky si delala legraci, ze koji smetanu. Uz jsou pubertaci, dceru ma fakt nadprumerne velkou cele detstvi, syn je prumerny.

A na vahu prd, vzdyt na tom diteti musis videt pouhym okem, ze pribira :mrgreen: :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat