Za jak dlouho do porodnice

Anonymní
16.2.21 10:51

Za jak dlouho do porodnice

Ahoj maminky, za jak dlouho po příznacích jste jeli do porodnice v případě prvního porodu? Kvůli strachu z covidu a stresu z nemocnic obecně tam nechci být driv než to bude absolutně nejnutnější. Raději si část odhekam doma v soukromí a v absolutním klidu než na klasické hekarne s dalšíma rodička a bez partnera, na druhou stranu nechci sebe nebo miminko zbytečně vystavit riziku. Poznali jste to na něčem spolehlivě že už se otevíráte třeba na 3cm a je to tu?

Jen info: z bytu do auta pár kroků do garáže, máme kdyztak i kolečkové křeslo, porodnice asi 5min autem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
351
16.2.21 11:02

Těžko říct každá to má jinak :) mě třeba vůbec nic nebylo a byla jsem na 6cm :mrgreen: už jsem teda býla porodnici pac se jim nelíbil monitor, asi jsem moc neporadila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
16.2.21 11:04

Doporučuju si do telefonu stáhnout aplikaci na měření kontrakcí - jsou stupidně jednoduché, mačkáš jedno tlačítko - start/stop a ono ti to samo měří kontrakce a rozestup mezi nimi. Obecně se doporučuje jet do porodnice, když je interval mezi kontrakcemi cca 5 minut. Pokud praskne voda tak okamžitě.
Já na sobě absolutně nepoznala na kolik jsem otevřená. Po celé noci na hekárně jsem byla otevřená z 1 prstu na 4. A pak najednou během dvou hodin ze 4 na 10. Vůbec by mě nenapadlo si to zkoušet nahmatat sama, nehledě na to, že jsem toho nebyla ani schopná.
Osobně jsem ale byla ráda, že jsem se do nemocnice vypravila dřív než mi začaly ty pravé kontrakce, protože si nedovedu v tom stavu jet v autě.
Jinak se neboj, kdybys tam dojela nějak extrémně brzo, tak tě vyšetří a pak stejně nejspíš pošlou domů aby ses vyhekala v klidu tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
16.2.21 11:08

Tak já zase měla tři dny pocit, že stoprocentně rodím a byla jsem furt otevřená na 1cm :mrgreen: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
16.2.21 11:16

V 22.30 odešla hlenova zatka, ve 2 v noci jsem jela do porodnice, měla jsem jsem ale výtok s příměsi krve(kontrakce po 15 min) v porodnice v 2.30 práskl voda, v 11 ráno jsem porodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
16.2.21 11:31

Dej na svou intuici - až se doma nebudeš cítit bezpečně, vyraž do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8239
16.2.21 11:31

Ja jsem na hekarne nikdy nebyla i když byl porod úplně na začátku. Hned mě dali na porodní box i s manželem. U prvního to trvalo 10hodin. Obecně se říká, že máš jet když máš pravidelně kontrakce po 5 min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 11:35

@LilyJane ta aplikace je super tip, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 11:37

@vedma007 věřím svému tělu a miminku že si řekne ale jako prvorodička mám stín pochybnosti. Navíc bolest zvládám obstojně (vytahování drénu, operace, ledvinové kameny atp nikdy žádný extra bolesti, spíš svědění) tak mám strach abych to neprepiskla

• Citovat
  • Nahlásit
1388
16.2.21 11:45
@Anonymní píše:
@vedma007 věřím svému tělu a miminku že si řekne ale jako prvorodička mám stín pochybnosti. Navíc bolest zvládám obstojně (vytahování drénu, operace, ledvinové kameny atp nikdy žádný extra bolesti, spíš svědění) tak mám strach abych to neprepiskla

Já jela hned na začátku, v porodnici se vysmáli že nerodím. Doktorka naštvaná že jsem ji v noci probudila. Noc jsem prohekala doma, ráno jsme jeli, bez vyšetření mne chtěli pustit domu, to jsem si vyrvala. To už jsem byla na 8 cm. Pak zase nic nestíhali 🤦 já na sobě zase tu bolest nedám znát. Tak mne nikdo nevěřil že rodím když nehekam na celou porodnici… Kdybych měla domů podruhé tak po třetí bych to do porodnice nestihla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
923
16.2.21 11:58
@mijala píše:
Těžko říct každá to má jinak :) mě třeba vůbec nic nebylo a byla jsem na 6cm :mrgreen: už jsem teda býla porodnici pac se jim nelíbil monitor, asi jsem moc neporadila
:mrgreen: já taky, byla jsem v poradně, doktorka mě posílala domů. Pak jen řekla, ze mě pro jistotu ještě vyšetří. Zděsila se, že jsem na 6 cm a poslala mě rovnou na sál a 2h na to byl syn na světě. Každopádně to byl druhý porod. U prvniho jsme ale vyjeli asi hodinu po první kontrakci, když už chodily po 5 min. Do porodnice jsem to měla 30min. a tam už šly po 3min., šla jsem rovnou na sal, žádná hekárna…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63626
16.2.21 12:13

Těžko říct, 2 porody byly do hodiny, jeden 24 hodin.. Osobně bych rozhodně nechtěla poslední fázi strávit v autě ani minutu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63626
16.2.21 12:14

Mmchdm, kde jsi vzala společnou hekarnu? To se někde praktikuje? Osobně jsem vždy byla sama na sále a s partnerem, pokud tam chtěl být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10930
16.2.21 12:24
@Anonymní píše:

Idealni je mit svoji PA, ktera s tebou bude doma a pohlida te.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 12:39

Já měla pravidelné lehoučké kontrakce asi hodinu (po 2-3 minutách). Do porodnice jsem dojela otevřená na 5 cm :nevim: ale byl to druhy porod, prvni byl bohuzel vyvolavany… Já bych jela až se ti budou kontrakce hodně těžce prodýchávat a až budou opravdu pravidelné po 5 minutách déle než hodinu. Jinak hekárny už snad moc nejsou ne? Já vždy šla hned na sál (i když mi ten porod vyvolávali).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat