Za jak dlouho se dá naučit španělština na B2 úroveň?

Anonymní
18.8.25 22:53

Za jak dlouho se dá naučit španělština na B2 úroveň?

Zdravím.

Potřebovala bych se naučit poměrně rychle španělsky, ale vzhledem k práci a dalším povinnostem jí můžu věnovat každý den maximálně hodinu. Nejsem jazykové poleno, učím se poměrně rychle..
Vy, co máte s tímto jazykem zkušenost..nevíte přibližně, za jak dlouho bych se ji tímto tempem mohla naučit na komunikativní úroveň (B2?) :)

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2408
19.8.25 00:36

Jestli fakt budeš pravidelně každý den hodinu (což teda já osobně považuji za nereálné - ale jestli fakt budeš mít tu vůli, ok), kombinovat různé zdroje (poslech, konverzace, porozumění), tak za půl roku máš B1. U té B2 se to láme, někdo to má za pár měsíců poté, někdo s tím bojuje léta… Taky záleží, jestli máš třeba dobrou znalost jiných románských jazyků, píšeš, že nejsi poleno na jazyky, tak pokud už třeba 3-4 umíš, tak španělština nebude žádný problém, je to spíš lehčí jazyk (na té komunikativní úrovni, pak už zas tak ne). :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9357
19.8.25 06:58
@Anonymní píše: Více

Když se budeš učit sama, dáš to toho všechno a znáš už třeba i jiné jazyky, tak klidně měsíc, když budeš chodit do školy, tak 4 roky :D.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5247
19.8.25 07:24

@Takyjedna Pokud ma hodinu denne, tak za mesic se rozhodne spanelsky na B2 nenauci. Pokud neni jedna ze zazracnych polyglotu. Bezne se pocita s tim, ze na B2 se clovek dostane za 500-800 hodin.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9357
19.8.25 08:20
@Afrikana píše: Více
Já si nevšimla, že na to má hodinu denně, tak trošku dýl… :nevim: Ale
to, s čím se běžně počítá, to jsou nějaké průměry. Nejde o předepsané hodiny, ale o ten systém a slovíčka. Když už se učila nějaké indoevropské jazyky, tak má drážky vyryté a jde to po těch drážkách samo. Pokud se učila navíc ještě třeba francouzštinu, nebo jiný jazyk, co vyšel z latiny, tak se to jenom překlopí. Když má nadšení a čas, samozřejmě. Nejlepší jsou na to prázdniny a když nemá děti. Pak by bylo ještě ideální to zafixovat a doladit v té zemi :D
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1077
19.8.25 16:31

Ja to zvladla tak za 2 roky (ze zacatku jsem tomu davala hodinu denne, pote min, tak pocitam nejaky prumer i s rezervou).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze