Žába - jak se projevuje, léčba

Anonymni
2.4.07 13:25

žába

Máte někdo zkušenosti s žábou? Co to vlastně je, jak se projevuje, jak se léčí, apod.?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
2.4.07 14:04

Já teda zkušenosti se žábou mám.
Je to chladnokrevný živočich, projevuje kvákáním a skákáním.
Léčení je složité, obyčejně než doskáče k veterináři, tak chcípne.

:lol: :lol: :lol:

A teď vážně. Někdo tu už o tom psal, ale nějak mi vypadlo z mysli co to je. Vzhledem k dnešnímu slunečnému dni a včerejšímu aprílu, mám chuť vtipkovat :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.4.07 15:02

Fajn, díky. Ale já potřebuji seriozní odpověď. Mám smysl pro humor, ale momentálně mi kamsi odskákal.

• Nahlásit
  • Citovat
5811
2.4.07 15:10

Dávné z dětství, tedy značně mlhavé. Ošpice v puse, prý z žužlání kde čeho, vyplachovali jsme kysličníkem.

Ale už jsem stará baba, snad bude někdo se současnou zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.07 15:16

Ahojky,
jako matka zkusenosti se zabou nastesti nemam, muzu ti rict jen co si pamatuju z detstvi, zabu jsem mela nekolikrat. V puse, hlavne na patre se udelaji bolaky a puchyrky, prirovnala bych to asi jako kdyz se hodne spalis, takze se spatne kouse, ji a polyka. Leci se potiranim takovou fialovou tinkturou, bohuzel nevim, co to bylo, doktorka nebo lekarnice urcite bude vedet:) Je to dost hodne bolestive, takze bych necekala a ficela k doktorovi. Pa a at jste brzy zase fit!
Ola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.07 15:24

Díky, za odpověď.
Jen moje malá (2letá) právě že do pusy nic nestrká.Myslím si, že hygienu dodržujem dostatečnou, nejsme žádné špindíry a Klárka už má žábu po třetí během půl roku. Doktorka mi řekla, že se to přenáší vzduchem jak chřipka. Ale komu řeknu, že máme žábu, každý se na nás divně dívá, že kde to sebrala. Tak nevím a jsem už zoufalá. Nevím jak se to řekne nějak odborněji a hledali jsme i různě po netu, ale nic nenašli.
Kdyby se někdo ještě objevil s nějakýma informacema, budu moc ráda. Díky. Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
9867
2.4.07 15:28

Odborněji se to řekne afty - aje to hodně nepříjemné. Sama je občas mívám a opravdu ústní hygienu dodržuji ;)

Termín žába neznám, přijde mi směšný…

Léčí se genciánovou violetí a čím dřív se potře, tím kratší dobu se afty léčí. pokud se to chytne hned, stačí jedno potření, když se mi to stalo na cestách a ke genciánu jsem se dostala až druhý den, léčení trvalo dva dny… Stačí krátce potřít vatovou tyčinkou namočenou v genciánu…

Afty opravdu dost bolí…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.07 15:31

Vždy to zachytíme na začátku nemoci, dávám na to homeopatika a během 2 - 3 dnů máme klid. 2× jsme byli u doktorky, teď už jsem tam ani nešla, léčím jak vždy a snad to bude zas ok. Jen bych se tomu už pro příště vyhnula úplně. A nejen kvůli těm řečem kolem nás.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.4.07 15:36

Dík za došlé odpovědi.
Ještě dodatek, že nám to začína rýmou a po dvou dnech se to rozjíždí. Prý se to tak projevuje. Pak bývají asi po 3 dnech vysoké teploty, kdyby se to neléčilo. Tam jsme naštěstí nikdy nedošli a zachytili včas.

• Nahlásit
  • Citovat
28414
2.4.07 20:35

Ahoj, teda termín žába mě fakt dostal :lol: , jsem zdrav. sestra a tak koukám jako blázen. Pokud vím, tak genciánová violeť se do úst už nemá dávat. Domluv se s mudr. a dcerce začni dávat B komplex, pomáhá to. Jinak homeopatika by nemusely být špatná (jak někdo psal), ale moc jim nerozumím. Afty stašně bolí, já na ně trpím, kolikrát mívám i pět šest najednou 8O :roll:

http://nemoci.abecedazdravi.cz/…ich-priznaky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.07 21:37

Tak já už fakt nevím. Přímo doktorka mi řekla, že naše Klárka má žábu. A prý to nejsou afty. Má to sice spojitost s něčím podobným v pusince, ale i s rýmou a teplotama. A já i ostatní kolem si vybavujeme, že nám kdysi, jako dětem říkali „nedávej to do pusy, dostaneš žábu“. A tak si připadám jak „špinavá“ matka v očích ostatních.
Já jsem dnes na:,–(ila hned ta homeopatika a vypadá to, že už zabraly. Taky jsme celý den jedly ostružiny. Ty jsou dobré na jakékoliv bolístky v ústech a krku.
Ve dne bych na malé ani nepoznala, že jí něco je, kromě té rýmy, ale minulá noc byla příšerná. Vůbec jsme se nevyspaly. Teď už pěkně spinká, tak to snad bude OK.
Homeopatika můžu jen doporučit. Zasvětila mě do nich kámoška a jsem spokojená, když máme nějaký problém, vždy pomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
5811
2.4.07 21:43

Nechci se hádat, ale žába a afty jsou myslím dvě odlišné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.4.07 21:58

Taky mi připadá, že se jedná o dvě různé věci. Jenže o žábě se nikde nic nepíše, tak nevím kam to přiřadit a jak se o tom dozvědět víc.
Právě proto jsem tady mezi váma mamčama (zkouším to poprvé, jinak PC fakt nemusím). A.

• Nahlásit
  • Citovat
Nel a Tobi
12.3.12 10:17

žaba

Ahoj tak ti mužu říct že se žába projevuje puchýřky,dítě odmítá pít a jíst,sliznice jsou totiž zduřelé.Ta vodička se jmenuje Gentianová violet.Do 2-3 dnú by to melo být ok,kdyz se dostaví teploty tak k lekaři a dají antibiotika.Právě s tím bojujeme :(

• Nahlásit
  • Citovat
15887
12.3.12 11:29

Nel a Tobi, tak myslím, že zakladatelce je tvá odpověď po 5 letech už k ničemu :mrgreen: Ale nic ve zlém samozřejmě…ať se brzy vyléčíte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama