Začátky mateřství

Anonymní
24.8.20 07:15

začátky mateřství

Ahoj holky,

potřebuji se vypsat a asi zjistit, jestli „jsem normální“. :)

Mám skoro 3měsíční mimčo a vůbec nic nezvládám. Starám se jen o něj a mám toho až nad hlavu (jsem ráda, když za den naspím 4 hodky), má pořád bolení bříška, strašně často pláče. Snažím se co nejlíp se o něj starat, pomoct mu, ale co se týče domácnosti (úklid, vaření, prádlo,..) vůbec nezvládám. Pomáhá manžel, který za mě všechno doma dělá, ale je mi to už blbý, i on už je unavenej, když k tomu ještě pracuje. Jak jste to měly vy, jsem tak neschopná? Zlepší se to?

Děkuju za odpovědi. :srdce:

Omlouvám se za anonym, ale stydím se..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5313
24.8.20 07:17

Jj normální. Zlepší se to. U prvního jsem nezvládla taky skoro nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27684
24.8.20 07:30
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

potřebuji se vypsat a asi zjistit, jestli „jsem normální“. :)

Mám skoro 3měsíční mimčo a vůbec nic nezvládám. Starám se jen o něj a mám toho až nad hlavu (jsem ráda, když za den naspím 4 hodky), má pořád bolení bříška, strašně často pláče. Snažím se co nejlíp se o něj starat, pomoct mu, ale co se týče domácnosti (úklid, vaření, prádlo,..) vůbec nezvládám. Pomáhá manžel, který za mě všechno doma dělá, ale je mi to už blbý, i on už je unavenej, když k tomu ještě pracuje. Jak jste to měly vy, jsem tak neschopná? Zlepší se to?

Děkuju za odpovědi. :srdce:

Omlouvám se za anonym, ale stydím se..

Nebude to dlouho trvat a budeš taky chodit do práce a do toho vařit a uklízet. Aspoň manža ví, co to obnáší. Dítě poroste, bude vyžadovat jinou péči. Jsou ženy, co mají dona děti dvě a zvládat to musí. Začátky jednoduché nejsou, ale ta dřina stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6223
24.8.20 07:41

A manžel v práci pracuje 24/7 bez přestávky? Asi ne, že. Takže vypusťte z hlavy věci jako že je blbý že manžel se stará o SPOLEČNOU domácnost, protože vy teď zrovna máte mnohem náročnější práci než on. A hlavně, pokud to jde, tak dejte prcka manželovi do kočárku, ať ho vezme na čerstvý vzduch a vy si mezi tim běžte lehnout. Já bych první půl rok dětí bez výrazné podpory manžela nedala a to jsem měla obě děti spavé, ale i tak, když byly doma, tak jsem měla problém usnout, protože co kdybych náhodou usnula moc tvrdě a neslyšela že pláčou. Ono se to časem zlepší. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.8.20 08:39

Naprosto chápu tvoji frustraci, myslím že to zažilo hodně z nás. Pamatuju si, že sem byla ráda když sem si došla na záchod a ve 3 odpoledne snědla na rychlo oběd :lol: mě vždycky nejvíc stresovalo očekávání ostatních, který je většinou založeno na miminkách co celý den spí, tak mi to alespoň připadá. Od toho se člověk musí odprostit a Prostě být s miminkem jak potřebuje. Je to hrozný klišé, ale fakt to tak uteče, nač si ty chvíle kazit úklidem :P navíc, manžel určitě nemá takový zápřah jako ty a pokud si myslí opak, dej mu alespoň na 4 hodiny mimčo a jdi ven :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24995
24.8.20 08:51

Já u druhého udělala nejlepší rozhodnutí si už v těhotenství najít uklízečku. Já byla v klidu že doma není bordel (jako i tak byl, ale bylo čisto), manžel měl víc času na ostatní věci a druhé dítě. První týdny mi i nosil jídlo z jídelny abych se nejedla aspoň jednou denně. Když jsem byla v porodnici přilítla k nám tchýně a vyprala a vyžehlila celou domácnost :mrgreen: můj muž se tak aspoň naučil prát a teď už ví co a jak když je potřeba.
Není to závod, prostě teď je miminko důležité a čase se to srovná. A je dobře že muž pomáhá, jen ho nechej. Ono se to neztratí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
24.8.20 08:52

Každý miminko je jiný, já měla taky představu, že přes den bude spát, že bude mít rádo kočárek, kam ho někdo na dvě tři hoďky spokojený vezme.. Ale máme malý klíšťátko, který v noci pěkně spí a přes den objevuje a je rádo s námi, tak proč se snažit o opak? Prostě přijmout to tak, jak to je a naladit se na prcka a jeho aktuální potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2086
24.8.20 09:38

Jsi úplně normální, jako tisíce prvorodiček :)
Jde jen o to, najít si nějaký systém, všechno je pro tebe nové a potřeby tvoje i miminka si musí sednout. Nauč se odpočívat, když prtě usne, jdi se okamžitě natáhnout taky, i kdybys byla v půlce jakékoli práce, ono ti to neuteče. Pokud máš hlídací babičky, nestyď se je poprosit o pomoc, třeba i na hodinku je poslat s kočárkem ven ti pomůže. Neřeš dokonalou domácnost a s nikým se nesrovnávej, ono nic není tak, jak vypadá na první pohled. Pokud má malý bolení bříška, je to očistec. Ale je fajn, že ti manžel pomáhá :palec:
Vydrž, nejsi v tom sama :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 11:18

Moc děkuju za podporu. :srdce:

Já už si přijdu divná, kamarádky všechno zvládají, i vařit a já si přijdu jak totální neschopa, která nezvládá ani péči o vlastní miminko, natož třeba o sebe. Jsem ráda, když se zajdu velmi rychle vysprchovat, třeba o nějakém mytí vlasů si většinou můžu nechat zdát. :zed:

Kdy se to zlepší? Říkám si, vždyt pak mimčo začne lézt, bude aktivnější, to je snad ještě horší, ne?

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
996
24.8.20 11:24

To je normální, než si najdete systém, jak fungovat a prckovi dozraje trávicí trakt. Zkus na doma nosítko nebo šátek - miminko v něm bude klidnější, bude tě cítit, některým to pomáhá i na ty prdíky a ty budeš mít volné ruce. Naše prvorozená byla taky hodně uplakaná, dlouho trpěla na břichaboly a jednak se to lepšilo postupně věkem a opravdu hodně pomohlo, když jsme se naučily s nosítkem. Nejlíp se jí usínalo u vysávání, když bylo hotovo, položila jsem jí spící a měla ještě pár minut až hodinu na cokoliv dalšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 11:28

Je to normální, a je normální i to, ze někdo to má jinak. Liší se deti, matky… Ja pri prvnim měla pocit, ze skáču jen kolem mimina. U druhého pohoda, akorát ze v jeho osmi měsících nějaká opožděná poporodní depka… Neboj, asi žádná nemá neustalou pohodičku… ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 11:30
@Anonymní píše:
Moc děkuju za podporu.  :srdce:

Já už si přijdu divná, kamarádky všechno zvládají, i vařit a já si přijdu jak totální neschopa, která nezvládá ani péči o vlastní miminko, natož třeba o sebe. Jsem ráda, když se zajdu velmi rychle vysprchovat, třeba o nějakém mytí vlasů si většinou můžu nechat zdát. :zed:

Kdy se to zlepší? Říkám si, vždyt pak mimčo začne lézt, bude aktivnější, to je snad ještě horší, ne?

Zakl.

Ale to je jen tvůj dojem, ze všechno zvládají. Do hlavy nikomu nevidíš. A proč se srovnávat? K čemu? Hled si svého. To myslim v dobrém. Jednou se tomu budes smat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 11:38
@Anonymní píše:
Ale to je jen tvůj dojem, ze všechno zvládají. Do hlavy nikomu nevidíš. A proč se srovnávat? K čemu? Hled si svého. To myslim v dobrém. Jednou se tomu budes smat.

Asi máš pravdu, co je mi do nich, ale prostě mě to štve, když manželovi kolegové říkají jak jejich ženy zvládají i domácnost, ale prostě moje miminko je holt jiný.

Musíme to období s bříškem překlenout, snažím se nosit v šátku, když se nechá, zkoušeli jsme všechno možný i nemožný, došla jsem k tomu, že asi zabere jen čas, on chce prostě nejvíc mámu. Je to hrozně náročný.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
533
24.8.20 14:34

Ahojka! Chci tě podpořit, nejsi v tom sama, mám dvouměsíčního chlapečka a často mám stejný pocit. Někdy je přes den zlatý, hodně spí a vystačí si sám, někdy za celý den neusne a chce být porad se mnou. To si pak taky zoufám, nic nestíhám a je mi nanic a nechápu maminky co vaří, uklizí, pečují o mimi a ještě chodí třeba na kafíčka nebo do posilovny.. :? Pro mě jako prvorodičku je to celkem šok a někdy mám myšlenky že život před materstvím byl lepší, ale jen se na mě ten náš malý prďola usměje tak mě to přejde! :srdce: Dneska mám jít na masáž, poprvé po porodu, tak doufám že si tam vycistím hlavu, jak malého nosím a skláním se k němu tak už mám blok v zádech.. :roll:
Drž se a zkus si taky najít chvilku pro sebe, nic si nevyčítej, my máme velký barák a zvířata a už uvažuju o někom na úklid, protože kdybys to tu viděla tak máš pocit že všechno zvládáš!!! :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 10:53

@Star Dust ahoj, ty jo moc diky za podporu! :srdce:
Je to hrozne narocny a kdyz clovek citi, ze v tom neni sam, hrozne to pomuze. :hug:
Drz se, vim jaky to je, kdyz clovej tak touzi, aby jeho miminko uz konecne usnulo a prestalo plakat..uz si tak preju, aby to bylo vsechno lepsi.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama