Proplach slzných kanálků 4měsíční miminko

23.8.20 21:40

Proplach slzných kanálků 4měsíční mimčo

Maminky, už jsem stim smířená malýmu začalo od 4 týdnů kysat očenko.. doktora poradila masáž slzných kanálků, vytírat Heřmankem a kapat ophtalnoseptonex.. už jsem vypotřebovala dna dělám maximum a nejde to.. zítra 4 měsíční kontrola a ona nás tam pošle vím to radši ať mu to proplachnou než aby mu to pořád zlobilo.. Chtěla jsem se zeptat byla u toho z vás nějaká?? Nebo jste tam nebyli?.. je mi ho tak líto furt něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
632
23.8.20 21:47

Syn měl problém a byla jsem s ním přímo na očním skoro ve 4 měsících… Doktorka mi dala nějaké jejich kapaní a kontrolovala techniku masáže…promačkala a zjistila kolik hnisu tam je… Pak konstatovala, že je ještě malý, že zatím víc dělat nebudou, že do půl roku dítěte to většinou samo vymizí… A taky že jo… Synovi se výplach vyhnul :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 21:49

@iwinek mě doktorka právě říkala že počkáme do 4 měsíců a pak nás pošle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 21:50

Byla jsem s dcerou v 6.mesicich, stala jsem u dveri, nesmela jsem se tam sestre a doktorce plest, rev to byl strasnej, ale protoze jsem to sama absolvovala v dospelosti sama a nijak to nebolelo, tak souhlasim s doktorkou, ze ji spis vadil ten pevny uvaz do pleny (jako miminko), takze se nemohla hybat.

• Citovat
  • Nahlásit
5837
23.8.20 21:57

Já na tom byla s oběma dětmi, počítám že zřejmě budu muset i se třetím :roll:, ale obě děti přežilo ve zdraví, pak už to bylo v pořádku :kytka:. K zákroku tě nepustí, já teda vždy brečela za dveřmi jak strašně oba plakali, ale po chvilce se uklidnili, usnuli a pak už byl klid :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
23.8.20 22:00

@MaminkaLukáška aha, tak to má asi každý doktor nastavené trochu jinak…každopádně držím palce ať se prckovi uleví ať tak nebo tak :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
23.8.20 22:05
@pajulinkaa píše:
Já na tom byla s oběma dětmi, počítám že zřejmě budu muset i se třetím :roll:, ale obě děti přežilo ve zdraví, pak už to bylo v pořádku :kytka:. K zákroku tě nepustí, já teda vždy brečela za dveřmi jak strašně oba plakali, ale po chvilce se uklidnili, usnuli a pak už byl klid :kytka:.

Nechápu proč Vás tam jako matku nepustili… bych jim dala a ani můj manžel by si tohle nenechal líbit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
23.8.20 22:08
@Leo44 píše:
Nechápu proč Vás tam jako matku nepustili… bych jim dala a ani můj manžel by si tohle nenechal líbit…

K operaci byste taky nesla. Nepotrebuji tam nekoho, kdo prekazi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24043
23.8.20 22:15

Nebyla jsem u toho. U vyšetření jo, ale na zákrok si ho vzali samotného, a pak jsem ho " zachránila". Hned jak mi ho předali na chodbu, nakojila jsem a bylo dobře. Ono je to spíš nepříjemné, že ho musí držet pevně, než že by to bolelo, a trvá to chvilku. Stačilo jednou a měli jsme pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
23.8.20 22:17

Syn byl na 6ti měsících a tenkrát říkali, že už takhle je to kus chlapa, že starším to dělají v chvilkové narkoze. Ale je to už 15 let, tak to teď asi bude jinak. Mě vyhnali za dveře, že to pro maminky není hezký vidět, ale manžel tam zůstal a pomáhal syna držet. Co říkal, tak obr jehla.. Ale prý to nebolí, spíš pláčou tím diskonfortem, jak je drží. Ale hlavní je, že po tom zákroku měl pokoj a krásný očička :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
23.8.20 22:17
@MaminkaLukáška píše:
Maminky, už jsem stim smířená malýmu začalo od 4 týdnů kysat očenko.. doktora poradila masáž slzných kanálků, vytírat Heřmankem a kapat ophtalnoseptonex.. už jsem vypotřebovala dna dělám maximum a nejde to.. zítra 4 měsíční kontrola a ona nás tam pošle vím to radši ať mu to proplachnou než aby mu to pořád zlobilo.. Chtěla jsem se zeptat byla u toho z vás nějaká?? Nebo jste tam nebyli?.. je mi ho tak líto furt něco.

Malýmu je proplachovali ve dvou měsících. Dělá se to bez rodičů. Byl hotovej, já teda taky, ale přežili jsme oba. Myslím ale, že by mu to později samo přešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
458
23.8.20 22:18

Ja u zakroku byla, dalo se to prezit.Ani mi nikdo nerikal, ze mam odejit.Male bylo tak 5.mesicu. Drzely ji dve sestricky, jedna u toho strasne brecela. A 70leta doktorka mistrne proplachovala. Srdicko se mi sviralo, ale jelikoz mam obe dcery hodne nedonosene, tak tento zakrok nebyl k neustani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
23.8.20 23:02

Poprve proplach nepomohl. Podruhe ho uz neudrzeli. Hlavne, ze me vyexpedovali a tak jsem jim nemohla pomoct s drzenim :roll:. Nakonec to zmizelo samo od sebe nekdy v 10 mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17738
24.8.20 06:23

@MaminkaLukáška u nás to hrozilo také, nakonec jsem použila babskou radu a kapala do očí mateřské mléko a ono to fakt přestalo a proplachovsni jsme se vyhnuli :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
25.8.20 19:17

Malý to měl taky od narozeni (má 4,5 měsíce) a moc doporučuju navštívit ocare, který vám přesně ukáže, jak masírovat. Dělala jsem to celou dobu špatně. Ocarka mi to ukázala a do týdne je to pryč. Doufám, že už se to nevrátí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama