Reklama

Zákaz stání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:20
Zákaz stání

Ahoj lidi, mám asi takový blbý dotaz. Vjela jsem do slepé uličky kde byla značka stání na nepřehledném místě po levé straně přímo za stromem a byla otocena podélně cesty. Na konci jsem se otočila a zastavila pod okny cca 1,5 m k tomu aby vystoupil spolujezdec při rozloučení pár vět utekli max 3 minuty. Značku jsem přehlédla protože byla ode mě tak 20 metrů a otočená takže se nedalo ani vidět co je na té značně. V zápětí na mě vběhla paní z prvního patra že tam nemám co stát tak dlouho že je tam zákaz stání a že se tam nesmí vůbec stát a že ji jdou splodiny z auta do bytu. Balkon teda měla dost vysoko… Toto se mi ještě nestalo a jelikož nejezdím dlouho tak mě to celé vrtá hlavou či a co vlastně teda je chyba? A nerada bych při dalším takovým vystupování měla problémy, nesnáším když lidi na mě řvou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 07.08.18 21:23

Přečtěte si definici této značky… Podle mě na dobu nezbytné nutnou na vystoupení jste tam oprávněná stát… https://autobible.euro.cz/zakaz-stani/ paní se asi nudi

Příspěvek upraven 07.08.18 v 21:24

Cappuccetto
Povídálka 34 příspěvků 07.08.18 21:23

Zákaz stání umožňuje zastavit pro nezbytně nutnou dobu k naložení/vyložení nákladu/osob. Paní je prostě prudička.

Victoria1988
Stálice 68 příspěvků 07.08.18 21:25

Zákaz stání zakazuje stání, tj. uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob nebo k neprodlenému naložení a vyložení nákladu.

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 07.08.18 21:27

Z právního hlediska jsi neprovedla nic, z lidského ti můžu potvrdit, že běžící motor pod okny je opravdu obtěžující. Kdybys ho hned vypla, bylo by to ohleduplnější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:32
@Victoria1988 píše:
Zákaz stání zakazuje stání, tj. uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob nebo k neprodlenému naložení a vyložení nákladu.

A co značka když byla podelne umístěna (otocena) ? Jako přiznám se … Úplně jsem ji díky tomu přehlédla jak byla i za tím stromem a já pak zpátky po otočení zastavila 15m +- před ní. Taková značka je platná taky ? Co jsme se učili tak zákaz platí za značkou… Díky za info

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 21:34
@Helileli píše:
Z právního hlediska jsi neprovedla nic, z lidského ti můžu potvrdit, že běžící motor pod okny je opravdu obtěžující. Kdybys ho hned vypla, bylo by to ohleduplnější.

Ten jsem vypla když jsem dojela. Protože jsme se loučili +- ty 3 minuty. To motor nenechávám běžet nikdy na sídlištich. Pak jsem jej zapla a vletěla hned na mě.

Helileli
Závislačka 2773 příspěvků 07.08.18 21:40
@Anonymní píše:
Ten jsem vypla když jsem dojela. Protože jsme se loučili +- ty 3 minuty. To motor nenechávám běžet nikdy na sídlištich. Pak jsem jej zapla a vletěla hned na mě.

V tom případě srážka s blbcem. Těch ještě bude… ;) Já to pochopila tak, že ten motor celou dobu běžel (ono by se nebylo co divit, kdybys ho v tom vedru nechala zapnutý třeba kvůli klimatizací). Pokud jsi dojela, vypnula, značka byla až před tebou, zapnula motor a hned odjela, tak baba měla asi blbej den a vylila si to na tobě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 22:02
@Helileli píše:
V tom případě srážka s blbcem. Těch ještě bude… ;) Já to pochopila tak, že ten motor celou dobu běžel (ono by se nebylo co divit, kdybys ho v tom vedru nechala zapnutý třeba kvůli klimatizací). Pokud jsi dojela, vypnula, značka byla až před tebou, zapnula motor a hned odjela, tak baba měla asi blbej den a vylila si to na tobě.

Tak já doufám teda. Na druhou stranu právě přemýšlím jestli vůbec se můžu loučit ty 3 minuty ? :-D a nebo rychle rychle bez :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.18 23:34

Já furt projíždím net a všude se docitam že zákazové značky platí až za značkou… Nikoli vedle značky. :think: není mozne že značka u paneláku byla špatně použita i ? Což by znamenalo že zákaz stání platí za značkou tj na trávníku k oknům… Byla ode mě umístěna kolmo. Paní už neřeším… Spíš mě vrta hlavou ta značka. Kdyby tam byl zákaz zastavení tak bych to ani neviděla když nebyla čelem ke mě… :think:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 08.08.18 00:11
@Anonymní píše:
Já furt projíždím net a všude se docitam že zákazové značky platí až za značkou… Nikoli vedle značky. :think: není mozne že značka u paneláku byla špatně použita i ? Což by znamenalo že zákaz stání platí za značkou tj na trávníku k oknům… Byla ode mě umístěna kolmo. Paní už neřeším… Spíš mě vrta hlavou ta značka. Kdyby tam byl zákaz zastavení tak bych to ani neviděla když nebyla čelem ke mě… :think:

U nás občas značky otáčejí nudící se občané. :roll: a jen pro pobaveni, před naší ZŠ je zákaz stání. A když je rodičak, tak lidi fakt nemají problém tam na dvě hodiny auto v klidu odstavit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.18 00:20
@Amelie30 píše:
U nás občas značky otáčejí nudící se občané. :roll: a jen pro pobaveni, před naší ZŠ je zákaz stání. A když je rodičak, tak lidi fakt nemají problém tam na dvě hodiny auto v klidu odstavit.

Dobre dejme v potaz že ji někdo otočil. Je považována stále za platnou ? :think: z právního hlediska…

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 08.08.18 00:25
@Anonymní píše:
Dobre dejme v potaz že ji někdo otočil. Je považována stále za platnou ? :think: z právního hlediska…

Tak to netuším, abych pravdu řekla. Osobně bych řekla, že ano. Že tam pořád je, i když je otočená. Je to divný, já vím. U nás takhle otočili stopku. Vím, že tam je, zastavila jsem. Ale kdyby ne a vyčapli mě policajti, tak bych se hádala, že jsem ji neviděla. :think:

Froseth
Kecalka 378 příspěvků 08.08.18 10:31

No z lidského hlediska je slušné aspoň vypnout motor, když tam chceš stát delší dobu. Za prvé to dělá randál, na který je ne každý zvědavý, za druhé čichat smrad z auta asi nechce nikdo. :nevim: Takze já osobně bych neviděla problém v tom, že jsi stála v zákazu stání, ale s tím, že jsi nevypla motor. Pokud přišla paní slušně, omluvila bych se a odjela bych.

Z.jev
Závislačka 3169 příspěvků 08.08.18 10:37
@Froseth píše:
No z lidského hlediska je slušné aspoň vypnout motor, když tam chceš stát delší dobu. Za prvé to dělá randál, na který je ne každý zvědavý, za druhé čichat smrad z auta asi nechce nikdo. :nevim: Takze já osobně bych neviděla problém v tom, že jsi stála v zákazu stání, ale s tím, že jsi nevypla motor. Pokud přišla paní slušně, omluvila bych se a odjela bych.

motor vypla

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel herec Milan Šimáček (†56). Zřejmě ho zabila rakovina jater

Během pondělní noci zemřel herec Milan Šimáček (†56), známý z filmů Černí... číst dále >

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama