Tvarování - napařování filcu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnnaLejchova
Stálice 88 příspěvků 07.08.18 12:49
Tvarovani - naparovani filcu

Dobry den, chtela bych si z filcu vyrobit par 3D objektu. Neco jako pyramida.
Videla jsem ze filcove klobouky se naparuji na nejakem lisu. Tusite jak bych mohla vyrobit neco takoveho jako filcova pyramida?
Predem dekuji za navrhy a diskuzi.
PS: pyramida musi byt duta a pohledova bude z obou stran (jako klobouk zevnitr a z venku).
:think:

Reakce:

zuzikka
Kecalka 382 příspěvků 07.08.18 13:11

Záleží i na použitém materiálu. Klobouky se dělají hlavně z přírodních plstí. Proto se dobře tvarují napařováním, vlákno se při tom trochu srazí. Pokud máš hobby filc 100% polyester tak nevím jak to s ním půjde. Vlákno má jiné vlastnosti. Spíš si myslím, že to držet nebude.

Brontik
Kelišová 7167 příspěvků 07.08.18 16:05

Zkusila bych se zeptat u zdroje. Třeba www.tonak.cz . Ti vyrábí klobouky. Fez Strakonice už asi neexistuje a nevím, jestli má pokračovatele.
A jinak má trochu pravdu @zuzikka , z umelych plsti z obchodu toho asi moc neuděláš. Potřebuješ přirodni materiál, jako je vlna, či zvířecí chlupy. Ty pak pomocí vpichování ( speciálními jehlami s háčky) a teplé ( možná mýdlové :think: ) vody můžeš plstit. Detaily už si nepamatuji, ale jsou různé dilničky, dne se plstěním vyrábí z vlny třeba zvířátky… Víc mne k tomuto tématu nenapadá. ;-)

AnnaLejchova
Stálice 88 příspěvků 15.08.18 13:26
@Brontik píše:
Zkusila bych se zeptat u zdroje. Třeba www.tonak.cz . Ti vyrábí klobouky. Fez Strakonice už asi neexistuje a nevím, jestli má pokračovatele.
A jinak má trochu pravdu @zuzikka , z umelych plsti z obchodu toho asi moc neuděláš. Potřebuješ přirodni materiál, jako je vlna, či zvířecí chlupy. Ty pak pomocí vpichování ( speciálními jehlami s háčky) a teplé ( možná mýdlové :think: ) vody můžeš plstit. Detaily už si nepamatuji, ale jsou různé dilničky, dne se plstěním vyrábí z vlny třeba zvířátky… Víc mne k tomuto tématu nenapadá. ;-)

Děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >