Reklama

Zákaz styku s dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 17:57
zakaz styku s ditetem

Dobry den, obracim se na Vas ohledne situace, ktera mi vubec neni prijemna proto anonymne.
Rada bych znala vase nazory a zkusenosti ohledne zakazu (ano, zvazuji soudni zakaz)styku s ditetem, ale pozor ne otce, ale jeho pritelkyne.
S otcem ditete jsme se rozesly pred 2 lety.Jsem s tim smirena, mam noveho pritele, ale me dite ho nezna. Setkalo se snim pouze 2× a predstaven byl jako muj kamarad.Jsem hold po predchozich zkusenostech opatrna. Nerada bych vysvetlovala, proc uz k nam stejda nejezdi a podobne…
Otec ditete a jeho partnerka se rozesly cca pred pul rokem. Behem trvani vztahu se nekolikrat rozesly za bourlivych hadek.Pak se k sobe vracely, no komedie…Nyni se k sobe opet vratily a me se nelibi predstava, ze nase dite opet bude travit vikendy ve spolecnosti ji a jejich deti protoze se odtud vzdy vracelo neskutecne drze, kolikrat i nervozni (jakoby rozhozene nevim jak popsat) a sproste. Nekolikrat za tu dobu jejich vztahu otec diteti vysvetloval my uz s tetou spolu nejsme budeme u babicky a dedy za dalsichh 14 jako by se nic nestalo dite opet vzal k ni protoze se k sobe vratily.Po poslednim rozchodu tedy pred pul rokem vysvetloval, jak uz se nemaji radi, jak se tam uz nevrati apod.Bral si nase dite k jeho rodicum, vracel mi ho spokojene, ciste, najedene (coz pred tim nebylo) a hlavne ne sproste a drze. Tento vikend uz chce travit i s ditetem u ni.Me se to nelibi. Nemyslim si, ze je vhodne, aby diteti navstevujici 1.tridu takto motal hlavu, ze najednou zase bude travit vikendy jinde.Neni totiz vylouceno, ze se za par mesicu zase nerozejdou a opet bude travit vikendy u prarodicu. Nemam nic proti tomu, aby si dite bral ba naopak, ale prece ne za takovych podminek?? Vzdyt co tomu diteti do zivota da? jake rodine zazemi?? Co si z toho to dite vezme???Mohu tedy pozadovat zakaz styku ditete s jeho pritelkyni??Jeste dodam, ze kdyz se hodne pohadaji, ona mu vyhazuje i veci ktere tam ma nase dite jako obleceni.
Jeste podle meho dulezita vec.Kdyz se rozesly a trapil se nase dite to vycitilo a trapilo se taky.Den co den, vecer co vecer zalostny plac ze chce tatku, ze se moc styska…A ja uz nejak nemam silu ani chut vysvetlovat proc tatka to ci ono neustale ho omlouvat a podobne.Jsem pesvedcena, ze jeho „rodina“ neni vhodna pro vychovu ditete. Celkove mi jejich vychovne metody nesedi, ale to bych se tu musela rozepsat vice. Dekuji za precteni a vase nazory a zkusenosti jak ostupovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 18:07

A jeste mi tvrdi, ze si dite muze brat v ramci CR kam chce a neni poviny mi sdelovat kam.je to pravda?

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18124 příspěvků 21.02.17 18:08

Tohle určitě nejsou důvody k zákazu styku otce či jeho rodiny s dítětem. Každé dítě se trápí rozchodem rodičů a každému se po jednom z rodičů stýská. Je to selhání obou rodičů, nejen otce. Tvé dítě má právo na svého tátu a jeho táta má právo na své dítě, s tím se smiř.

pikola
Neúnavná pisatelka 18958 příspěvků 21.02.17 18:08

No, to ti asi neprojde. Spis bych apelovala na otce at se lip stara on a ne nekdo jiny jako jeho pritelkyne nebo jeho rodice.

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 21.02.17 18:09
@Anonymní píše:
A jeste mi tvrdi, ze si dite muze brat v ramci CR kam chce a neni poviny mi sdelovat kam.je to pravda?

Ty mu také hlasis každý pohyb po ČR? To je to samé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.17 18:14

Ale ja preci nechci, aby se prestaly vidat ba naopak. Me jde jen o to, aby nase dite bylo tak spokojene, jako bylo poslednich pul rok u prarodicu. Ja jsem ta, kdo ho dostaval z jejich rozchodu, kdo mu pomahal se sebrat kdyz mel sebevrazedny myslenky.Ja jsem ta, co cele 2 roky podporovala vtah otec-dite kdyz se seklo, ze k tatovi nepojede a podobne.Vam se zda normalni, aby takto malemu diteti pletl hlavu???

věrasek80
Extra třída :D 10944 příspěvků 21.02.17 18:18

Zákaz určitě neprojde přes soud zkus se poradit na OSPODU, jinak si může brát dítě vrámci ČR kam chce a nemusí tě to hlásit

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62543 příspěvků 3 inzeráty 21.02.17 18:19

No, plást dítěti úmyslně hlavu není normální, plést mu ji neúmyslně tím, když se v tom sám plácá sice není ideální, ale bohužel se to někdy stává, ovšem chtít kvůli tomu soudní zákaz styku taky není normální…

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 21.02.17 18:21
@Anonymní píše:
Dobry den, obracim se na Vas ohledne situace, ktera mi vubec neni prijemna proto anonymne.
Rada bych znala vase nazory a zkusenosti ohledne zakazu (ano, zvazuji soudni zakaz)styku s ditetem, ale pozor ne otce, ale jeho pritelkyne.
S otcem ditete jsme se rozesly pred 2 lety.Jsem s tim smirena, mam noveho pritele, ale me dite ho nezna. Setkalo se snim pouze 2× a predstaven byl jako muj kamarad.Jsem hold po predchozich zkusenostech opatrna. Nerada bych vysvetlovala, proc uz k nam stejda nejezdi a podobne…
Otec ditete a jeho partnerka se rozesly cca pred pul rokem. Behem trvani vztahu se nekolikrat rozesly za bourlivych hadek.Pak se k sobe vracely, no komedie…Nyni se k sobe opet vratily a me se nelibi predstava, ze nase dite opet bude travit vikendy ve spolecnosti ji a jejich deti protoze se odtud vzdy vracelo neskutecne drze, kolikrat i nervozni (jakoby rozhozene nevim jak popsat) a sproste. Nekolikrat za tu dobu jejich vztahu otec diteti vysvetloval my uz s tetou spolu nejsme budeme u babicky a dedy za dalsichh 14 jako by se nic nestalo dite opet vzal k ni protoze se k sobe vratily.Po poslednim rozchodu tedy pred pul rokem vysvetloval, jak uz se nemaji radi, jak se tam uz nevrati apod.Bral si nase dite k jeho rodicum, vracel mi ho spokojene, ciste, najedene (coz pred tim nebylo) a hlavne ne sproste a drze. Tento vikend uz chce travit i s ditetem u ni.Me se to nelibi. Nemyslim si, ze je vhodne, aby diteti navstevujici 1.tridu takto motal hlavu, ze najednou zase bude travit vikendy jinde.Neni totiz vylouceno, ze se za par mesicu zase nerozejdou a opet bude travit vikendy u prarodicu. Nemam nic proti tomu, aby si dite bral ba naopak, ale prece ne za takovych podminek?? Vzdyt co tomu diteti do zivota da? jake rodine zazemi?? Co si z toho to dite vezme???Mohu tedy pozadovat zakaz styku ditete s jeho pritelkyni??Jeste dodam, ze kdyz se hodne pohadaji, ona mu vyhazuje i veci ktere tam ma nase dite jako obleceni.
Jeste podle meho dulezita vec.Kdyz se rozesly a trapil se nase dite to vycitilo a trapilo se taky.Den co den, vecer co vecer zalostny plac ze chce tatku, ze se moc styska…A ja uz nejak nemam silu ani chut vysvetlovat proc tatka to ci ono neustale ho omlouvat a podobne.Jsem pesvedcena, ze jeho „rodina“ neni vhodna pro vychovu ditete. Celkove mi jejich vychovne metody nesedi, ale to bych se tu musela rozepsat vice. Dekuji za precteni a vase nazory a zkusenosti jak ostupovat.

Moc šancí nemáš :nevim:

pikola
Neúnavná pisatelka 18958 příspěvků 21.02.17 18:21
@Anonymní píše:
Ale ja preci nechci, aby se prestaly vidat ba naopak. Me jde jen o to, aby nase dite bylo tak spokojene, jako bylo poslednich pul rok u prarodicu. Ja jsem ta, kdo ho dostaval z jejich rozchodu, kdo mu pomahal se sebrat kdyz mel sebevrazedny myslenky.Ja jsem ta, co cele 2 roky podporovala vtah otec-dite kdyz se seklo, ze k tatovi nepojede a podobne.Vam se zda normalni, aby takto malemu diteti pletl hlavu???

Ale ty ho nemuzes ubranit proti vsemu a nemuzes urcovat s kym se tvuj ex ma nebo nema stykat. Dite nijak asi fyzicky neohrozuje a ze ma v tom bordel je vina jeho a ne jeji.

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 21.02.17 18:23

Nemáš šanci.
A brát si ho kam chce může.
Upřímně vůbec nechápu, proč by ti měl vysvětlovat, kam jede, pokud nepotřebuje nabalit nějaké zvláštní vybavení.
Ty mu taky sděluješ denně, kam s dítětem půjdeš?

chelsinka1988
Kecalka 424 příspěvků 21.02.17 18:27

Ja zakladatelku chápu. Je to její dítě a logicky ji záleží na tom, jak tráví dny, jak se tam k němu chovají a jak se vrací. Což by mělo záležet každému, i kdyby to bylo naopak a „nefunkční“ rodina by byla na matky straně. Chlapovi by se to taky samozřejmě nelíbilo pochopitelně. Není se čemu divit a nelíbilo by se to nikomu, protože pokud to dítě milujeme, tak nám záleží, jak se ma a jak se k němu ostatní chovají a kord, když tam „musi“ byt.

Jenže bych postupovala, ze bych to prostě na toho otce vybalila, jak se věci mají, co si o tom myslím a co se mi nelíbí.

Dítě by nemělo být svědkem italsko - sicilianske domácnosti. A hlavně biologický rodič by ho k tomu neměl nikdy vystavit.

Samozřejmě na obranu toho chlapa je jasné, ze se své přítelkyně jen tak nevzdá, to po něm nemůže nikdo chtít, ale může to eliminovat, zkrátka s tím něco dělat. A hlavně by to měl chtít on sám, jestli je pro něj dítě to nejdulezitejsi.

Ale zákaz styku ti dle mého jen tak neprojde, protože to není az takový důvod. Zkrátka zákaz styku se dává ve větším kalibru zanedbané výchovy.

Dítě by muselo mít za sebou spousty a spousty psychologických vyšetření, které by prokázali, ze otcova výchova nevyhovuje. Pak nějaké výpovědi svědků z muzova okolí, které by potvrdily hlasité hádky, atd… Což taky asi jen tak nesezenes. To je můj objektivní názor na věc.

Takže za me: spíš si s obouma promluv, buď nekompromisní, třeba to řekni i jeho rodičům, jak se věci mají, zkrátka bojuj a zkus to takto. Bude to asi účinnější a třeba se zadari. :andel:

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 21.02.17 18:29

Pochybuju, ze by ti to prošlo soudně, ale pokud má kluk k tátovi dobrý vztah, tak co si normálně lidsky promluvit s otcem? Tohle všechno mu říct? Že chápeš, že se v tom emočně plácá, ale že kluk je z toho zmatený a že nechceš, aby tím procházel znovu, kor s tím, v jakém stavu se vrací, však vám oboum jde o syna ne? Tak mu to takhle řekni :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 20946 příspěvků 21.02.17 18:30
@Kattynka000 píše:
Pochybuju, ze by ti to prošlo soudně, ale pokud má kluk k tátovi dobrý vztah, tak co si normálně lidsky promluvit s otcem? Tohle všechno mu říct? Že chápeš, že se v tom emočně plácá, ale že kluk je z toho zmatený a že nechceš, aby tím procházel znovu, kor s tím, v jakém stavu se vrací, však vám oboum jde o syna ne? Tak mu to takhle řekni :nevim:
:palec:

klarka310
Nováček 8 příspěvků 21.02.17 18:32

Holky nemusíte hned útočit - vždyť se jen zeptala, zda je to pravda.

U soudu ti to sice neprojde, ale zkuste se sejít všichni tři a společně dítěti říct, jak to opravdu je. Že teta má výbušnější povahu a občas se s tatínkem nepohodnou a jsou pak na sebe nějaký čas naštvaní, ale mají se i tak rádi, a tak se k sobě vrací. A že teta má trošku hrubší slovníček, ale že to po ní nemusí opakovat, že jsou to škaredá slova, která se neříkají (ale každé dítě si projde obdobím, kdy si taková slova rádo říká a přijde mu to často i vtipné) Ale určitě je nejlepší upřímnost.
Druhou možností je požádat partnera, zda by se nestýkal s dítkem u prarodičů - ale otázkou zůstává, zda to bude dodržovat, i když to třeba slíbí. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama