Mám už přes rok neustále zalehlé uši

960
26.1.21 13:49

Zalehlé uši už rok

Chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo stejnou zkušenost.
Mám už přes rok zalehle obě uši.
Nebo alespoň mám takový pocit.
Když mi před rokem zalehly byla jsem u ušní tam mi řekli že slyším dobře a konec.
Jenže já vím že mě ty uši prostě trápí.
Zkoušela jsem kapat i 3%peroxid a taky mi nic nepomohlo.
Za celý rok mi neodlehly.
Nemáte někdo zkušenost čím by to mohlo být?
Když si zacpu nos a jakoby fouknu tak mi v nich jakoby lupe, ale bohužel nic víc.
Podotýkám že to nemá nic společného s covid.
Moc děkuji za jakoukoliv radu pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9623
26.1.21 13:53

Měla jsem to na jednom uchu, šla jsem na ORL a prej krční páteř :nevim: časem to nějak povolilo, nebo jsem si zvykla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 13:56

Tak to je pěkný. Začíná to být pro mě dost nepříjemný. Mám pocit že špatně slyším a tak hlasitěji mluvím. Ale myslím že slyším normálně jen jako když je to přes neco

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16600
26.1.21 14:04

Tady třeba si počti:
https://cs.medlicker.com/…kani-v-usich
znovu na ORL a nenech se vypoklonkovat. I kdybys slyšela dobře, pocit zalehnutí a praskání není v pořádku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 14:11

Já snad ani už tam nechci jít. Jsem z toho tak otrávená. Připadám si jako deb.. že si vymyslím. Mám pocit že mám problém i s rovnováhou, ale nevím jestli je to s tím spojené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16600
26.1.21 14:13

@Barbora13 Může. To bude něco s tou eustachovkou. Můžeš ještě sama zkusit třeba ušní svíčky, ale rok je strašně dlouhá doba na nějaké další experimentování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 14:22

To už jsem taky zkoušela. Zkoušela jsem snad úplně všechno. Mám i takový sprej do ucha. Když jsem to kupovala a strikala tak jsem strašně doufala že to celé praskne a vytece. Ale co jim mám říct když mě pošlou do ty budky tam všechno uslyším pak se tam koukne a řekne dobrý vše je v pořádku.
Jo a v letadle mi nezalehaji ani nepodléhají uši. Což je taky divný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16600
26.1.21 14:25

@Barbora13 Tak jí klidně rovnou řekni, že slyšíš dobře, ale uši máš zalehlé a praská ti v nich, ne? :nevim: Nebo zkus jinou doktorku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 14:28

Volala jsme k doktorce vypsala mi zadanku tak to půjdu zkusit zítra. Snad se něco vyřeší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8992
26.1.21 14:42
@Barbora13 píše:
Volala jsme k doktorce vypsala mi zadanku tak to půjdu zkusit zítra. Snad se něco vyřeší

Pokud tě zase odbydou, zkus jít jinam, možná na ambulanci ORL v nemocnici. Tohle mi opravdu nepřipadá v pořádku - jak ty tvoje potíže, tak přístup doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5802
26.1.21 14:52

Ale zalehle usi, praskani a labilitu muze delat i krcni pater, to pak na ORL nenajdou nic.
Mozna by pomohlo na ORL domluvit kapacky na prokrveni usi, davaji se v nemocnici na 10 dni ambulantně v ramci ORL na tinitus, zalehle ucho apod
Nebo napsat Bethaserc na prokrveni usi, musi posoudit ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 15:41

Už teď se mi tam nechce bude to stejné jako minulý rok. Já si pak připadám jako že si vymyslím :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 19:51

Měla jsem neurologické problémy a zalehle uši včetně nonstop pískání. Ct dobrý, rezonance dobrý, odběr moku z míchy první výsledky dobrý. Na orl rentgen, sono krku a usniho okolí dobrý, neurologické vyšetření sluchu dobrý. Krev na boreliozu negativní, štítné zlaza Ok. Kortikoidy nezabraly, antibiotické kapky do uši nic. Zkusila jsem fyzioterapii a už po prvním sezení mi zmizely neurologické věci - tresy, bolest hlavy, mravenceni obličeje. Pískání a zalehle uši mám stále už skoro dva měsíce. Díky tomu skoro nespim, protože v noci je to o to silnější jak je všude ticho.

• Citovat
  • Nahlásit
908
26.1.21 22:49

Já měla taky zalehle uši a nakonec to bylo z nedostatku železa. Nasadila jsem železo a bylo to ok. Ale já to měla vždy v těhotenství. Vždycky jsem měla nedostatek železa a vždy jsem měla zalehle uši :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
26.1.21 22:56

Opravdu to pomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu