Záměna vzorků v laboratoři

Anonymní
9.5.20 02:08

Zamena vzorků

Zdravíčko! Je tu nějaka sestra, doktorka, někdo ze zdravotnictví? Mám takovej blbej dotaz. Jak často dochází k záměně vzorků v laboratoři? Dojde se na to včas?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9727
9.5.20 04:05

Ja myslim, ze tak kazdej patej vzorek se zameni nebo ztrati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
9.5.20 07:18
@Cenarius píše:
Ja myslim, ze tak kazdej patej vzorek se zameni nebo ztrati.

V lepsim spitale. Jinak kazdej druhej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
9.5.20 07:35

Nesmysl. Tohle se velice přísně sleduje. Stát se to může, ale opravdu to není běžná situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
9.5.20 07:46
@Baba píše:
V lepsim spitale. Jinak kazdej druhej.

No já ji nechtěl hnedka tak strašit pravdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
9.5.20 07:47

Minimálně. Všechny vzorky se popisují ještě před odběrem. Možná se to stát může, ale v některých případech to je takové riziko, že se dává pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
9.5.20 07:49

Nestává se to téměř vůbec :) vše se pečlivě sleduje a několikrát ověřuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
9.5.20 08:02

Tak nevím jak kde, ale my tohle nikdy neřešili, že by se to stalo :nevim: ve zdravotnictví dělám 15let. Stát se to může, ale myslím, že je to ojedinělé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4276
9.5.20 08:02

O záměně nevím ale stalo se mi, že když jsem byla na odběrech krve…a výsledky 14dni nebyly tak mi bylo řečeno, že se omlouvají, že je zřejmé ztratily ať přijdu znova :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25863
9.5.20 08:35

Nestalo se nam nikdy.
Pokud se ti stane, je to jiste zcela vyjimecna situace a nejspis se nestala v laborce, ale treba po odberu nebo cestou. Asi podobne, jako kdyz sestra zavola pi. Hoskovou a dovnitr vleze pi. Mladkova…a pak se silene divi, ona je preci na rade. V naproste vetsine pripadu je ale takova zamena odhalena vcas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
9.5.20 08:37

U nas se na akutni ambulanci parkrat stalo, ze na zadance byly jine stitky nez na odeslane zkumavce. Nekdy je tam frmol, x akutnich sanit najednou, tak se stalo. Prislo se na to hned v laborce.
Ale to byly bezne krevni odbery, zadne speciality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
9.5.20 08:38

Max 2% a prijde se na to ve vetsine pripadu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 00:35

Je mi docela trapně, tak nezmínim o jaké testy šlo, ale šla jsem jako samoplatce a v odberove ģmistnosti mi sestra před odběrem zeptala se na jméno a rok narození, já to nadiktovala. A ona napsala první pismeno na zkumavce špatně…např. Nováková P. 1750
a ona napsala Sováková P. 1750
Já ji hned opravila, tak to první písmeno přepsal a.. Mě jde o to že na výsledcích je vše správně..takze i kdyby do té laboratoře donesla tuhle prepsanou nebo necitelnou zkumavku, nemůže se vůbec provést ten test A nepriradi to k žádné zadance ne? Jako kdyby to byla fakt haluz a fakt tam byly dvě holciny s podobným příjmením.. a ještě by mě zajímalo, když to přiřadí nějak ta sestra kontroluje to pak ještě někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 10:45

Prosím vyjadrete se :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
25863
13.5.20 23:02
@Anonymní píše:
Je mi docela trapně, tak nezmínim o jaké testy šlo, ale šla jsem jako samoplatce a v odberove ģmistnosti mi sestra před odběrem zeptala se na jméno a rok narození, já to nadiktovala. A ona napsala první pismeno na zkumavce špatně…např. Nováková P. 1750
a ona napsala Sováková P. 1750
Já ji hned opravila, tak to první písmeno přepsal a.. Mě jde o to že na výsledcích je vše správně..takze i kdyby do té laboratoře donesla tuhle prepsanou nebo necitelnou zkumavku, nemůže se vůbec provést ten test A nepriradi to k žádné zadance ne? Jako kdyby to byla fakt haluz a fakt tam byly dvě holciny s podobným příjmením.. a ještě by mě zajímalo, když to přiřadí nějak ta sestra kontroluje to pak ještě někdo?

Nemuzu se vyjadrit, u nas se nic nepise, tiskneme stitky, nebo carove kody. Dva lidi se stejnym, kupodivu klidne ne uplne beznym, prijmenim, se u nas potkavaji bezne, nepamatuju si, ze bychom je nekdy zamenili( netyka se laborky), proste vime, ze se to stat muze a davame si na to pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat