Stěhování se z vesnice do města s dětmi

3638
8.5.20 08:44

Stěhování se z vesnice do města s dětmi

Ahoj, chci se prosím zeptat, jestli máte někdo zkušenost se stěhováním se z vesnice(malého města)do velkého a jak to zvládly děti. Bydlime 10 let u tchanovcu v baráku a já už to tu psychicky nezvládám, navíc je to malé město a nic okolo, nic tu neseženeme, nic tu není, pořád jen dojíždíme, máme větší město odtud 36 km.Ano, měli jsme si to uvědomit dřív, ale čas bohužel nevrátíme. Mame 2 děti (9 let a 12 let, 6.a 3.trida) a já mám trochu strach je najednou přetáhnout do velkého města, bojím se, jak by zvladly přechod do jiné školy, proto se ptám na zkušenosti. Nevim jestli opravdu odejít hned teď a od září by chodily jinde, nebo počkat 3 roky, až by starší šel na střední školu a mladší třeba na 2.stupen. Jenze to už se tu zblázním :-( Když se jich zeptám jestli by odtud šli pryč, odpoví mi, že je jim to jedno. Jenze oni si to pořádně neuvědomují mi přijde. Ještě dodám že my jsme městečko s 1500 obyvateli a chceme do města které má 30 000 obyvatel, žádná Praha :-) Moc děkuji za odpověď. Hezky den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3170
8.5.20 08:49

Jestli jim je to jedno, tak jděte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
8.5.20 08:52
@Kaileee píše:
Jestli jim je to jedno, tak jděte.

No říkají to, ale bojím se toho přechodu… malá škola, najednou velká škola, zajety kolektiv, bojím se šikany. Jinak bysme opravdu šli hned, takhle pořád váháme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.20 08:53

Běžte, děti to zvládnou, hodně stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3170
8.5.20 08:54
@SarkaNovo píše:
No říkají to, ale bojím se toho přechodu… malá škola, najednou velká škola, zajety kolektiv, bojím se šikany. Jinak bysme opravdu šli hned, takhle pořád váháme.

Neboj se, neni duvod se strachovat dopředu. Myslím, že jim to zase rozšíří obzory. Už jsou velcí, umí si urcite představit jaké to bude a mají jeden druhého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
8.5.20 08:58

Myslím, že děti jsou přizpůsobivější než si myslíš. Navíc je spousta změn ještě bude čekat i bez stěhování, takže bych neváhala. Za zkoušku to stojí.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3437
8.5.20 08:59
@SarkaNovo píše:

Tak to muze byt problem i pri prestupu na jinou ZS v ramci jednoho mesta. Pokud nejsou vylozene proti, sla bych do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
8.5.20 09:04

Navic v jejich věku, pokud je ve městě kino a tak.. Ocení už za chvíli s kamarády i tyto možnosti a to, že jim nemusíte všude dělat taxikáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3638
8.5.20 09:09
@katyna1984 píše:
Navic v jejich věku, pokud je ve městě kino a tak.. Ocení už za chvíli s kamarády i tyto možnosti a to, že jim nemusíte všude dělat taxikáře.

No právě, mně tohle už ubíjí, pořád musíme všude jen autem a já jsem ještě tzv. svatecni řidič, moc nejezdím a máme pouze jedno auto takže věčně závislá na manželovi nebo na autobusech a když chceme třeba do kina, musíme jet hodinu. Myslim že to město má opravdu své výhody. Moc vám všem děkuji že jste napsali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8387
8.5.20 09:16

Šikana může nastat kdekoli, ale ve městě, pokud nebudete bydlet v nějaké příšerné čtvrti, budou mít mnohem příjemnější dospívání.
Vesnice jsou pro děti, které už vyžadují svůj prostor a určitý svět bez rodičů, mnohem horší varianta.
Já na jedné vyrůstala a dětství v pohodě, ale jakmile došlo na předpubertu a pubertu, tak to bylo fakt nic moc a to ještě v době mého dětství více fungovalo spojení veřejnou dopravou, takže to přes den nenutilo dělat rodiče taxikáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8025
8.5.20 09:17

No, my jsme se kdysi takhke stěhovali v mých deseti letech. Do 5.třídy jsem nastupovala mezi městské děti. První rok šílený, šikana, ponižování. Nenáviděla jsem mámu u tátu za to, že spolu neuměli být. Pak si to nějak sedlo, prosadila jsem se. Ale jsem hodně vůdčí typ, takže to pro mě nebyl problém. Jenže v té době se k nám na vesnici nic moc nedostávalo. Byla jsem pro ně fakt jiná, takové dítě z divočiny :lol:. Tenkrát nebyly mobily, internet a podobně. O tom, co jsme neměli, jsme prostě nevěděli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3688
8.5.20 09:17

Děti to zvládnou, nestresuj je předem, najdou si nové kamarády a i vám se uleví, zvolní se atmosféra. Hodně štěstí. 30 tisíc obyvatel, to je časem taky maloměsto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5237
8.5.20 09:22

Šla bych do toho :palec: A se starými kamarády se můžou vidět občas o víkendu, když dojedou za prarodiči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27176
8.5.20 09:43

30 tisíc lidí není žádná metropole, to dají. :mrgreen:

Málokterè dítě je vyloženě vesnicky typ, ve městě, i v takhle málem, jim bude líp. A do starého domova můžou jezdit na chalupu, kontakty úplně neztratí. b

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27176
8.5.20 09:47
@Sany80s píše: Šikana může nastat kdekoli, ale ve městě, pokud nebudete bydlet v nějaké příšerné čtvrti, budou mít mnohem příjemnější dospívání.
Vesnice jsou pro děti, které už vyžadují svůj prostor a určitý svět bez rodičů, mnohem horší varianta.
Já na jedné vyrůstala a dětství v pohodě, ale jakmile došlo na předpubertu a pubertu, tak to bylo fakt nic moc a to ještě v době mého dětství více fungovalo spojení veřejnou dopravou, takže to přes den nenutilo dělat rodiče taxikáře.

Tohle vidím i na kámoškach, co odtáhly z Prahy.

Na mateřské nadšené - zahrada, pohoda, děti, mala alternativní školka, zapojí se do místního komunitního života…

Ale s návratem do práce po cca 8 letech přijde dojíždění, jak děti rostou, táhne je to do Prahy. A pak začnou mluvit o návratu a najednou šup - prodány barák a koupený byt s předzahrádkou, na zbytek hypotéka.

Ty šťastnější teda vypakujou nájemníky z pražského bytu a jdou tam. A z domu je chalupa.

Ale pocitam, že na důchod přijde další fáze návratu to domu. A pak zase zpět, až přijde skutečné stáří :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama