Oni si spolu pohrají..

Anonymní
7.5.20 11:12

Oni si spolu pohraji..

Ahoj,
taky jste zažili nebo to mám jen já?
Scházíme se s víc rodinami, jednou s těmi podruhé s jinými, pokaždé s nějakými dětmi. Říkáme si, děti si spolu pohraji a skoro pokaždé je nějaké extempore. Aaa grrr
Mám 3 děti, věkove 1skolni, skokové a mimino.
Hrají si tak různě s ostatními, neříkám že mám děti svaté, nejvhodnější, ale většinou jsou to excesy když se loučíme, odcházíme ty druhé děti vrejskaj, protože chtějí k nám nebo půjcir něco, co zrovna má naše dítě. Jinde zas rozmazlenec, co si vymysli, já na toto nemám moc náladu, jsem ráda, že mám děti Jakš taks pod kontrolou, že umí pozdravit, poprosit, zeptat se, vrátit, jít domů, taky je to občas zážitek, když jsou unavené nebo hladové, ale jak zvládáte situace s ostatními? Je to asi normální že? Děti jiné děti potřebují a že se to většinou bez nějakého cirkusu neobejde je normální že?
Jsem z toho vždy hotová.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22509
7.5.20 11:15

Jednou dělají cirkus moje děti, podruhý jiný. No a co? Nejvíc mi vadí matky, co si o svých dětech myslí, jak jsou svatý a ostatní jsou pro ně rozmazlenci. Buď ráda, že máš štěstí na hodný děti, ony se totiž všechny podle našich představ vychovat nedají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7770
7.5.20 11:16

Nějak nechápu na co se ptáš? Tak je jasný že když se budete stýkat s jinýma dětma tak bude nějaké nedorozumění mezi nima. Děti pištěj a prostě každé je jiné naráží na své mantinely. Přijde mi to normální. Buď to akceptuješ a nebo ne a pak se holt s nima stýkat nebudeš. A mimino taky umí pozdravit poprosit a tak? :lol:
Jednoduchá rada. Nechceš nikdo tě nenutí když tě to tak rozčiluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3060
7.5.20 11:24

Ony si to ty děti většinou spolu vyřídí a zároveň je to učí do budoucna, že všichni holt nejsou hodní, vstřícní a vychovaní. Akorát, když to přesahuje všechny meze, řeknu rodičům, aby si děti uklidnili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
7.5.20 11:25

Moje dítě, taky umí poprosit, poděkovat a pozdravit, ale občas taky umí udělat scénu, že nechce ještě domu a podobně. Stejně jako většina ostatních dětí, takže mi nepřijde, že by se ty děti chovali nějak extrémně strašně podle toho co píšeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24570
7.5.20 11:38

Ono se děti ve skupině chovají jinak nez doma no. Me stačí se sejit s kámoškou, mame každá dve deti a dycky 2 a 2 ve stejném věku. Doma jsou všechny zlaté, ale jak sou ve skupině, tak to je pořád řev, sem tam se o něco poperou, když se loučíme tak pokaždé nekdo z nich brečí (jednou náš, jednou zas kamaradky syn). U druhé kamaradky to samé, zmatek, křik, nervy pracují, přitom děti jsou sami o sobě normálně všechny fajn. My je prostě vždycky vypustime na zahradu nebo zavřeme v pokoji, dame si kafe a neřešíme. Ať si to vyridi mezi sebou. Ja sem zas rada, ze se vyblnou a je pak klid aspon vecer :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
7.5.20 11:53

Máme to různě, já mám malé dítě (5let) jen jedno, takže to mám jednoduší, nez ty co mají větší smečku.. Jako naschvál s mojí nejlepší kamarádkou a její stejně starou dcerou je vždycky nějaké extenpore, holky si spolu dokážou pohrát v klidu sotva půl hodiny a pak mají různé spory, takže žádne setkání se neobejde bez hysterie :D Nastetsti s jinama detma je to v klidu, teď trávíme hodně času na zahradě, kde si hrají a navštěvují se navzájem 3-4holky a dokážou si bez skandálu vyhrát celé odpoledne a já si užívám klid :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
7.5.20 12:47

Tak proč s něma chodíš ven, když tě to tak rozčiluje, že ostatní děti dělají scény… Já zas nesnáším dokonalé děti, dokonalých matek 😂 😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18054
7.5.20 14:09

Počkej, základní prinicip „oni si pohrají“ je přece to, že jsou dostatečně daleko od rodičů, aby si tito nešťastníci mohli vydechnot a neřešit potomky, natož cizí spratky :-D

Takže potřebuješ větší vzdálenost a více alkoholu!

Plus si teda vzpomeň na vlastní dětství - pamatuješ si víc zajímavích vzpomínek z chvil který jsi trávila s rodiči a nebo jen s kamarády někde cestou ze školy atp?

Ano - dětské smečky jsou hlučné, rozbíjejí věci, nechovají se k sobě podle představ svých matinek (rozdílných představ rozdílných matek) a tak, ale jsou strašně důležité pro rozvoj spousty sociálních dovedností a to se děje právě, když nejsou pod dozorem a nikdo dospělý jim to nediriguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1790
7.5.20 14:15

Nevím na co se vlastně ptáš? Co dítě to jiný materiál. Některé ani vychovat nejde, např. když je dítě hyperaktivní nebo má autismus třeba. To dítě kolikrát za to ani nemůže, že takové je a jiné matky to považují za nevychované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat