Zamilovanost X láska?

Anonymní
5.4.21 21:08

Zamilovanost X láska?

Ahoj, tak jsem tak přemýšlela a měla bych na Vás otazku. Jaký je podle Vás rozdíl mezi zamilovaností a láskou?

Teď bych ještě poprosila názory na moji situaci. Měla jsem přítele se, kterým jsem byla cca rok a čtvrt. Rozchod byl vzájemný. Já vím, ze jsem ho opravdu milovala. Ale zajímalo by mě zda i u nej to takto bylo nebo pouze zamilovanost. Prislo mi, ze mě taky miluje, choval se ke mne opravdu krásně, snažil se, cítila jsem mezi námi pouto. Jenže byli u věci, které mi přišli trochu mimo a to napr. odchod do města přes celou republiky jen kvůli týmu, když mohl byt také v týmu a to ještě blíž ke mne. Já byla ochotná klidně odejít za nim, ale on jít do bližšího města ne. Proto mám z toho smíšené pocity. Teď zpětně si přeci jen říkám jestli to nebyla ta zamilovanost. Ještě než jsme se rozešli, tak 2 měsíce před našim rozchodem mi řekl, ze neví jestli to furt tak cítí a jestli chce semnou byt. Pak najednou za 2 týdny, ze jsem mu chybim a miluje mě. A v den rozchodu mi řekl, ze neví jestli mě furt miluje. Ano bolelo to hodně.
A proto by mě zajímalo, co si myslite, jak to z jeho strany bylo. Rada si přečtu názory a pohledy ostatních. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1065
5.4.21 21:13

Nejak se v tom ztracim. Nerozumim dotazu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 21:15
@lenkahav píše:
Nejak se v tom ztracim. Nerozumim dotazu. :nevim:

Jaký je podle Vás rozdíl mezi zamilovanosti a láskou? To je ten dotaz :)

• Citovat
  • Nahlásit
2168
5.4.21 21:15

Nevěděl co chce.

U mě je zamilovanost to počáteční, motýlci v břiše, krásné SMS, pozornost, atd… A láska podle mého přichází časem a jsou to takový ty maličkosti, jako, že se chlap postará finančně o rodinu, že ženě pomůže s domácností a už se nehrajou žádné hry-budem spolu/nebudem spolu, už spolu prostě držíte jako rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9231
5.4.21 21:17

Kolik mu je let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 21:18
@JancaS84 píše:
Kolik mu je let?

21 let

• Citovat
  • Nahlásit
9231
5.4.21 21:21
@Anonymní píše:
21 let

No je mladej no, neví co chce. Neřeš co bylo, jestli to byla láska nebo ne. To už nemá smysl. Běž dál. Takových ještě bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
5.4.21 21:22

Neví co chce.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
5.4.21 21:40

Chlapi se tak ve svých pocitech nehrabaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15230
5.4.21 21:51
@Anonymní píše:
Jaký je podle Vás rozdíl mezi zamilovanosti a láskou? To je ten dotaz :)

Já se třeba až tady na emimi dověděla, že existuje nějaká zamilovanost :lol: Za mě je to prostě láska, jedno a to samé. Příroda lásku ˇvymyslelaˇ, aby dosáhla zachování druhu…po 3 - 4 letech je ale pryč, neboť si mozek zvykne a ta chemická reakce už není tak silná..a o tom to je dalších X let, o zvyku :lol: Žádná věčná láska neexistuje, jen věčný zvyk ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1666
5.4.21 22:29

Láska je cit, který je stálý, neměnný a všude kolem nás, jen ji přes tu lidskou náturu přehlížíme, podsouváme vlastnosti, které ji nenáleží a nakonec ji obviňujeme i z případného zklamání. Jenže Láska klamat neumí, to je vlastnost vyloženě člověčí.

Zamilovanost je je touha mít někoho na blízku a když s takovým člověkem zažijeme třeba jen chvilkové souznění duší, tak si nasazujeme růžové brýle a vidíme jej jen podle našich vnitřních ideálů. Ovšem pokud ono souznění není opakované, pak růžové brýle sundaváme, ideály se vytrácejí a pomalu zanevřeme na Lásku, jelikož jsme byli zklamáni.

Rok a čtvrt je velmi krátká doba, aby mohla být řeč o zamilovanosti, či o Lásce. Byly jste ve fázi poznávání a evidentně vám to moc nešlo. Protože už v tom poznávání jste hledali zbytečné komplikace namísto řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat