Proč první otázka terapeuta je na sex?

Anonymní
5.4.21 18:11

Proč první otázka terapeuta je na sex?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, proč se pároví terapeuti, jako jednu z prvních otázek ptají na společný sex? Zažila jsem již u dvou terapeutek, kam jsem chodila kvůli problému ve vztahu, že jedna z prvních otázek, na které se mě ptali byla jestli spolu spíme… proč je „jen“ sex tak důležitý, důležitější než vzájemná úcta, porozumění atd.?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5.4.21 18:17

Protože sex znamená tělesnou blízkost, dotyky, pohlazení a soulad (většinou). Sex není nejdůležitější, ale když vyprchá u páru, kde jsou problémy jiného rázu, tak už je většinou hodně zle. Taky to značí to, že si na sebe uděláte čas, intimní čas…ne si večer zahrát karty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 18:21

@Kazimíra Olejovka tak čas, když má někdo sex za 5-10min hotový, tak se taky bere, že si na sebe udělají čas? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3791
5.4.21 18:22

Protože je strašně baví se šťourat v intimním životě druhých a zkoumat frekvenci jejich souložení.

Frekvence a kvalita sexu je údajně takový barometr toho, jak to ta dvojice spolu má vztahově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 18:26
@akavi píše:
Protože je strašně baví se šťourat v intimním životě druhých a zkoumat frekvenci jejich souložení.Frekvence a kvalita sexu je údajně takový barometr toho, jak to ta dvojice spolu má vztahově.

dobře, ale třeba staří nebo nemocní spolu moc nespí a vztahy mají v pohodě… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 18:27

Tak asi proto, že úctu a porozumnění řeším i ve vztahu s přáteli a kolegy, ale jen s partnerem mám sex?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 18:29
@Anonymní píše:
dobře, ale třeba staří nebo nemocní spolu moc nespí a vztahy mají v pohodě… :think:

I staří souloží, jak je jim to příjemné a i nemocní a nebo ke spousta aktivit, které klasický sex u těch co ho nejsou schopni nahradí…

• Citovat
  • Nahlásit
3791
5.4.21 18:30
@Anonymní píše:
dobře, ale třeba staří nebo nemocní spolu moc nespí a vztahy mají v pohodě… :think:

Tak předpokládám, že tohle zohledňují. Ale prostě u mladších a zdravých párů je to divné, když spolu nespí a značí to většinou nějaký problém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
5.4.21 18:32
@Anonymní píše:

Jenze ti asi nemaji duvod navstivit terapeuta, nemyslis?
Mas-li vztah v pohode, nemas potrebu ho vyhledavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
5.4.21 18:49

Naprosto je chápu.
Určitě to nemůže být jediná otázka, ale hodně to o vztahu napoví a hlavně jsou asi zvyklí, že většinou je to o tom.

Zakladatelko ty chodíš k terapeutovi sama? Nějak jsem vždycky myslel že se tam chodí ve dvou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
5.4.21 19:01

Protože, kdyby jste praktikovali nějakou zajímavou polohu, tak se rád/ráda přiučí. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3043
5.4.21 19:15

Nikdy jsem v zadne takove poradne nebyla. Opravdu to byva prvni otazka? Moc se mi to nezda. Neni prvni otazka spis typu, co vas do poradny privadi, jak hodnotite vas vztah apod.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
5.4.21 19:20

Já bych řekla, že je to proto, že valná většina partnerských problémů pramení z tohoto. Prostě si odškrtnou první položku na seznamu. Pokud to není tím, tak se jede dál do dalších. Nevím důvod proč si to brát osobně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
5.4.21 19:24
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, proč se pároví terapeuti, jako jednu z prvních otázek ptají na společný sex? Zažila jsem již u dvou terapeutek, kam jsem chodila kvůli problému ve vztahu, že jedna z prvních otázek, na které se mě ptali byla jestli spolu spíme… proč je „jen“ sex tak důležitý, důležitější než vzájemná úcta, porozumění atd.?

Protože bez sexu to je tak max. kamarádství :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.21 19:55
@Anonymní píše:
@Kazimíra Olejovka tak čas, když má někdo sex za 5-10min hotový, tak se taky bere, že si na sebe udělají čas? :think:

Zdá se, že evidentně u vás se terapeutka trefila do černého. Měla jsi se zeptat jí. Já jen píšu, proč to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat