Zamlklé těhotenství a k tomu menstruace

Anonymní
3.2.21 17:31

Zamlkle tehu + mensez

Holky, proste klasika. Vynechany menzes, duch na testu. Na gynde UTZ nic nezjistil. V porodnici UTZ potvrdil plodovy vejce, tedy zamlkle tehu. Ted v patek bych mela podstoupit zakrok, kde by to meli odstranit a vycistit delohu. Ale! Ja to pred hodinou asi dostala? Neni to jeste 100%, zatim jen takova ruzovka ( teoreticky bych mela mit za 2 dny dalsi menzes ).
Je to spatne nebo dobre? A mam volat do nemocnice a rict jim o zmenach? Je mi jasny, ze by me na zakrok ted nevzali. A melo by to s menzesem i samo,,odejit,,? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
200
3.2.21 18:05

Ahoj, podle mě se rozjíždí samovolný potrat, to ale neznamená že teď potratíš. Já krvacela 5 dní a stejně jsem se zákroku nevyhla. Bylo mi řečeno, že mám dojet pokud budu hodně krvácet nebo mít bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 18:23
@Anonymní píše:
Holky, proste klasika. Vynechany menzes, duch na testu. Na gynde UTZ nic nezjistil. V porodnici UTZ potvrdil plodovy vejce, tedy zamlkle tehu. Ted v patek bych mela podstoupit zakrok, kde by to meli odstranit a vycistit delohu. Ale! Ja to pred hodinou asi dostala? Neni to jeste 100%, zatim jen takova ruzovka ( teoreticky bych mela mit za 2 dny dalsi menzes ).
Je to spatne nebo dobre? A mam volat do nemocnice a rict jim o zmenach? Je mi jasny, ze by me na zakrok ted nevzali. A melo by to s menzesem i samo,,odejit,,? Diky

Pokud je to takto v začátku, nech si předepsat Mispregnol - potratovou pilulku. Ale možná to fakt odejde samo, jestli už krvácíš. Takže počkej. Proč hned kyretáž? Někteří doktoři neznají nic jiného :cert: na západě je normální spíš počkat nebo dát tu potratovou piluli.
Já na ní byla u Apolináře po zamlklém v 8 tt a dávají to i u starších těhotenství. Najdi si diskuzi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 18:32
@Anonymní píše:
Je to spatne nebo dobre? A mam volat do nemocnice a rict jim o zmenach? Je mi jasny, ze by me na zakrok ted nevzali. A melo by to s menzesem i samo,,odejit,,? Diky

Ještě doplním, že na zákrok by tě vzali, to tě vezmou ikdyž krvácíš, nepo pokud někdo krvácí fakt hodně, tak to tím vyřeší. Ale pokud se spustil potrat, nech ho proběhnout. Je to pro tělo lepší, zkontrolujou tě pak po potratu a kdyby se jim to nezdálo, můžou dát ještě dočišťovací injekci. Ale někde se s tím nechtějí „patlat“ a vyřeší to kyretáží…
Obojí má své výhody a nevýhody.
Taky si nenech namluvit, že musíte čekat několik měsíců se snažením - pokud bude utz v pořádku. Američani už pár let doporučujou s snažit už v dalším cyklu, pokud jste fyzicky v pořádku a nemáte psychické trauma z potratu (ikdyž WHO to obecně nedoporučuje - ale berou v potaz i psychiku páru a taky podmínky v rozvojových zemích). U nás někteří doktoři doporučujou postaru… Mně u Apolináře řekli, že můžeme hned další cyklus, ikdyž se to obecně nedoporučuje :)

• Citovat
  • Nahlásit
3.2.21 18:41

Ahoj, též bych si nechala dát pilulku. Já dostala na konci 9tt kvůli ZT pod jazyk celkem šest pilulek cytotec. Teď na kontrole po třech týdnech vše pryč.. Čekám, kdy se dostaví MS a po ní můžeme zas zkoušet.. Byl to masakr ale to bylo asi vyšším týdnem těhotenství. Ale bez zákroku. Byt vámi, zkusím se zeptat. Nač hned chirurgický zákrok 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
3.2.21 18:45
@Anonymní píše:
Ještě doplním, že na zákrok by tě vzali, to tě vezmou ikdyž krvácíš, nepo pokud někdo krvácí fakt hodně, tak to tím vyřeší. Ale pokud se spustil potrat, nech ho proběhnout. Je to pro tělo lepší, zkontrolujou tě pak po potratu a kdyby se jim to nezdálo, můžou dát ještě dočišťovací injekci. Ale někde se s tím nechtějí „patlat“ a vyřeší to kyretáží…
Obojí má své výhody a nevýhody.
Taky si nenech namluvit, že musíte čekat několik měsíců se snažením - pokud bude utz v pořádku. Američani už pár let doporučujou s snažit už v dalším cyklu, pokud jste fyzicky v pořádku a nemáte psychické trauma z potratu (ikdyž WHO to obecně nedoporučuje - ale berou v potaz i psychiku páru a taky podmínky v rozvojových zemích). U nás někteří doktoři doporučujou postaru… Mně u Apolináře řekli, že můžeme hned další cyklus, ikdyž se to obecně nedoporučuje :)

Ahoj, v jakém tt jsi byla, že ti poradili to zkoušet hned znovu? :) mám 10 dní po revizi, na miminko se cítím klidně hned! Jen se bojím, jedná dr mi řekla počkat jednu MS, druhá dr 2 až 3, třetí 3 až 6 měsíců 8o 8o asi si mám vybrat :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
3.2.21 18:53

Je mi líto, co tě potkalo. Já jsem měla zamklé těhu v 7tt. Během měsíce mi byla podána 2× dávka Mispregnolu, krvácela jsem úplně šíleně moc a stejně to plod nevypudilo a musela jsem na revizi. Jen mi po tom Mispregnolu bylo šíleně zle a nárazově a nekontrovatelně ze mě šly proudy krve, že poporodní vložka byla zakrvácená během minuty. Zkušenosti jsou samozřejmě indviduální, ale kdyby se stalo znovu, už Mispregnol nechce nikdy vidět. Bylo to pro mě jen prodloužení trápení a zbytečná ztráta času.
Držím palce, ať se to vyřeší pro tebe co nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 06:36
@Anonymní píše:
Pokud je to takto v začátku, nech si předepsat Mispregnol - potratovou pilulku. Ale možná to fakt odejde samo, jestli už krvácíš. Takže počkej. Proč hned kyretáž? Někteří doktoři neznají nic jiného :cert: na západě je normální spíš počkat nebo dát tu potratovou piluli.
Já na ní byla u Apolináře po zamlklém v 8 tt a dávají to i u starších těhotenství. Najdi si diskuzi.

Taky jsem byla u Apolinare, o tabletce neco mluvil, ale rikal, ze by to cisteni delohy stejne asi muselo pak probehnout.
Ja uz mam deticky 2, tohle bylo totalne neplanovy. Jinak dnes jsem jakoby 8+2tt..

• Citovat
  • Nahlásit
1
7.2.21 07:08

Ahoj.. snažíme se s přítelem o miminko.. na testu jsem měla ducha tak přítel radost že z toho něco bude.. pak se dostavila ms ještě o týden dřív.. je tam nějaká šance že by jsme toho prcka měli? Jelikož přítel furt doufá že tam je jenže já už jsem s tím na bodu mrazu a už jsem rozhodnutá že se budeme muset snažit dál.. :,( :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.2.21 16:03

@Mýo18 ja si u prvniho tehu myslela ze tehotna nejsem protoze se mi dostavila ms ale podle dr to bylo jen krvaceni z uhnizdovani vajicka. Je teda pravda ze nebyla nejak extra silna..spis takova slabsi ale i tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat