Menstruace po potratu - kdy dorazí?

Menstruační cyklus se obnovuje nejpozději do šesti týdnů od potratu. Menstruace může být silnější nebo naopak slabší než obvykle. Často se po potratu objevuje jeden anovulační cyklus. Stává se ale, že ženy otěhotní hned v šestinedělí po potratu.

Otěhotnění po potratu

Po potratu se běžně objevuje jeden anovulační cyklus. To znamená, že nedochází k ovulaci, takže nedojde k dozrání a uvolnění vajíčka. Obecně ale platí, že je snazší otěhotnět po potratu než po porodu - mohou za to hladiny hormonů, které se produkují během kojení.

Po potratu může vyskytnout krvácení jako očistky. Poté už následuje klasická menstruace.

Co pomáhá k otěhotnění?

  • kontryhelový čaj - k úpravě cyklu, nárůstu sliznice v děložní dutině a lepšímu uhnízdění vajíčka. Více najdete v hesle Čaje k otěhotnění.
  • železo - proti chudokrevnosti
  • kyselina listová a vitamíny - na podporu otěhotnění

Menstruace po potratu - zkušenosti z diskuze

Zandula píše: „Já byla na dvou revizích, poprvé jsem lehce špinila asi tři dny a ms přišla od revize cca za 29 dní a po druhé revizi jsem špinila ob den asi deset dnů a ms taky přišla od revize jako v normálním cyklu, do 30 dnů.“

Iveta84 píše: „Já měla první menstruaci po kyretáži silnou, ale trvala 3 dny. Pila jsem od začátku menstruace každý den několik hrnků kontryhele. Teď už mám druhou menstruaci a kontryhel jsem nepila, už mám měsíčky 4. den a silné.“

Diskuze o tomto tématu:

Váš příspěvek

Odesílám...

Navrhněte změnu

Jaká informace podle vás chybí v hesle Menstruace po potratu - kdy dorazí??