Zamražení příkrmů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
668
5.8.11 15:33

zamražení příkrmů

Mohu požádat maminky, které v 5. měsíci přikrmují miminka vařenou zeleninou nebo přesnídávkami o radu?
Jak uchováváte tyto příkrmy, já když dám rozvařené brambory do mrazničky a pak vyndám, tak v nich mám hrudky? Jak to děláte vy maminky? Zavařujete nebo mrazíte?
Děkuji za Vaše vychytávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
269
5.8.11 15:35

ahoj, brambory jsou snad jediná zelenina, která se mrazit NEDA!! jsou pak hnusné. jinak jsme mrazili do sklenicek od presnidavek vse - mrkev, brokolici, cuketu, pastynák… ted jsme zkouseli ovocne presnidavky zavarovat, ale stejne mu vice chutna cerstvy banan nebo cerstve nastrouhane jablicko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
5.8.11 15:54

Já taky zamražuji. Já zeleninu teda mrazím většinou ve směsi. Nejhnusnější je podle mě po rozmražení cuketa, tu mi malá nechtěla jíst. No a brambor jsem samotný nemrazila, tak nevím, ale myslím, že čerstvý je lepší. On není dobrý ani ze skleničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
5.8.11 15:55

a ty skleničky v mrazáku neprasknou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26258
5.8.11 16:00

Mrazila jsem téměř vše kromě brambor.
Skleničky od přesnídávek neprasknou, ale nesmíš je zavřít a neplň je úplně doplna. Jinak jsem ještě zamrazovala do pytlíků a nebo do krabiček z ikea.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
5.8.11 16:01

Taky zamražuju, ale směs zeleniny. Skleničky neprasknou, ale je potřeba neplnit je úplně - nechat tam tak 2cm vzduch, protože jídlo po zamražení zvětší objem a pak by sklo prasklo. Brambor je ve směsi taky. Pokud jídlo udělá po rozmražení hrudky, pomůže pořádně ho ohřát, aby bylo opravdu horké a hrudky se pak „rozvaří“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
5.8.11 16:04

když skleničky nesmím zavřít, zeptám se úplně hloupě, jak je uchráním, co s víčkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
5.8.11 16:11

Já je zavírám, jen je nenaplním úplně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26258
5.8.11 16:14
Ivana_xxx píše:
když skleničky nesmím zavřít, zeptám se úplně hloupě, jak je uchráním, co s víčkem?

já jsem měla v mrazáku vyhraněný šuplík na jídlo pro malýho, kam se nesmělo nic jinýho dávat a překrývala jsem potravinovou folií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
5.8.11 16:20

Děkuji a nemáte některá skleničky navíc, které již nevyužijete nebo jich máte přebytek? Napište mi do vzkazů. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16492
5.8.11 20:52
Ivana_xxx píše:
a ty skleničky v mrazáku neprasknou?

Ivo já je normálně zavírám. Jen je nesmíš naplnit úplně. Vždycky tak do 3/4. Ještě mi niky žádná nepraskla a to v nich mrazím i odstříkané mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
5.8.11 23:46

Ja jsem okoukala u svagrove, ze mrazila detem jidlo ve vetsich tvoritkach na led - proste vetsi kostky. Pak si vzdy vyndala 3-4, podle potreby a nechala rozmrznout. Tim ze to bylo po tech kostkach, tak to rozmrazovani bylo jednak rychlejsi a jednak si mohla pohodlne urcovat mnozstvi mensi-vetsi. Delala jsem to same.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4975
9.8.11 07:33

Já vařím co dva tři dny čerstvé a nechávám v lednici a mrazím jen květak, brokolici…prostě to co je velké. Jinak taky dávám do skleniček od přesnídávek a neplním až po vrch a normálně zavírám. Ovocné přesnídávky jsem taky zavařovala - malý mi nechce jist čerstvé ovoce,max.banán,nebo hodně sladkou broskev. A zamrazit podle mě jde vše kromě těch brambor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Klaryska
1.3.13 09:53

Ahoj, já bych se chtěla zeptat jak dlouho to jídlo v tom mrazáku můžu mít?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.22 20:47

Prikrm

A to jste pak ty brambory dovarovali čerstvé? A treba bolonske spagety treba v 8m jste mrazili i s těstovinami? dekuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat