Jak řešit zanedbání péče o dítě, když s rodinou nejste příbuzní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:45
Zanedbání péče o dítě

Dobrý večer. Dá se nějak řešit zanedbání děti? Kam nahlásit? Jde o jednu matku, která se rozešla se svým přítelem každý si našel své partnery a 2 děti nechali doma bez jídla, peněz… jedno je dospělé ale přišlo o práci.. druhému je kolem 15.. nemají jídlo ani pro sebe ani pro psa.. volali i matce, ať se vrátí domu, ze nemají co jist, ta jim řekla ze přijede zitra.. alw stejně zase odjede pryč a nechá je tam znovu.. jak to řešit když s rodinou nejste příbuzní? Je mi z toho zle a chtěla bych jim nějak pomoc :( pro jistotu hodím anonym, nechci mít ještě nějaké problémy..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vtipna
Kecalka 213 příspěvků 03.02.19 22:48

Na socialku, ohledne toho nezletileho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:51

A jak to resi socialka? Je mi jasné ze dcera mámu nepraskne, kdo by chtěl skončit v pastaku..

Ou
Kelišová 6219 příspěvků 03.02.19 22:54

Odbor sociální péče o dítě na místním úřadě. Jinak pochopitelně děti do pasťáku nepůjdou, pokud se nenajdou nějací příbuzní, tak nejspíš do krizového centra typu Klokánek.

Případně je možné pomoci tomu dospělému, pokud už nestuduje, najít práci a může přinejhorším mít svěřený sourozence do péče.

Beckyttine5
Kecalka 379 příspěvků 03.02.19 23:25

Já bych jim dala to jídlo, to jim asi pomůže nejvíc… jinak v tom věku už se o sebe určitě postarají..

Celia
Povídálka 45 příspěvků 03.02.19 23:41

Kupte jim jídlo a granule pro pejska a snažte se snima sblížit (pokud už se neděje). Ideálně z nich dostat co nejvíce informací, jak to doma funguje, jaký mají vzrtah k širšímu příbuzenstvu, jestli je v rodině někdo komu důvěřují (teta, babička apod.) a pak teprve řešit sociálku. Někdy stačí domluvit se s příbuznými, nemusí o tom ani tušit, což by právě nejdřív měla sociálka udělat, bohužel strašně záleží kdo to zrovna bude řešit.. ne vždycky dělá sociláka to, co je v zájmu dítěte…

Celia
Povídálka 45 příspěvků 03.02.19 23:44

Až teď jsem si všimla věku…No pomohla bych hmotně a zkusila zjistit a kontaktovat širší rodinu, než sociálku, úplně děti to už nejsou

lilithlilith
Kecalka 375 příspěvků 03.02.19 23:48

At se ihned spojí s nějakou záchrannou stanici nebo útulkem…to mě fakt dokáže totálně vytočit, když asociálové maji zvíře. To zvíře za to nemůže a nemůže ani jít a říct si o pomoc!!!!! Policie, armáda spasy, nic, prostě to zvíře je tam uveznene a nemůže si pomoct :zed: :zed: :zed: ať ho hned odvedou někam, kde se postarají.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20503 příspěvků 04.02.19 00:39

@lilithlilith počkej…sou tam dvě děti, i když dospívající, ty bych řešila dřív než psa…
Zakladatelko, jak dobře je znáš? Napřed bych si promluvila s nimi, především s tím už dospělým, jaký mají plán… podle toho bych jednala. Na sociálku bych se obrátila potom. Oddělení péče o dítě, úřad městského úřadu, nebo obec s rozšířenou působností, bývalý „okresní úřad“.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33906 příspěvků 1 inzerát 04.02.19 06:59

Vzhledem k věku dětí bych nejspíš vůbec neřešila ten fakt, že je tam nechala, vzhledem k zaopatřenosti staršího potomka nejde řešit vůbec nic, a mladšímu dítěti musí rodiče platit výživné. To starší dítě, pokud přišlo o práci, tak je snad registrované na úřadu práce, ne? A může zajít na nějakou brigádu? V podstatě může být rádo, že má zadarmo (nejspíš rodiče platí byt) bydlení. :nevim: Co nějací příbuzní, nepomohli by? A seš si jistá, že jim rodiče nenechali nějaké peníze na obživu a ty děti to nerozfrcaly? Nejdřív bych opravdu promluvila s nimi, s rodiči a dalšími blízkými. A jedině pak vzít to mladší dítě na ospod, aby za něj sepsali žádost na soud na určení výživného.

vokishka
Extra třída :D 13495 příspěvků 04.02.19 07:15

@Tiger-lily 15 leté dítě opravdu nenechají někde jen tak a nebudou za něj sepisovat žádost o výživné,to fakt ne.

Enmamma
Závislačka 3364 příspěvků 04.02.19 08:25

Pokud dítě vyrůstá v disharmonickém a zanedbávajícím prostředí, obvykle samo nemá návyky, jak se o sebe normálním způsobem postarat. Dovršení osmnácti let na tom nic nemění. Takový člověk se v tom zpočátku prostě plácá. Nemluvě o patnáctiletém. Zakladatelko, odkud jste. Ráda bych pomohla, sama jsem měla v péči sestru od jejích čtrnácti let. Také by se o sebe byla nepostarala. Asi by jen plakala. A hloupá není. Dnes je z ní šikovná, pracovitá máma.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 04.02.19 09:11
@lilithlilith píše:
At se ihned spojí s nějakou záchrannou stanici nebo útulkem…to mě fakt dokáže totálně vytočit, když asociálové maji zvíře. To zvíře za to nemůže a nemůže ani jít a říct si o pomoc!!!!! Policie, armáda spasy, nic, prostě to zvíře je tam uveznene a nemůže si pomoct :zed: :zed: :zed: ať ho hned odvedou někam, kde se postarají.

Tak já bych určitě hledala spíše pomoc pro ty lidi než řešila psa.

Celia
Povídálka 45 příspěvků 04.02.19 15:35

@lilithlilith trochu přemýšlení by to chtělo!!! Chápu to rozhořčení, sama mám psa a se psy pracuji, ale on už je právděpodobně na ty “děti” citově fixovanej a odebrat jim ho pro něj může být daleko horší, než občasný hlad. Ty děti pro něj můžou dělat v rámci vlastních možností maximum. Vážně si myslíte že roky (při štěstí měsíce) v útulku jsou pro psa lepší??? :cert: :zed: :cert:

Celia
Povídálka 45 příspěvků 04.02.19 15:40

@lilithlilith navíc z čeho soudíte že jsou ty děti asociálové? :pocitac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >