Zanedbaný kaz u dítěte

Anonymní
12.8.20 23:03

Zanedbaný kaz u dítěte.

Ahoj, chtěla bych znát váš názor…
Hned na začátek chci podotknout, že s dětma chodím pravidelně od mala na preventivní prohlídky k zubaři.
Dcerku začal předevčírem bolet hodně zoubek který řešíme už delší dobu a jelikož naše zubařka má dovolenou jeli jsme na pohotovost k jiné. Ta se nad zubem zhrozila a řekla že je to hodně zanedbaný zub a že teď už bohužel nejde nijak spravit, že tam je náznak zánětu a že ho máme udržovat v čistotě (je z něj kráter ☹️)jinak by se musel vytrhnout a hrozilo by, že se jí zuby zkřiví a bude to časem na rovnátka.
Naší zubařce říkám už minimálně přes půl roku jestli by se neměl ten zub opravit a ona mě celou dobu tvrdí, že se mléčné zuby neopravují a nechala to tedy zajít takhle daleko :zed:
Teď se k té naší chystám znovu a vůbec nevím co bude a jak mám jednat? Zub už to holce nevrátí, ale tohle mě strašně vytočilo!! :roll:
Co vaši zubaři, opravují mléčné zuby???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28460
12.8.20 23:06

K zubařce se středověkými názory bych nešla…

Jistěze, že mléčné zuby opravují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18182
12.8.20 23:17

Jasne ze se mlecne zuby opravujou. I to dite kaz bolí. Zmen zubarku, tahle je tak z roku raz dva ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 23:19

Prestoze poctive cistime a mame nekolikero kartacku a dalsich serepeticek, se kterymi me ucili pracovat, dcera ma velkou kazivost zubu. Abych odpovedela na tvoji otazku: Ano, mlecne zuby nam zubar opravuje. Cisti, dava plomby, dcera spolupracuje. Presto 2 stolicky zachranit nedokazal a musely jit ven. Druhe dite naprosto bez kazu, dekuji za to kazdy den.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 23:19

:roll: Přitom to je mladá ženská s dětma to bezvadně umí, chodí k ní rádi…opravdu jsem věřila tomu co říká… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
18182
12.8.20 23:22
@Anonymní píše: :roll: Přitom to je mladá ženská s dětma to bezvadně umí, chodí k ní rádi…opravdu jsem věřila tomu co říká… :zed:

Tak nebude mit moc zkušeností ne? Segra sla taky k mlade zubarce, ta byla hned po skole a pak diky ni o zub prisla, jenze ji bylo 10 a prisla rovnou o druhý zub :roll: nech si nekoho v okoli doporučit, i kdyz ono se zubarem pro deti je to tezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10459
12.8.20 23:27
@Anonymní píše: :roll: Přitom to je mladá ženská s dětma to bezvadně umí, chodí k ní rádi…opravdu jsem věřila tomu co říká… :zed:

U mladé mě to překvapuje. Spíš bych to čekala u starší. Myslím, že to tak bylo běžné. Vím, že někde neopravují, ale trhají. Nás zubař opravuje, ale taky už něco přehlédl a spletl. Jenže jsem ráda, že nemusím hledat jiného. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak už tam nechodím. Spousta lidí zubaře hledá a to poměrně dlouhou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24802
12.8.20 23:30

Opravují, moje malá měla už 4 kazy od cca 3 let a všechny jí opravili hlavně dokud jsou malé a nebolí to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 23:35

No právě… hledejte si v dnešní době nového zubaře…Tady v okolí nikde neberou a dojíždět desítky km se mi nechce.
Já jsem s ní až na tento incident spokojená.
Typuju jí kolem 40let, takže ani mladé ucho, ani stará škola…
Teď ji jen budu muset přesvědčit ať ji opraví všechny zoubky dokud to jde…
Bohužel my máme také větší kazivost :roll: Dcera je na tom ještě dobře, syn měl vůbec hrozné zuby…ale to prý může být i z antibiotik které dostával jako malý když mu prorážely první zoubky-mel strašně slabou sklovinu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.20 23:54

No asi takhle, mléčné zuby se opravují, ale jak které kazy. Nám zubařka opravovala x mléčných zubů, ale u dvou stoliček říkala, že se to opravovat nedá, že by se musel zub hodně vyvrtat a dostavět a to se u mléčných nedělá a nemá cenu. Takže se to nechalo, zbytek zoubku docela zčernal, a pak ho vytlačil druhý zub. Je to pro mě taky peklo, ale zubařce věřím. Ještě nás čeká taková výměna jednoho zubu :zed:. Už aby byl venku, plná pusa krásných bílých zdravých zubů a jedna černající stolička :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 04:26

Také jsem i já jednou u mladé zastupující zubařky slyšela, že naše dítě má „falešné“ kazy, že to je v pohodě. Tak jsem tento názor, co mi bylo sděleno na stav zubů u dítěte řekla na alergo, a byla jsem za pěkného hlupáka.

• Citovat
  • Nahlásit
31268
13.8.20 06:16

U nás se zkažené mléčné zuby buď opravují nebo trhají. Nikdy se nenechavaji v puse. Prý ten kaz může přejít i na základ stálého zubu, který je už v té době vytvořený. Navíc se může vytvořit zánět a dítě to bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 06:26

Ne, tak se to dělalo před třiceti lety. Sezen nového zubaře. U nás, jeden den dítěti kaz našla, druhý den opravila, 15 minut, tisícovka, soukromé zubní centrum, Praha, berou nové pacienty.

Jsou fakt drahý, ale fakt dobrý, mám fakt blbý zuby (přes všechny mezizubní kartáčky atd) a nemám nervy na to, aby mě (a děti) ošetřoval někdo ne úplně dobrý. Obecně, nevím odkud jsi, ale ve větším městě by neměl být problém sehnat dobrého zubaře, akorát to musís zaplatit

• Citovat
  • Nahlásit
74
13.8.20 06:43

Mrzi me Vase zkusenost. Osobne jsem si se zuby uzila - nevesly se mi do pusy, takze (uz tehdy pry nepouzivane) trhani druhych zubu v 15ti letech, rovnatka, doktorka stara skola… dneska to davam dohromady, jak zuby tak svoji hruzu ze zubaru! Jezdime do Pha cca 60km cela rodina. Vsichni krome me jenom na preventivky a dental. hygienu. I deti ucime, ze to je soucast pece o zdravi. Mame super zubare, takze dojezdu nelituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
13.8.20 06:58

Dojíždění za dobrým zubařem se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Takže nespolehat jen na to okolí, ale hledat i 50km od domu.
Já se svého zubaře v Praze nevzdala a dojíždím 60km. Mrzí mě že syn chodí k tatinkovu zubaři-nepřijde mi, že by šel s dobou. Nemá rtg, nedělá bílé výplně, dentalni hygienistka přijede 1× za 14dni na půl dne, na syna se první 3 prohlídky ani nepodíval a dal razitko :roll: no při poslední návštěvě už jsem řekla, jestli by si ty zuby aspoň neprohlidl, když už jsem ho sem vypravila. A taky není starý, max 35-40let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama