Zánět dutin a ATB

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 07:02
Zanet dutin a ATB

Ahoj, mam zanet dutin a od lekarky jsem ve stredu dostala atb Doxyhexal a lek Clarinase, zacala jsem brat jen atb, protoze po precteni pribaloveho letaku u Clarinase jsem se zhrozila, nemel by se kombinovat s antidepresivy, i kdyz tedy lekarnice rekla, ze s tema co beru by problem byt nemel, ale i tak mam strach, protoze lek obsahuje pseudoefedrin. Nicmene muj dotaz zni, je lek Clarinase na uvolneni dutin dulezity nebo s tim pomuzou i atb? Dale beru Sinupret kapky a kapky do nosu, moc dekuji za odpoved

Reakce:
alisekR
Kelišová 5560 příspěvků 08.02.19 07:27

clarinase je na oplasknuti sliznice. Používá se to i na alergické rýmy. A myslím, že se to bere krátkodobě, takže doktor ví, co dělá. Nebála bych se. Pomůže ti to v uvolnění hlenů.

Alyss1
Závislačka 3022 příspěvků 3 inzeráty 08.02.19 07:28

Clarinasa je skvela. Dvakrat mi pomohla bez atb. Udela vlastne to, ze rozsiri dychaci cesty a zkapalni rymu ktera odtece.

Nicmene de nesmi v tehotenstvi, takze to mi pomohly atb i bez clarinasy.

Verila bych doktorovi a lekarnikovi.

Ale pokud nevis, tak to zkus jen s atb. A samozrejme doporucuju Konvicku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 07:32

Lekari i lekarnikovi verim, ale oba mi rikali, ze lek ovlivnuje pozornost a budu hodne ospala, proto ten strach, navic k tem mym AD, ktere uz takhle uspavaji :roll:

Alyss1
Závislačka 3022 příspěvků 3 inzeráty 08.02.19 07:38

Nemela jsem pocit ze by mne uspavala.

Bere se jen kratkodobe- ja ji mela tri dny tusim.

A jak ti je ted? Zabraly uz trochu atb?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 07:39

@Alyss1 neco uz vysmrkam, ale hlava boli trochu stale, ale mam v sobe zatim jen 4 tablety atb

Alyss1
Závislačka 3022 příspěvků 3 inzeráty 08.02.19 07:51

Jak pisu, poprve jsem mela stb bez clarinasy a stacilo.

Klidne bych pockala den dva, jestli to zabere.

Ale v nejlepsim pripade nych si vzala clarinasu a spala dva dny v posteli…pokud to jde:)

halflive
Stálice 81 příspěvků 6 inzerátů 08.02.19 08:47

Clarinase muzu jen doporucit, vzdy mi pomohl

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 08.02.19 09:17

Ja bych uzivala, lekarnik by mel ume serizne rict, jaka je interakce kombinovanych leciv. Me neuspaval, ale kdyby tebe ano, tak stejne jsi doma alecis se, tak proc lecbu nepodporit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 09:24

@tulipán ale mam tu na starost dve male deti, jinak bych to samozrejme neresila :roll:

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 08.02.19 11:45
@Anonymní píše:
@tulipán ale mam tu na starost dve male deti, jinak bych to samozrejme neresila :roll:

Tak to radsi neber, kdyz uz prevracis oci pri odpovedi na svou otazku, asi by ti to opravdu neudelalo dobre.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 11:50

@tulipán vis co, beru k tomu ty antidepresava, neni tam tedy primo kontraindikace, ale moc se to nedoporucuje, tak mam proste strach, na druhou stranu bych se toho uz celkem rada zbavila

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 08.02.19 12:03
@Anonymní píše:
@tulipán vis co, beru k tomu ty antidepresava, neni tam tedy primo kontraindikace, ale moc se to nedoporucuje, tak mam proste strach, na druhou stranu bych se toho uz celkem rada zbavila

Je fakt, ze toto je zakladni kombinace leku pro lecbu a zabira. Chapu obavy, na druhou stranu dva studovani ti potvrdili, ze tam interakce neni - o to by se psychicky oprit dalo, nestrasit se dopredu. A co zkusit vzit jednu a sledovat se, co to s tebou dela a pak se rozhodnout, jestli pokracovat nebo ne, vysadit muzes hned. Me Clarinase neuspavalo, naopak bych to potrebovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 17:18

@tulipán @halflive @Alyss1 tak jsem Clarinasu nakonec vzala, kdy by mohla pomoci?

tulipán
Závislačka 3738 příspěvků 08.02.19 21:18

Ja jsem zacala pocitovat ulevu 4. den, ale tezko rict, jestli to byl hlavne ucinek atb nebo tohoto.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >