Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Zkoušela jsi inhalátor? Nebo stříkat do nosu vincentku, mořskou vodu.. Nosní olej pro děti, dr. Hadek, ale nevím, jestli jsou vhodné pro tehotne.. Vím jak je to protivné u dítěte, už se v tom babrame měsíc, chvíli lepší, chvíli horší.. Těšíme se, až se otepli a přestane ta teplota venku kolísat..drzim palce.
Mmchd. Jsem v 10tt a mám to od začátku, ne tak hrozné jako ty dýchatizu, ale třeba v noci se kolikrát vzbudim že mám ucpaný nos, nebo k ránu jednu dírku.. Difuzer jede každý večer, s eukalyptem.
Teď zrovna jsem chytla strašlivou rýmu.. nic nepomáhalo.. tak sem sáhlo po Olynth kapkách do nosu.. ty mi vždy pomáhali.. a ejhle hned jen líp
@Yves6511 inhalátor ne, ale vyplachuji právě Vincentkou a mořská voda mi nepomáhá, přijde mi to, že to prostě víc vzadu, ale tam se to nedostane. Někdy do té konvičky dám i lehce sůl, jen malinko. A jinak tu mořskou taky občas striknu, když to nechci chystat, ale s tou vysmrkam jen tu čirou rýmu, ne tu žlutou ze zadu.
Možná to chce čas, nebýt těhotná, tak na to kašlu, že si namáhám břicho. Ale mám i nízkou placentu, doktor zakázal i cvičení a já teď tady posiluju jako blázen ![]()
@Anonymní píše:
Teď zrovna jsem chytla strašlivou rýmu.. nic nepomáhalo.. tak sem sáhlo po Olynth kapkách do nosu.. ty mi vždy pomáhali.. a ejhle hned jen líp
Mám pocit, že by ani ten olynth nevyléčil, jak je to fakt vzadu v těch dutinách. Ten samozřejmě nesmím, tak jsem nezkoušela.
Inhalátor je super věc. Pořídili jsme, co dcerka nastoupila do školky. Takže jestli ti nevadí počáteční investice tak do něho jdi. Teď už ti asi přijít nestihne. Ale na příště budeš připravená. Já se bez atb léčila asi tak týden, nejhorší nemoc jakou jsem kdy měla. Šílená bolest dutin, za okem, hlavy, zubů, ucha. Ale brala jsem alespoň Erdomed, ten silnější na předpis. Po 3 dnech obrovská úleva. Ale nevím jestli ho mohou těhotné.
Ale já měla úplně odpornou zelenou rýmu (omlouvám se za popis). Hlavně buď stále v teple. Když půjdeš ven měj šálu, šátek až klidně pod oči a v noci jsem spala v čepici.
@Anonymní píše:
Mám pocit, že by ani ten olynth nevyléčil, jak je to fakt vzadu v těch dutinách. Ten samozřejmě nesmím, tak jsem nezkoušela.
Proč bys nesměla Olynth? Píše se sice, že není vhodný pro těhotné.. ale z důvodu, že není pořádně otestovaný právě na těhotných.. takže ochrana.. konzultovala jsem i s doktorkou a když se nepřekračuje dávkování a nepiješ ho, tak se nic nestane.. používala jsem ho u 2 těhotenství a děti jsou naprosto zdravé.. teď jsem potřetí a užívám znovu.. stříkáme hlavně na noc abych se vyspala a pak třeba v poledne..
Určitě to neléčí.. ale uvolní ti ten zalepeny nos a můžeš chvíli dýchat..
@Karolina0311 píše:
Inhalátor je super věc. Pořídili jsme, co dcerka nastoupila do školky. Takže jestli ti nevadí počáteční investice tak do něho jdi. Teď už ti asi přijít nestihne. Ale na příště budeš připravená. Já se bez atb léčila asi tak týden, nejhorší nemoc jakou jsem kdy měla. Šílená bolest dutin, za okem, hlavy, zubů, ucha. Ale brala jsem alespoň Erdomed, ten silnější na předpis. Po 3 dnech obrovská úleva. Ale nevím jestli ho mohou těhotné.Ale já měla úplně odpornou zelenou rýmu (omlouvám se za popis). Hlavně buď stále v teple. Když půjdeš ven měj šálu, šátek až klidně pod oči a v noci jsem spala v čepici.
Klidně koupím, já na to trpím a i na záněty středního ucha, takže klidně koupím. Zkoušela jsem napařování nad hrncem, ale moc to nejde a stejně smrkam a rvu to ze sebe, a namáhám to břicho.
Ten Erdomed mám doma. Ten můžu? Ty, jo asi ne Určitě se optám, sinupret mám doma taky, ale nesmim bohužel.
V teple jsem fakt pořád, v noci jsem se i pěkně zapotila, tak jako zdravě, že tělo bojuje ![]()
Zrovna bojuju už s druhým zánětem během prvního trimestru.
Pomáhá mi brát Sinupret na uvolnění hlenu, a spát v čepici naražené až na nos/nebo s polovinou obličeje zakrytou šátkem.. Prostě mít ty dutiny opravdu v teple-jednak to ulevuje od bolesti a taky pak líp smrkám.
Antibiotik se bát nemusíš, Dr. ví, které jsou vhodné pro těhotné a zánět v těle má potenciál nadělat větší škody než ty léky. ![]()
@Anonymní píše:
Proč bys nesměla Olynth? Píše se sice, že není vhodný pro těhotné.. ale z důvodu, že není pořádně otestovaný právě na těhotných.. takže ochrana.. konzultovala jsem i s doktorkou a když se nepřekračuje dávkování a nepiješ ho, tak se nic nestane.. používala jsem ho u 2 těhotenství a děti jsou naprosto zdravé.. teď jsem potřetí a užívám znovu.. stříkáme hlavně na noc abych se vyspala a pak třeba v poledne..
Určitě to neléčí.. ale uvolní ti ten zalepeny nos a můžeš chvíli dýchat..
No, když ona je asi víc nepříjemná ta bolest hlavy. Což Olynth asi úplně nepomůže. Ale jako úplně to hrotit nebudu, když to nepůjde, to je jasný.
@Kryptozoo píše:
Zrovna bojuju už s druhým zánětem během prvního trimestru.
Pomáhá mi brát Sinupret na uvolnění hlenu, a spát v čepici naražené až na nos/nebo s polovinou obličeje zakrytou šátkem.. Prostě mít ty dutiny opravdu v teple-jednak to ulevuje od bolesti a taky pak líp smrkám.
Antibiotik se bát nemusíš, Dr. ví, které jsou vhodné pro těhotné a zánět v těle má potenciál nadělat větší škody než ty léky.
Já to s ním budu řešit zítra, třeba mi je napíše. A nebo ten sinupret, ten doma mám no. Ten pomáhá skvěle
ten ti doktor dál i těhotné?
Dobře, dneska dám čepici ![]()
Příspěvek upraven 24.03.22 v 21:15
@Anonymní píše:
No, když ona je asi víc nepříjemná ta bolest hlavy. Což Olynth asi úplně nepomůže. Ale jako úplně to hrotit nebudu, když to nepůjde, to je jasný.
Právě, že pomůže.. ono ta bolest je způsobena hlavně zacpanim těch dutin.. a ten Olynth je na určitou dobu uvolní.. přes den na 2-3 hoďky.. přes noc mi to vydrží celou noc. Je to zvláštní, ale opravdu to ty dutiny uvolní celé.. i tu bolest jakoby od nosu přes čelo o hlavě ![]()
@Anonymní píše:
Právě, že pomůže.. ono ta bolest je způsobena hlavně zacpanim těch dutin.. a ten Olynth je na určitou dobu uvolní.. přes den na 2-3 hoďky.. přes noc mi to vydrží celou noc. Je to zvláštní, ale opravdu to ty dutiny uvolní celé.. i tu bolest jakoby od nosu přes čelo o hlavě
Díky moc, kdyžtak zkusím.
Kdybych aspoň měla pocit, že se to každým dnem lehce lepší..
zatím si nějak nejsem jistá…ale je to tři dny no, asi to chce čas
Prosimtě strikni si alespoň na noc nějaký Olynth. Používala jsem ho na rýmu v těhotenství normálně a dětem z toho druhá hlava fakt nenarostla… A jinak k doktorovi pro antibiotika. Další zbytečný trápení se.
Teď zrovna se léčím že zánětu dutin. Snažila jsem se překonat zadní žlutou rymu bez doktora dokonce několik tydnu a rozjelo se mi to tak, že z toho mám zánět v celé čelisti. A mlátim si hlavu o zeď bolesti a tím, že jsem nešla k Dr mnohem dřív…
@Anonymní píše:
Díky moc, kdyžtak zkusím.
Kdybych aspoň měla pocit, že se to každým dnem lehce lepší..zatím si nějak nejsem jistá…ale je to tři dny no, asi to chce čas
Já vždy hlavně na tu noc.. přes den to člověk přežije.. ale v noci se potřebuju aspoň trošku vyspat..
Tak rýma mnohdy trvá i týden.. než se ty cesty trošku uvolní.. klidně to zkonzultuj se svojí Dr. jestli si nejsi jistá, zda ti to nemůže nějak ublížit..
Případně doporučuji si stříknou do nosu a na 10 min si lehnout na záda a mírně zaklonit hlavu.. a nesmrkat.. vždy mi to to lepidlo krásně rozpustí.. a max do 15 min nos úplně průchozí bez smrkání
To já si radši vezmu něco co není otestované než trpět.. když pořádně nedýcháš, tak to tomu prckovi ve výsledku vadí mnohem vic.. a stále mnohem lepší než antibiotika
Rozjel se mi neskutečný zánět dutin, byla jsem u doktora v pondělí, byla jsem nastydlá lehce jen a to dokonce rýma nebyla. Dala instrukce, když se to rozjelo a bohužel ano. Zítra musím znovu a nebo zavolat, jak postupovat. Neboť je to horší a jak se snažím smrkat, tak strašné namáhám svaly na břichu a břicho mi dost tvrdne pak právě. Hlavně večer
Tak se bojím, aby se to nerozjelo
Jde mi ale o to, jaké vy máte zkušenosti se zánětem dutin v těhotenství? Jsem 26 tyden. Snažím se vyplachovat, to pomáhá, ale tak na 10 min a nos je zase plný. Hlava bolí, přesně na čele v dutinách a rýmu smrkam čirou, ale když vyplachuji, tak je žlutá
pardon
Jinak večer a noc je šílená, v noci musím vstát a alespoň jednou noc vypláchnout, neboť bolest je neskutečna, že neusnu.
Máte nějaké postupy ještě, co mohu vyzkoušet? Jak dlouho jste se léčili bez antibiotik?
Příspěvek upraven 24.03.22 v 20:42