Zánět ledvin u miminka

6.5.21 11:28

Zánět ledvin u miminka

Ahoj holky,

máte někdo zkušenosti s opakovanými záněty ledvin u tří měsíčního miminka? Můj syn už jeden zánět prodělal ve dvou měsících a teď po měsíci jsme znovu v nemocnici. Už jsem z toho zoufalá. Nevím, co dělám špatně. Měním pleny každou chvíli, koupu každý den. Už začínám přemýšlet o sprchování místo vaničky. Nechci, aby se to znovu opakovalo. 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
500
6.5.21 11:31

Může tam být nějaká vada. Měli by to vyšetřit a podle toho postupovat dál. Možná se to dozvíte teď během hospitalizace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
6.5.21 11:34

Může tam být buď nějaká vrozena vada nebo ten předchozí zánět nebyl úplně doleceny. Mel už nějaká vyšetření nebo jen moc, krev?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
6.5.21 11:51

A neprodělali jste jako rodina covid? Já při covidu měla ledvinovou koliku, moje mamka zase teď ležela po injekci s rozsáhlým zánětem ledvin v nemocnici. Vim, že více lidí s tím má po prodělání covidu problém, zvlášť pokud je tam nějaká vada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
6.5.21 11:59

Trvala bych na vysetreni nefrologem.. mam pocit, ze by to mohlo byt neco vrozeneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.21 11:59

@Andrejka13 Prodělala jsem v těhotenství Covid v pátém měsíci. No snad se to nebude pořad opakovat. Musí na to přijít čím to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5905
6.5.21 12:47

@Miraclestar a byl na ultrazvuku ledvin?? Syn měl teď zánět ledvin a pri hospitalizaci mu delali právě ultrazvuk jestli nemá vrozenou vadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64243
6.5.21 12:51

@Miraclestar byl kontrolovaný na nefru? Tohle se děje při vývojových vadach, např hydronefroza. Nebo když chybí zaklopka a moc se vrací z měchýře k ledvinam. Šup na nefro a co nejdřív.. Můj prostřední měl silnou vadu a např koupání max co 3 dny.. Má to pak dost omezení a prcka musíš hlídat. Ale není to neřešitelné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
6.5.21 13:33

@Pidulka1991 na ultrazvuku se spousta věcí nepozná. Obvykle je potřeba invazivnější postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.21 14:09
@Pidulka1991 píše:
@Miraclestar a byl na ultrazvuku ledvin?? Syn měl teď zánět ledvin a pri hospitalizaci mu delali právě ultrazvuk jestli nemá vrozenou vadu.

Byl na ultrazvuk ledvin poprvé a měl to úplně v pořádku. Zítra jdeme zase, tak doufám, ze to bude zase ok. Ale je to fakt divny. Ty atb u tak maličkého miminka je obrovská zátěž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
6.5.21 15:42

@Miraclestar můj syn má VUR třetího stupně oboustranně a na ultrazvuku to vidět nebylo. Pokud se něco takového potvrdí po opakované APN, nasazují se antibiotika dlouhodobě v profylaktické dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.21 15:45
@JanaDaR píše:
@Miraclestar můj syn má VUR třetího stupně oboustranně a na ultrazvuku to vidět nebylo. Pokud se něco takového potvrdí po opakované APN, nasazují se antibiotika dlouhodobě v profylaktické dávce.

Minule ho o cévkovali a vše bylo v pořádku. Snad se na to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
6.5.21 15:47

@Miraclestar no konkrétně k odhalení VUR se provádí tzv. MCUG - mikční cystouretrografie. Syna taky několikrát cévkovali pro získání sterilního vzorku moči, z toho se nic nepozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.21 15:49
@JanaDaR píše:
@Miraclestar no konkrétně k odhalení VUR se provádí tzv. MCUG - mikční cystouretrografie. Syna taky několikrát cévkovali pro získání sterilního vzorku moči, z toho se nic nepozná.

Achjo, takže další vyšetření. Je to nějak nepříjemné? Já tomu vůbec nerozumím. Už si toho tolik vytrpel od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
6.5.21 15:52

@Miraclestar já chápu, že to je na pytel, ale radši to zjistit/mít jistotu, že tam žádná vada není, než riskovat opakovanými záněty funkci ledvin. Je to invazivní vyšetření. Pokud byste chtěla víc „pokecat“, klidně napište do zpráv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat