Zánět mléčné žlázy

11
20.10.08 08:34

Zánět mléčné žlázy

Ahoj holky,
prosím Vás poraďte mi některá, která jste měla tento nebo podobný problém.
V sobotu jsem byla na pohotovosti, zčervenala mi půlka prsa a doktor řekl, že je to na antibiotika. Dostala jsem ZINNAT 500. Mezi každým třetím kojením dávám jogurt, Mimčo ze zánětlivého prsa pije dobře, takže po kojení i masíruju. Červený flek od zánětu taky pomalu mizí, prso mě bolí už podstatně méně, ale pořád tam je nějaká zatvrdlina, a nejde rozmasírovat, vytlačuju mlíko pořád dokola jako debil, pardón. Nevím možná mě prso bolí z toho nekonečnýho masírování, třeba ta zatvrdlina je nějaký ten prsní sval, prosím poraďte už jsem zoufalá. Teploty jsem měla první dva dny, dnes teploty už nemám.
Díky za každičkou radu.
Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4618
20.10.08 09:32

Zánět jsem měla 2×, antibiotika do 2 dnů pomohla, ale vím, že malá musela, co nejvíc pít, i z toho nemocnýho prsa, aby se ta zatvrdlina vstřebala. A nemasírovala jsem vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
20.10.08 09:36

Horká sprcha na prsa a zábal z tvarohu (to druhé jsem teda nezkoušela, jen o tom vím). A co nejvíc z prsa pít. Držet se v teple a v klidu.

ATB nejsou nutná, pokud se problém chytí včas a podaří se i rozmasírovat, pro léky bych jela až s horečkou.

Počítej s tím, že budeš mít prso zhmožděné, tak bude červené a bude bolet ještě pár dní - jen nesmí být zatvrdlé.

Nezávidím, tuto libůstku jsem si užila hodněkrát :( Lékaři na to rádi dávají atb, ale fakt nejsou nutná, když se to podchytí včas.

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15043
20.10.08 10:07

Tvaroh zabira, zkousela jsem. Poprve mi ani nedoslo ze mam zanet prsu, az kdyz sem dva dny stravila s horeckou a zimnici, bliklo mi v hlave… aha asi zanet a skoncila jsem na atb. Podruhe uz jsem vedela co a jak, hnedka sem davala tvaroh (je to desny patlani :roll: ) ale zabral. Pit ma prcek tak, aby mel bradicku smerem k zatvrdline, pry tak vypiji prave to misto… smer kam ma bradu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat