Váha v roce 7200g

Anonymni
10.10.08 10:18

Váha v roce 7200g

Prosím o radu, jak vykrmit svou bezmála roční dcerku, případně by mě moc potěšilo zjištění, že nejsme sami. Jí pěkně, každé 2,5 hodiny mističku jídla. Stále kojím (ráno, po večerní kaši a v noci). Doktorka poradila ještě přidat UM před 2.odpo spánkem. Zatím vypije max.100ml. Kaká 2-3× denně. Krevní testy (krevní obraz,..) vše má bohudík vpořádku. Její starší sestra v jejím věku snědla polovinu jídla a v roce vážila o 4 kg více. Vím, že se nemá srovnávat, ale za posledních 5 měsíců přibrala jen 600g. Dnes jdeme na převážení a už mám z toho strach, že mi zase nahlásí 7200g. Pohyblivá je úměrně věku. Moc děkuji, Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2589
10.10.08 10:26

Naše Emule měla na roce 7,5kg, taky mi to přišlo málo, moc nepřibírala a přitom jedla víc než mnohem větší stejně staré děti kamarádek. No, malá je pořád, vyška tak na dva a kousek roku, ale není hubená, pořád si drží ten svůj tabulkovej percentil, tak to zatím nijak neřeším (teda spíš už neřeším, neb když byla malá, tak jsem měla různý nápady, z čeho by to mohlo být a tak :) )
A pro srovnání, její bratr měl necelých 7kg ve 4měsících, těch 7,5 má možná už teď …
Tak se neboj, většinou jsou děti mrňavý jen proto, že jsou prostě mrňavý :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
10.10.08 10:33

Ahoj, já myslím že každé dítě je jiné, neměla bych vůbec strach, vždyť jde o holčičku. Náš syn měl v roce 10kg a synovec 8kg. Teď když mu jsou tři je z něj upně normální kluk s normální váhou.
Rozhodně bych jí nějak nepřekrmovala, abys nedopadla jak známí, kteří měli hubenější dítě a tak ho vykrmovali, že teď když je v pubertě tak je obézní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
10.10.08 10:42

Neboj, každé dítě je jiné. Máme s kamarádkou stejně staré děti (rozdíl cca 2 týdny). Náš Vojta měl v roce 12,2kg a její holčička 7,3. A krmíme je skoro stejně, ale sousedka stále ještě kojí. Dr. řekla že holčička je v pořádku. Jen je prostě drobná. Mají to tak v rodině. Jestli je všechno v pořádku, tak bych se nenervila. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.08 11:06

Moc děkuji, to jsem ráda, že jsou i jiné „křehulky“ krom té naší. Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
2237
10.10.08 11:29

Ahoj,

starsi dcera mela v roce 7,5kg. Jelikoz jedla dobre, tak to nikdo neresil. Dnes ma skoro 4 roky. Ve skolce si pridava a doma ji neustale. Ale i tak vazi jen 13,5kg. Proste vyhubla nudle. Urcite nejste sami. Spis mi u nas pripada zajimave ze mladsi dcera nejedla do roku a pul temer vubec, ale i tak vazila v roce lehce pres 8 kg. Sice je taky drobna a hubena, ale proste ma jinou telesnou konstrukci.

Urcite bych to neresila. Snad jen v pripade odmitani jidla, ale to u vas nehrozi…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
10.10.08 13:06

Sestra měla takhle drobné děti - obě v roce do 7,5 kg. Dnes jsou 6 a 3 a jsou drobné pořád, ale jinak naprosto v pořádku. Není od věci vyloučit příčinu v podobě nějaké metabolické anomálie (pravděpodobnost 1:xxxxx), ale pokud je jinka normální, hravá, spokojená, prakticky jistě o nic nejde. Vím, že má člověk obavy, ale zkus to brát skutečně realisticky - vyloučit možné patologické příčiny a jinak klid.

Mno - s tím vykrmováním opatrně - známá má holčičku, stejně starou jako moje moje mladší dcera, v 1r. 7,4 kg - vykrmovala zdatně, dnes (3 r) je její malá vyloženě obézní a navyklá na neuvěřitelné množství sladkostí.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
10.10.08 13:08

Hlasim v roce 7,5 kg, proste taky drobek a jeste ke vsemu nimra :roll:

:wink:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.08 21:20

Tak hurá, dnešní převážení (10 dní před ročními narozeninami) 7500g. Tzn. že přibrala za 14 dní 300g. To je náš rekord za posledních 6 měsíců.
Je totiž také možné, že původní odhad doktorky, že dcerka může mít roupy (ačkoli nejsou ve stoličce vidět), mohl být správný. Odroupili jsme obě dcerky preventivně, co kdyby to bylo ono. Výtěr je prý nic neříkající, roupy mohou být a výtěr negativní. Osobně jsem této diagnose moc nevěřila, ale mohu říci, že množství stravy se +-nezvýšilo a přírůstek je opravdu nadprůměrný. Na minulý měsíc dokonce 50g zhubla. Tak třeba opravdu roupy. Karolina

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama