Zánět středního ucha - co s tím?

81
19.1.06 16:11

zánět středního ucha - co s tím?

Ahoj holky,
Lucinku bolí ouško, mám takový pocit, že to bude zánět středního ucha:( Teplotu zatím nemá, ale bolí ji to když polyká nebo ji když jí na to sáhnu (pod ucho). Takže: máte nějakou radu, co s tím? Jako malá jsem na to taky trpěla a vím, že mi mamka dávala na ucho vatu, aby bylo v teple. Taky zabírala vata namočená ve slivovici (což u takovýho prcka nechci riskovat). Díky za rychlé rady.
CH.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

991
19.1.06 16:15

Pokud z ucha nic nevytéká,tak klidně tu slivovici skus.Nic tím nezkazíš.U nás to zabírá perfektně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
19.1.06 16:20

Dík Marcelko, ucho jsem slivovicí „vytřela“ a dala jsem jí Nurofen proti bolesti. Tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.1.06 16:23

V lékárně prodávají míchané borové kapky na začínající zánět ucha. Mám je doma a jsou fajn i při běžné hygieně uší. Jinak se dá ještě použít šťáva z pravé aloe - kápnout 2 kapky do ouška a držet v teple ucho ledviny i nožky!
Sama ale nejlíp víš jak moc to bolí, takže bych co nejdřív šupajdila k odborníkovi.

• Nahlásit
  • Citovat
2343
19.1.06 16:24

Ahoj,
Nurofen je taky protizánětlivý, doktorka mi ho doporučila na bolavé ouško. Jinak nám na ušním ještě doporučili namočit kousek vatičky ve vlažné až studené vodě, strčit na kraj do ucha a přes to složený kapesník a nejlépe nějakou tenkou čepičku, aby to na oušku drželo. Na zánět se totiž dává studené. Držím palce, aby se to zlepšilo a nemuseli jste na píchání, máme s tím bohužel dost zkušeností :cry:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
19.1.06 17:02

zánět středního ucha

Ahojky ,já tedy ze zánětem středního ucha chodím zá:,–(ně k dr. ,my marodili 2 měsíce na stále se opakující zanět a bojovali jsme pomocí léku a tak pochybuju že by na to slivovice stačila .Neodsuzuju váš názor to v žádném případě beru to s pohleduco jsme si zažili my a musím říct že nurofen nám pomohl korát od bolesti.Ted už to máme konečně za sebou ale čeká nás ještě vyšetření jestli nemá poškozený sluch .Ted stříkáme sprej s mořskou solí při každé malé rýmě a naštěstí to už pomáhá .Budu ti držet palečky a tedy ze své zkušenosti radím jit na ušní.Jo ještě jsem si vzpoměla že mi kamarádka doporučovala ušní svíčky mají je v lékárně a jim na zánět pomohli vždycky ještě než se stačil pořádně rozjed .Budu na vás myslet a pak dej vědět jak jste dopadli .Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.1.06 17:23

Majdalenko, ušní svíce jo, ale ne pro dítě, které nemá ani dva roky. Přece jenom je to oheň a pochybuju, že vydrží ležet 20 minut s hlavou otočenou na jednu stranu. Ušní svíce se doporučují až od 5 let a to jenom klidným dětem
PS: i já mám problémy takhle vydržet ležet :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
374
19.1.06 18:09

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

Radino ,vím že je to až od dvou let a hlavně záleží na dítěti jestli vydrží ležet to už si musí zvážit matka která se pro to rozhodne,moje kamarádka měla asi štěstí že se jim to povedlo.Chtěla jsem to dát jako jednu z možností která se používá protože tuto diskuzy sleduje více maminek a může to skusit .Já se o této metodě dozvěděla až nyní.Jinak sem se všemi třemi dětmi vždy navštívila raději ušní ,musím říct že poslední lečba zánětu nás dost vyčerpala obě 7× píchané ouško během 2 měsíců ,3 druhy antibiotik,6tery nosní kapky s framykoinem to je naše smutné skore.Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
19.1.06 18:17

Majdalenko, to je mi líto, že na to tak trpíte. já měla zánět ucha jenom jednou a stačilo mi to… .

• Nahlásit
  • Citovat
81
19.1.06 18:40

Ahoj holky, díky moc za rady:)
Můj „problém“ spočívá v tom, že to mám do lékárny daleko, manžel v zahraničí a příbuzní nemůžou, takže než zítra zajdu k doktorce, musím vydržet s domácími zásobami. V lékárničce na uši nic nemám:( S tou slivovicí je to tak, že mně pomáhala, ale samozřejmě jen na začátek, než se nemoc rozjede.
Rýmu Lucinka nemá, asi jí do ucha nafoukalo, či co:(
Takže ještě jednou díky a dám Vám pak vědět, jak jsme dopadly. Mám hrůzu z píchání, ale snad k němu nedojde.
Jinak, Majdalenkko, držím pěsti, aby byl sluch nepoškozený, kdyžtak se pak taky ozvi, jak jste dopadli.
Zdravá ouška a klidné spaní přeje Charlieep:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
19.1.06 19:09

Ahoj, nemám s tím osobní zkušenost, ale vzpomněla jsem si, že na kurzu masáží kojenců nám PA říkala, že jako prevence vzniku zánětu středouší slouží jemná masáž kotníků na nohou…Tak tolik pro inspiraci a případnou prevenci:) K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.1.06 11:48

Ahoj maminy,
večer než jsme šly spát jsem Lucince dala Nurofen a znova slivovici do ouška (gázu namočenou ve slivovici:)) Noc byla v pohodě spaly jsme jako vždy.
Projistotu jsem ale zašla k doktorce. Ta koukla do ucha a poslala nás k ušnímu (naštěstí o 2.patra výš) s tím, že tam má mazovou zátku, aby to propláchl, že ona tam nic moc nevidí. Ptala jsem se jí na slivovici a tu mi schválila s tím, že předepisuje kapky na alkoholové bázi…
Pan doktor vypadal jak řezník:)), koukl na obě ouška a ani neproplachoval s tím, že je to OK. Slivovici taky schválil a říkal, že se uši čistit opravdu nemají pokud není nadměrná tvorba mazu. Čistěním se maz vytváří. Čas od času když se vyčistí, tak je to v poho.
Tak takhle (dobře) jsme dopadly.
Jinak na internetu jsem četla, že bolest uší může být i alergická reakce. A obklady se můžou dávat teplé (což je pravda, že na záněty se obvykle teplé nedává) nebo studené - podle toho, co komu uleví…
Zdravé uši a vůbec celé človíčky přeje Ch. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.06 14:33

Ahoj Charlie, my máme taky Lucinku 15měs. předevčírem měla bolavé ouško , doktorka jí dala do něj gázu namočenou v 60% lihu a na bolest paralen čípky a zabralo to. Vyspala se z toho a byla ok.Vím mc dobře jaké to je, děti trpí na to víc, protože při nachlazení se rýma, hlen zarazí do ouška a to způsobí ten zánět.Teplé je špatné, spíše vlažné nebo studené obklady.

• Nahlásit
  • Citovat
10596
16.12.12 10:48

Mame mazovou zatku v uchu, jak ji dostat ven?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
16.12.12 11:22

@pipiinka pokud vím, tak jedině na orl. Dělají to velkou stříkačkou s vlažnou vodou, není na tom žádná věda, ale sama doma bych si na to netroufla, a to jsem zdravoťák. Existují ještě ty audiospreje, ale řekla bych, že je to nepříjemnější než ten výplach, aspoň mě to tak přišlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama