Zánět středního ucha - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6.6.22 12:18

Zánět středního ucha - zkušenosti

Zdravím, zajímají mě vaše zkušenosti..
Syn 3 roky má zánět středního ucha, v sobotu jsme byli na pohotovosti - měl vysoké horečky, stěžoval si na ousko, tak jsme jeli… Ousko mu propichli, antibiotika nenasadili, jen jsme měli proplachovat hermankem.
Do dnešního dne žádné zlepšení, stále horečky nad 38,plakal, že ho to porad bolí, tak jsme jeli zas.. Napsali nám antibiotika-medicína a kapky do nosu…
A má otázka zní, myslíte si, že mám ještě proplachovat tím hermankem?
Upřímně se mi ulevilo, když se o tom teď nezmínili a ani jsme nedostali nějaké kapky do ucha - malej vyvádí jak šílenej, když se mu má kapnout do ucha..
Budu ráda za vaše zkušenosti, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
6.6.22 12:26

Dcera měla zánět ucha několikrát, vždy dostala antibiotika a nikdy jsme heřmánkem nic neproplachovali. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
6.6.22 12:29

Existuje prevence ockovani na pneumokoky.
Pneumokok způsobuje ty záněty stredousi a zapaly plic u dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8330
6.6.22 12:30

Ty vado, ja zila v domneni, ze pokud to ucho praskne a nebo je propichle, ze se tam nic do nej kapat nesmi? To jsem docela v soku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
6.6.22 12:33

Synové měli zánět nedávno, nepichali jim to, ale dostali kapky. Na píchnuté už by se kapat myslím nemělo :think: ale v první řadě se musí řešit rýma, to mi Dr říkal, že je priorita kapat a odsávat nos, ty kapky do uší už byly spíš na doplnění :nevim:

Příspěvek upraven 06.06.22 v 12:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5656
6.6.22 12:33
@Jana525 píše:
Ty vado, ja zila v domneni, ze pokud to ucho praskne a nebo je propichle, ze se tam nic do nej kapat nesmi? To jsem docela v soku

Taky tak 8o 8o 8o vždyť se to musí nejprve zacelit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
6.6.22 12:42

Mám zkušenost jako holky. Pokud ucho píchli nebo samo prasko, nasadili antibiotika a nic do ucha nekapat. Kapky jsme dostali vždy jen na rozkapání, pokud to nebylo na píchnutí. Dcera si s tim chudák užila svoje. A očkování na pneumokoka má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
6.6.22 12:50

Já stonala s uchem celý loňský podzim, malá dcera teď na jaře.
Po propíchnutí u nás obou vždy i kapky do uší. Bylo to v pořádku, nic nepříjemného, ničemu to nevadilo. Zahojilo si to hezky a rychle.
U sebe jsem se poprvé na to přeptala. Doktorka i lékarnice se na to tvářili jako na nejsamozřejmější věc pod sluncem a už jsem se nijak neznepokojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9873
6.6.22 12:58
@Andrejjkaaa píše:
Zdravím, zajímají mě vaše zkušenosti..
Syn 3 roky má zánět středního ucha, v sobotu jsme byli na pohotovosti - měl vysoké horečky, stěžoval si na ousko, tak jsme jeli… Ousko mu propichli, antibiotika nenasadili, jen jsme měli proplachovat hermankem.
Do dnešního dne žádné zlepšení, stále horečky nad 38,plakal, že ho to porad bolí, tak jsme jeli zas.. Napsali nám antibiotika-medicína a kapky do nosu…
A má otázka zní, myslíte si, že mám ještě proplachovat tím hermankem?
Upřímně se mi ulevilo, když se o tom teď nezmínili a ani jsme nedostali nějaké kapky do ucha - malej vyvádí jak šílenej, když se mu má kapnout do ucha..
Budu ráda za vaše zkušenosti, díky

Měli jsme kapat po píchání do ucha peroxid vodíku. Heřmánek jsem ještě neslyšela. Slyšela jsem jen šťávu z netřesku, ale to ne po píchání, jen na začátek zánětu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27318
6.6.22 13:21
@jejjej píše:
Existuje prevence ockovani na pneumokoky.
Pneumokok způsobuje ty záněty stredousi a zapaly plic u dětí.

Syn je očkovaný. Zánět středního ucha měl tak 10× (po očkování) a zápal plic taky.
Takže sice hezké, že je očkování, ale rozhodně není 100%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3990
6.6.22 16:04

@Andrejjkaaa
Na uši jsem trpěla jako dítě. A jednou taky doktor doporučil kapat heřmánek, že se to bude lépe hojit. Bohužel se tehdy zjistilo, že heřmánek nesnáším. Ucho se nehojilo, naopak se horšilo. Po kontrole na ušním se heřmánek vysadil a hned se to lepšilo. Takže to může být i nesnášenlivostí heřmánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
5.7.22 08:59

Co na vleklý zánět středního ucha?

Jsem už trochu zoufalá, protože mi nic nezabírá. Poradíte? Stručně - od minulé středy po návštěvě na ORL antibiotika, včera na pohotovosti píchnutí ucha, na předpis kapky do ucha a kortikoidy do nosu. Ale ucho pořád stejné. Dá se ještě něco dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4205
5.7.22 11:29
@Nerweilen píše:
Jsem už trochu zoufalá, protože mi nic nezabírá. Poradíte? Stručně - od minulé středy po návštěvě na ORL antibiotika, včera na pohotovosti píchnutí ucha, na předpis kapky do ucha a kortikoidy do nosu. Ale ucho pořád stejné. Dá se ještě něco dělat?

Jestli jsi den po píchání, tak je fakt brzo na nějaké závěry :nevim: do týdne bys měla mít klid, teď ucho bude bolet hlavně kvůli hojení, au, to je asi nejhorší ta rekonvalescence po píchání. Je to citlivé úplně na všechno. Ale bude líp :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat