Zánět žil v noze?

962
11.6.10 12:51

zánět žil?????

Ahojky těhulky,

končíme 23.tt a od tý doby, co je horko a ta vedra mě trápí levá noha. 2 dny jsem měla na konci holeně pocit, že mi tam při chůzi nebo stání v jednom místě něco jakoby vibruje, pulzuje a teď mám už druhý den pocit, že mám nějakou moc napjatou kůži, která taky pálí a pocit takovýho tlaku na holeň. Nemám tento týden v ordinaci ani gynekologa, ani praktickýho doktora, takže si říkám, jestli je to normální a nebo bych měla plašit na pohotovost, aby to pro jistotu zkontrolovali.....Nemáte některá podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
57784
11.6.10 12:53

Asi bych večer nohy namočila do studené vody a pak dala hezky nahoru…aby si ulevily
a pak se uvidí…
já v těhu zase trpěla na karpály… před tím nikdy a po porodu to ustalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
11.6.10 13:13

Ahoj,

nechci té strašit, ale připomíná mi to příznaky, které měla moje netěhotná sestra 4 dni předtím, než se málem udusila… byla to trombóza, nevěnovala tomu pozornost a po pár dnech jí to nalítalo do plic, takže skončila na áru s plicní embolií. Doktoři říkali, že to bylo na poslední chvíli. Já jsem to nikdy neměla, ale mám to taky v genech a teď v těhotenství si musím píchat každý den injekce na ředění krve, protože v těhotenství to může být hodně nebezpečné i pro miminko (našla jsem na netu případy, kdy maminky přišly v sedmém měsíci o miminko, protože trobóza ucpala pupeční šňůru). Takže bych to určitě nepodceňovala a radši plašila na pohotovosti, protože jestli to je trombóza, tak to není žádná sranda. Držím palce, ať to nic není, dej vědět, jak jsi dopadla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
11.6.10 13:50

Taky bych to nepodceňovala, těžko takhle na dálku radit, ale příznatky žilní trombozy (hluboký zánět žil) jsou právě pocit pnutí při došlapu nebo stání, později i v klidu, končetina oteče, později může být lehce namodralá - zálěží na rozsahu trombozy …
- ale může to být „jen“ žilní nedostatečnost, která se zhoršuje v horku
- těhotenství je riziko jak pro žilní trombosu, tak pro žilní nedostatečnost, levá končetina bývá z anatomických důvodů postižena častěji …

Rozhodně by to měl někdo vidět (doktor) a neodkládej to, praktik by měl mít zástup nebo internista ve špitále … a já bych udělala ultrazvuk žil, příznaky začínající trombosy mohou být velmi nenápadné …
Dej vědět, jak jsi dopadla …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
11.6.10 13:54

teď jsem četla i Tvoji druhou diskuzi na stejné téma, tam píšeš, že je to na přechodu nártu a holeně, což svědčí spíše pro tu žilní nedostatečnost … možná ti tam časem vyskočí malá křečová žilka …
trombosa bolí spíš jakoby vevnitř, v lýtku
ale jak jsem říkala, v medicíně není nic 100% a začínající trombosa může mít příznaky velmi nenápadné a Ty jsi riziková skupina (těhotná) …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
11.6.10 14:36

No, čekám na manžela až dorazí domů z práce a pojedeme na pohotovost, snad na mě nebudou koukat jak na cvoka jako to obvykle v naší nemocnici mají ve zvyku. Tak snad mi k tomu něco řeknou. Otoky vůbec nemám, jen tyhle pocity a hlavně je to pocit, jak když mi ta noha tupne no.
Uvidíme co mi řeknou, doufám, že spíš jen plaším. Strašně špatně už od dětství snáším horka, tak doufám, že je to jen tím, zvlášť když to začalo zlobit až když se takhle oteplilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
11.6.10 20:20

tak jak jsi dopadla???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
12.6.10 08:47

Ahojky,

nooo, došla jsem si včera do nemocnice, tam mě z příjmu vyslali na gynekologii, kde mě pan doktor prohlédnul nohy, prohmatal je a řekl, že neotékají a nejsou ztuhlý, takže to zánět není a že se mám chladit a ležet s nožkama nahoře. Takže ten tupej pocit v nohou mám z toho děsnýho horka a to ne a ne přestat :-( Prý i lehký otoky jsou v pořádku. Akorát kdybych měla zarudnutý nohy a nebo šílený otoky, který neoplaskávají, tak mám jít k dr., ale když neotékají, tak se prý nemám čeho bát. Že v tom horku je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57784
12.6.10 10:16

Tak hlavně,že to nic není.....
nohy nahoru a odpočívat… :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
12.6.10 14:11

JJ, užž to praktikuju, i když v tom vedru to moc nezabírá. Tu levou nohou mám tak strašně tupou, hrůza. Ta kůže je jak když mi jí někdo šponuje na mučícím nástroji. No hrozný, ale budu dr. věřit, co mi zbývá. Když prý pokud nemám otoky to zánět ani trombóza být nemůže, tak mu budu věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2559
11.9.10 20:38

zdravím..
ja mam takovéhle bolesti u rukou,ale az ted za poslední dva dny.a vubec netusim co to muze být.kdyz chci natahnout ruce a jakoby si je protahnout,tak to strasne pne a bolí.trnu tu hruzou co to vubec muze být. :nevim:
to co tu pisete,muze to byt i rukou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
rozmary
11.9.10 22:24

Irenko já to mám taky,mám ruce nateklé a bolavé že ani nemůžu pořádně skrčit prsty,asi je to z toho zavodňování a taky tu někdo psal,že je to od páteře jak miminko naléhá,po porodu to snad přejde :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
2559
11.9.10 22:37

rozmary-snad máš pravdu.přitel mi říká ze se hrozně hlídám.v pondělí jdu na kontrolu tak přemyslím jestli se na to doktora zeptat,at nevypadam jak trumbera.ale zase od toho je tady že :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6512
4.4.14 22:28

Ahoj, dnes odpoledne me začala divne bolet leva noha… Jakoby podel holene zevnitř. Nemám ji ani nijak oteklou nebo zarudlou, ale bolest se pomalu zhoršuje. Trochu úlevu jsem pocítila po zabandazovani.
Může to byt zánět žil? Např. z uzivani hormonů? Momentalne zavadim 2×denne 2tbl. Utrogestanu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
4.8.16 13:21

Ahoj holky,
jsem v 32 tt a od rána mě hrozně bolí levá noha, je to taková intenzivní bolest v noze od kolene dolů, nateklou ji mám jen lehounce, zarudlou vůbec. Ale bolí to teda strašně. Když si dám nohy úplně nahoru, tak to třeba po půl hodině zabere, ale jakmile je dám dolů, je to hned zpět…Nevíte co by to mohlo být a jak to řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat