Reklama

Zápach pěnových puzzlí

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 11:54
Zapach penovych puzzli

Ahojky, chci se zeptat ohledne zapachu penovych puzzli, dostali jsme puzzle od francouzske znacky Ludi s pismenky, jsou vhodne od 10 mesicu a pri vytazeni z baleni jdou citit jakoby chemii, na obalu je napsano, ze pred pouzitim se maji nechat 24 hodin zvetrat, ale nejsou takove puzzle nejak zdravotne zavadne, kdyz tak smrdi? Prece jenom jak se o ne dite otira kuzi a leze po tom… kdyz jsem na ne sahla, tak mi sly z toho i citit ruce :nevim: nejsem si jista, jestli se jich radeji nezbavit a neporidit nejake vhodne od narozeni? :think: A vadi, kdyz ma muj syn necelych 8 mesicu? Mate nekdo zkusenost? Dekuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 23.02.17 11:59

@martinaska nech je vyvětrat - nové prostě smrdí- pokud mají certifikát, závadné nebudou. Nesmí to být šunt z tržnice.

iiiv
Extra třída :D 10854 příspěvků 23.02.17 12:00

@martinaska řekla bych, že je to normální, že každý změkčený plast smrdí :-)
vyvětrala bych to, a pak to když tak umyla v octové vodě :-)

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 23.02.17 12:03

Neboj, Ludi je super značka, od nich máme takové kuželky a taky puzzle, ale takové menší se zvířátky. Jsou nezávadné, nech je vyvětrat, můžeš je umýt. Ten věk je orientační, klidně bych na to dítě dala, jde o to, aby nesnědlo ty malé kousky

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:06

@martina.se No na obalu neni napsano, ze maji certifikat, jen ze jsou od 10 mesicu, jsou koupene na Pilulce :nevim:

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:09

@galantni jelenice Dekuji ;) No jako ja jeste koukala na jejich ofiko stranky a je divne, ze ty same puzzle maji uz od 0+, v roce 2015 totiz Dtest delal nejaky test i tech penovych puzzli a byl tam jeden druh od nich a nasli tam nejakou latku sice pod normou, ale ze pri delsim pouzivani uz je skodliva, tak jestli nahodou nezmenili „slozeni“ a maji to uz od 0+ a my mame mozna ten starsi typ… no tak ja to necham vyvetrat a uvidim, kdyztak muzu to prat v pracce na 30? Pomohlo by to? :lol:

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:11

@galantni jelenice Tak ted jak koukam jeste na ty stranky, tak sice jsou od narozeni, ale je tam taky napsano vyvetrat 48 hodin dokonce :think:

Ornwen
Závislačka 4252 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:26

@martinaska oni v tom dtestu tehdy radili, že je puzzle mají omýt a pak vyvětrat.

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:29

@Ornwen Dobre dekuji, ja to jen tak proletela :lol:

A netusite proc by ty jejich puzzle najednou mely byt od 0+? Je to divne, ze ty nase jsou od 10 mesicu..

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 23.02.17 12:30
@martinaska píše:
@galantni jelenice Dekuji ;) No jako ja jeste koukala na jejich ofiko stranky a je divne, ze ty same puzzle maji uz od 0+, v roce 2015 totiz Dtest delal nejaky test i tech penovych puzzli a byl tam jeden druh od nich a nasli tam nejakou latku sice pod normou, ale ze pri delsim pouzivani uz je skodliva, tak jestli nahodou nezmenili „slozeni“ a maji to uz od 0+ a my mame mozna ten starsi typ… no tak ja to necham vyvetrat a uvidim, kdyztak muzu to prat v pracce na 30? Pomohlo by to? :lol:

Tak jsem koukla na stránky dtestu a ludi ovoce a zelenina tam neměli nic, hodnoty 0 u ftalátů, formamidu i polycykl. arom. uhlovodíků. Tak nevím, koukla jsem tedy jenom na tabulku, ale podle mě jsou úplně ok, zbytky látek měly jiné značky
Jinak bych to neprala v pračce, to je radši vyprchuj.

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 23.02.17 12:36
A netusite proc by ty jejich puzzle najednou mely byt od 0+? Je to divne, ze ty nase jsou od 10 mesicu..

podle mě je to marketing, doporučený věk není nijak závazný, nejsou na to normy. (neplést s označením Není vhodné pro děti do 18m/3let…). Je orientační, že chrastítko je třeba od 3m, tak ho maminka koupí až později. Když je v obchodě a chce prckovi něco koupit, tak nad jedním zajásá, že je od 0+, mimino z toho má prd, začne si s ním hrát stejně až kolem 3m, ale prodalo se to, že. :D

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:37

@galantni jelenice Aha, no ja nasla info na tomto odkazu a mam z toho smisene pocity, co myslis?

https://www.dtest.cz/…ro-deti-2015

galantni jelenice
Kecalka 217 příspěvků 23.02.17 12:47
@martinaska píše:
@galantni jelenice Aha, no ja nasla info na tomto odkazu a mam z toho smisene pocity, co myslis?https://www.dtest.cz/cla
@martinaska píše:
@galantni jelenice Aha, no ja nasla info na tomto odkazu a mam z toho smisene pocity, co myslis?https://www.dtest.cz/…ro-deti-2015

No vždyť jo, podívej úplně na konec do tabulky, problémové jsou jiné znacky

martinaska
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:54

@galantni jelenice Ahaa me se to totiz na mobilu neukazalo cele a videla jsem v te tabulce jen nazvy tech puzzli a dal nic :lol: Tak to je fajn, ze tam nic nenasli, ale jeste na tech ofiko strankach jsem se docetla, ze puzzle maji nejake slozeni nove generace s formamidem nizsim nez 200 ppm, tak to neja nechapu :) Jakto ze v dtestu nenasli formamid vubec, nebo ta nula znamena, ze tam bylo povolene mnozstvi?

Ornwen
Závislačka 4252 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 12:56

@martinaska 200 ppm může být detekční limit té metody - a jedni to napíšou jako nula a druzí méně než. Výsledek je stejný. Nic nenašli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama