Zaražené prdy u novorozence

Jana Richterová
11.2.14 16:15

zaražený prdy u novorozence

Ahoj mám 11 denního chlapečka od rána brečí.
Může se jednat o prdíky jak to zjistím? Četla sem článek, většinou to trápí miminka okolo třetího měsíce
je možný že by nato trpěl už teď kdy to začalo u vás. Říkala jsem si že bych dávala jako prevenci Espomizan kapičky jak s tím bojujete vi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23296
11.2.14 16:18

@Jana Richterová ano prdiky to byt muzou, my je meli od 3.tydne. Mozna zkus probiotika, treba Laktobacilky Swiss jsou od narozeni a my jsme s nima moc spokojeni. Kapky nam nepomahaly. Ve 3.mesici vetsinou koliky vrcholi a taky u nekoho konci. My to stesti nemeli. :roll:

Příspěvek upraven 11.02.14 v 16:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
11.2.14 16:21

Muze byt, nas to mel taky od narozeni az do 4 a pul mesice, krece v brise, prdiky, brecel hodne pres den, v noci nemoh spat, jen knucel, vzdychal, a myslim, ze to je mysleno tak, ze to trapi deti do 3 mes, ze to pak zmizi, kdyz se zacnou vic hybat, otacet a tak, nam nepomohlo skoro nic, Espumisan, Infacol a Baby calm jsem zkousela, i probiotika, cvicit s nozickami a tak, najdes urcite skoustu diskusi na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
11.2.14 16:21

O miminích prdech tu najdeš mraky diskusí s mnoho radami, co dělat.
Ono to chce vyzkoušet, každému pomáhá něco jiného.
Ve zkratce, masáž Pupíkem (takový mazadlo z lékárny), nahřívání bříška, cvičení nožičkama (kolínka k bříšku a natáhnout), různé kapičky typu Espumizan,…

a jinak se prdíky objevují právě takhle brzy a okolo 3 měsíců naopak už ustupují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
11.2.14 16:23

Klubíčkuj hodně, ať neleží s nataženýma nožičkama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6653
11.2.14 16:24

@Jana Richterová vše bylo již řečeno..za mě - nám nejvíce pomohli kapky Baby Calm, cvičení, nahřívání peckama a probiotika. Ale opravdu to je individuální, zkoušej, vydrž. Bude líp :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
11.2.14 16:29

Rady už padly. je kojenej, nebo na UM? pokud je kojený, zkus si trochu hlídat stravu, pokud na UM, tak ať má savičku vždycky plnou mlíka, ať nepolyká vzduch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
11.2.14 16:29

My taky trpěli jak holčička tak i kluk. Malej měl problémy i s kakaním. Hodně mu pomáhalo teplé na bříško, dávala jsem poštářek s třešnovými peckami, pak hlazení zádíček při poloze tygřík, cvičení s nožičkama. Espumisan nám nezabíral to spíš infacol byl mohem účinější. Ty probiotický kapičky jsou asi nejlepší, ale stojí kolem 700 Kč. Asi v půl roce se mu to upravilo, ale do dneška má necelé 2 roky se mu občas kousnou prdíky a má co dělat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
11.2.14 16:31

U obou kluků začali asi ve 4 týdnech, u prvního přestaly s úderem 3 měsíců, druhý trpěl na koliky až do 5 měsíců. No a jak jsme s tím bojovali: jak se dalo - kapky na prdy, probiotika, nahřívání, masáže, cvičení nožkama, když bylo hodně ouvej, tak rektální rourka. Prvnímu pomohly laktobacily, druhému nepomohlo nic a musel z toho zkrátka vyrůst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
11.2.14 16:43

Tak u nás to samy taky řvala třeba celej den a nepohlo nic jen když jsem zahřívala bříško peckama ale to bylo jen krátkodoby kojim jen částečně, stravu jsem upravila a přešla na jiny UM a je klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
myšák1187
11.2.14 16:49

Jo a zaměř se i na to jestli moc nehltá, nebo se pokud je kojenej u prsa nevzpouzí a nebrečí, tím taky spolyká vzduch. Já díky tomu přestala kojit a na lahvičku jsem když byl malý měsíc dala savičku pro děti od 2 měsíců a koliky pryč, jen se občas kroutí u prdíků(dlouho mi trvalo než mi došlo že strašně hltá a proto má koliky

• Nahlásit
  • Citovat
14
11.2.14 17:31

Na nějaké kapičky a jiné chemikálie se vykašlete, to bych nechala až jako poslední možnost. Nejprve zkuste mimi zapolohovat v náručí, zkroutit ho tak, jak bylo v bříšku - předklonit hlavičku a nožky držet u bříška. Pak můžete zkusit i rektální rourku nebo masáž konečníku, ale obojí se nesmí dělat pořád, jinak si na to mimi zvykne a pak už si bez toho nedojde na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
11.2.14 18:05

Malýho berou prdíky od porodnice, zkoušela jsem vše, nejvíc pomáhala rourka a nosit přes rameno, to se vyprdí nebo na bříšku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
11.2.14 18:29

Zkus probiotika, ale zabiraji az tak za 14 dni. Nektere deti proste breci, nic jineho neumeji, v 5. mesici prestanou, tak vydrz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
11.2.14 19:43

@Marionet kéž by přestaly brečet v pěti měsících, malýmu bude 4.5 měsíce a pořád mu to nejde a to je už dost pohyblivej, přetáčí se na bok, kope nohama, přitahuje nohy k bříšku, pořád píská, kroutí se, brečí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama