Reklama

Zařízení vlastního pohřbu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 18:37
Zařízení vlastního pohřbu

Dobrý den, potřebovala bych radu z oblasti pohřbů. V rodině máme osobu, které byla diagnostikována rakovina ve velmi pokročilém stádiu a brzy zemře. Řekla to pouze mně a manželovi a požádala nás o organizační pomoc (proto anonym, nechce, aby to kdokoliv zatím věděl). K jádru věci.

Vzhledem k velmi problematickým vztahům v nejbližší rodině si chce sama ještě za svého života zařídit a zaplatit pohřeb s tím, že chce i určit, kdo dostane po její smrti urnu (my s manželem, pokyny co s ní dál máme). Cílem toho všeho je, aby její nejbližší rodina (matka a bratr) neměli možnost ovlivnit její pohřeb (je přesvědčená, že by šli proti jejímu přání) a ani nechce, aby dostali její ostatky. Je něco takového možné? Vím, že si člověk může zaplatit vlastní pohřeb, ale může i rozhodnout, kdo dostane urnu a „obejít“ tak nejbližší rodinu? (Internet nepomohl, volala jsem i do pohřební služby, ale chtějí to řešit jen osobně, což je teď problematické)

Děkuji za všechny přínosné komentáře :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3567 příspěvků 1 inzerát 23.08.18 18:42

Já tu odpovídám většinou selským rozumem, tak si myslím, že pokud to sepíše na papír a podepíše, ať už s notářem nebo bez, melo by to platit. Je to poslední vůle. Vemte si nějakého svědka, třeba lékaře, a podle mě je to dostačující.
Druhá věc je ta, jak budou reagovat z rodiny a jestli budou působit problémy. Ale já bych se za takovou osobu rvala po jejím skonu a udělala vše, co je v mých silách, abych dostala jejímu přání.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 18:44

Melo by to jit, urnu dostava ten, kdo zarizuje pohreb a tam byste meli byt psani vy, tedy jeden z vas.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1160 příspěvků 23.08.18 18:52
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych radu z oblasti pohřbů. V rodině máme osobu, které byla diagnostikována rakovina ve velmi pokročilém stádiu a brzy zemře. Řekla to pouze mně a manželovi a požádala nás o organizační pomoc (proto anonym, nechce, aby to kdokoliv zatím věděl). K jádru věci.

Vzhledem k velmi problematickým vztahům v nejbližší rodině si chce sama ještě za svého života zařídit a zaplatit pohřeb s tím, že chce i určit, kdo dostane po její smrti urnu (my s manželem, pokyny co s ní dál máme). Cílem toho všeho je, aby její nejbližší rodina (matka a bratr) neměli možnost ovlivnit její pohřeb (je přesvědčená, že by šli proti jejímu přání) a ani nechce, aby dostali její ostatky. Je něco takového možné? Vím, že si člověk může zaplatit vlastní pohřeb, ale může i rozhodnout, kdo dostane urnu a „obejít“ tak nejbližší rodinu? (Internet nepomohl, volala jsem i do pohřební služby, ale chtějí to řešit jen osobně, což je teď problematické)

Děkuji za všechny přínosné komentáře :kytka:

Sepsala bych u notare posledni vuli. Nebo, jak tu zaznelo, svedek. A mozna bych udelala videozaznam, aby to bylo nezpochybnitelne. Dvoji jisteni, kdyby to syn chtel hnat nekam vys(coz ale pochybuji)
A asi bych volala vic nez do jedne pohrebni sluzby.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 19:07

@j.a.n.i1 Právě že si ho bude zařizovat ona sama (smlouva, faktura) - sám sobě můžeš předplatit pohřeb, někomu jinému za jeho života ale ne.
@Halamka @TopSecret Závěť tady nepomůže. Pohřební služba, organizace pohřbu apod. se řeší okamžitě po pohřbu (klidně ten samý den), závěť i když bude uložená u notáře a v registru je relevantní až v dědickém řízení - dávno po pohřbu. I kdybychom závěť měli u sebe my a ukázali ji jejímu synovi, řídit se podle ní nemusí…

Co bude dělat/říkat rodina po její smrti nám je jedno, chceme udělat vše proto, aby vše dopadlo, jak si přeje a je mi úzko, když pomyslím na to, že ani nemá jistotu toho, že s ní po smrti bude naloženo, jak si přeje.

Každopádně děkuji :kytka:

zakladatelka

jenny.fields
Generální žvanilka 24720 příspěvků 23.08.18 19:11
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Právě že si ho bude zařizovat ona sama (smlouva, faktura) - sám sobě můžeš předplatit pohřeb, někomu jinému za jeho života ale ne.
@Halamka @TopSecret Závěť tady nepomůže. Pohřební služba, organizace pohřbu apod. se řeší okamžitě po pohřbu (klidně ten samý den), závěť i když bude uložená u notáře a v registru je relevantní až v dědickém řízení - dávno po pohřbu. I kdybychom závěť měli u sebe my a ukázali ji jejímu synovi, řídit se podle ní nemusí…

Co bude dělat/říkat rodina po její smrti nám je jedno, chceme udělat vše proto, aby vše dopadlo, jak si přeje a je mi úzko, když pomyslím na to, že ani nemá jistotu toho, že s ní po smrti bude naloženo, jak si přeje.

Každopádně děkuji :kytka:

zakladatelka

A ta rodina se o ni stará? Nedá se vyhnout tomu, aby se to vůbec dozvěděli, že zemřela. Říct jim to až po pohřbu, i když je to brutál? Záleží, jaké jsou vztahy.

janablizkova
Kecalka 424 příspěvků 23.08.18 19:19

Sepsat u notáře poslední vůli jak se zde už píše a ten kdo vypravuje a platí pohřeb si vyzvedne urnu.Nedávno mě zemřel manžel a já platila pohřeb tak že urnu jsem si vyzvedla já osobně.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 23.08.18 19:21

urnu dostane ten,kdo zarizuje pohreb…ten pan,ci pani,s kterym celou udalost budete zajistovat vam da papir k opravneni vyzvednuti urny po kremaci…a pouze tomu,kdo ma ten papir,ktery je pouze jeden, se da urna do jeho rukou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 19:23

@jenny.fields Nestarají se o ni, ale bydlí ve stejném domě (oddělené byty). O tom, že umírá se 100% dozvědí, budeme se k ní na čas stěhovat, chce zemřít doma. Vztahy jsou velmi špatné. Bratr se na ní a na jejím dítěti dopustil úmyslného násilného tr. činu. Matka se ho zastávala a po tom, co vyšel z vězení si ho k sobě (do stejného domu, do bytu, který ji dcera darovala) nastěhovala.

@janablizkova Ona si pohřeb právě bude vyřizovat sama, ještě za svého života.

@Kralikcek Takže při zařizování pohřbu si sama může určit, kdo dostane urnu a nikomu jinému ji nevydají? Každopádně děkuji za komentář, v něco takového jsem doufala.

zakladatelka

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 23.08.18 19:27

To je smutné :? Urnu dostane ten kdo zaplatí a vyřídí pohřeb, zní to strašně divně ale pokud to ona tak chce, chce si zaplatit pohřeb sama tak by bylo nejjednodušší aby tobě a tvému muži dala ty peníze, vy vše vyřídíte, dostanete urnu a můžete s ní naložt podle jejího přání.

jenny.fields
Generální žvanilka 24720 příspěvků 23.08.18 19:28
@Anonymní píše:
@jenny.fields Nestarají se o ni, ale bydlí ve stejném domě (oddělené byty). O tom, že umírá se 100% dozvědí, budeme se k ní na čas stěhovat, chce zemřít doma. Vztahy jsou velmi špatné. Bratr se na ní a na jejím dítěti dopustil úmyslného násilného tr. činu. Matka se ho zastávala a po tom, co vyšel z vězení si ho k sobě (do stejného domu, do bytu, který ji dcera darovala) nastěhovala.

@Kralikcek Takže při zařizování pohřbu si sama může určit, kdo dostane urnu a nikomu jinému ji nevydají? Každopádně děkuji za komentář, v něco takového jsem doufala.

zakladatelka

A kolik je dítěti?

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 23.08.18 19:41
@Anonymní píše:

zakladatelka

ano,je to tak…mam jedno zarizovani pohrbu uz za sebou :( …Jen je to ma zkusenost,nevim,zda to plati plosne u vsech pohrebnich spolecnosti,ale myslim,ze ano…a asi kvuli prave tem dohadum mezi cleny a tak

a kolik je pani let?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16015 příspěvků 23.08.18 19:44
@Anonymní píše:

zakladatelka

a dítě má vyřešené? To se mi zdá nejpodstatnější :think:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 23.08.18 19:47
@Anonymní píše:

No, to jo, ale v tom případě to tam podle mě bude muset ona určit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 19:51

@arinecka My ale nejsme nejbližší rodina. Obáváme se toho, aby v momentě, kdy přijede pohřební služba, nevystartovala její matka, že je nejbližší příbuzný a chce o pohřbu rozhodovat ona a udělat si ho podle svých představ. Minimálně tomu by zabránilo to, kdyby si pohřeb zařídila sama ještě za života.
@jenny.fields Nezletilé, na 2. stupni.
@Kralikcek Děkuji, to je pozitivní zpráva. 39, rakovina si bohužel nevybírá a zjistila to moc pozdě.
@pe-terka Dítě je „vyřešené“, co nejdříve se začne stěhovat k otci, naštěstí k němu má vztah a funguje. Nejdříve nějaké přechodové období a než se to opravdu zhorší, mělo by být už natrvalo u otce.

zakladatelka

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >