Reklama

Zarostlá pipinka - dírka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 02.03.10 10:52
zarostlá pipinka - dírka

holky, mám skoro 4měsíční holčičku a zjistila jsem, že má zarostlou dírku - pysky jsou v pořádku, po domluvě s dr jdeme zítra na dětskou gyndu…můžete mi prosím reagovat, kdo jste tohle zažil, co se s tím dělá????je to prý hodně ojedinělé..připadám si, jak kdybych něco zanedbala, a přitom jsem jí čistila každou chvíli… :cry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jozefina
Kecalka 135 příspěvků 02.03.10 11:33

Ahoj, zrovna včera jsem si četla tuhle starší diskusi na emiminu, kde to holky řeší https://www.emimino.cz/…nechie-8184/ myslím, že tam najdeš hodně informací. Nás se tenhle problém zatím naštěstí netýká, i když doktorka mě upozorňovala, že malá k tomu má sklony…

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 02.03.10 11:46

Zuzzo jediné co vím, že se to může stávat právě z přílišného čištění a mazání - že se to jakoby „zahojí“ až tak, že to zaroste nebo srostou pysky. A to může být i z vlhčených ubrousků.
Zanedbání to určitě není. Většinou se to rozrušuje sondičkou.

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 02.03.10 11:54

děkuju!!má z toho pěknýho nerva

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 02.03.10 11:56

Anastazie, nechci se te dotknout, ale to je nesmysl. Z prilisneho cisteni a mazani to ruzhodne neni. Tim mazanim a cistenim se synechii predchazi. Nektere deti k tomu maji sklony, staci jim par dni neodtahovat stydke pysky a nepromazavat a hned se kuze chyti dohromady.

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 02.03.10 13:30

Já jsem to jen četla, bylo tam, že právě ten krém může mít až extrémní „hojivost“. Ale samozřejmě to nemusela být pravda. Zkušenost s tím nemám.

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 02.03.10 13:47

Ahoj, tak já přidám taky jednu zkušenost, sice né osobní. Zrovna je nyní s námi v lázních maminka s 6ti letou holčikou po slepáku, tento problém měli ve dvou měsících a nyní se to malé bohužel vrátilo, právě tento týden to tady řešila s dětským gyndařem a ten jí řekl že se to prostě stává a nemá to nic společného s nějakým zanedbáním. Holčička to má zatím ve stavu kdy je dírka ještě otevřená, ale zmenšovala se, dr. jí dal mastičku a holčička musí mazat a roztahovat, pokud to nepůjde, tak půjdou na rozrušení nějaku sondičkou.

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 02.03.10 16:52

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli váš pediatr - pediatrička kontroluje při pravidelné poradně genitálie holčičky? S tímto tématem jsem se vystrašila, jestli je malá OK, ale naše doktorka ji nikdy pipinku nestudovala. tak jestli je to normální a dívají se jen, když jim já řeknu o nějakém problému. Díky za odpověď.

Lalusek
Kecalka 474 příspěvků 02.03.10 20:22

Ahoj všem, tak musím říst, že naše dr. malé pipulu nikdy nestudovala a já mám teď pocit jestli se nás srůstání netýká. Dozvěděla sem se to nedávno, že se to holčičkám stává, tak sem malou pořádně „prostudovala“ a nejsem si jistá, zda má všechno OK. Jak to má u takovej prcků vypadat, malé je 13 měsíců??? :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.10 20:31

zuzza0 - neboj, my to měli bohužel taky, není to nic hrozného. Není to z toho, že by jsi ji nečistila a pod… ale musí se jen při koupání roztáhnout prcina. Já na to přišla náhodou sama, letěla jsem k doktorce a ta si nebyla jistá, jestli je to o.k. nebo ne. Tak jsem šla na dětskou gynekologii, doktorka se na ni mrknla, vzala tenounkou tyčinku a jemně to malé „rozlepila“. Ani krvička netekla, jen to měla malá takové zarudlé, ale jinak o.k. Vůbec neplakala, jen ji to asi štíplo, protože zamrčela.

Neboj, ona to nebude mít srostlé, ale jen slepené k sobě. Doktorka mi to vysvětlovala tak, že holčičkám nefungují hormony - neboli nevlhčí a proto se mají tendenci slepovat. Chce to jen hlídat a při koupání roztáhnout :-)

Nervy neměj, buď v klidu, a malá to zvládne zítra v pohodě, uvidíš :wink:

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 02.03.10 21:32

díky moc!!
jinak dětský dr vůbec pipinku nekontroloval, ani v porodce…:-/myslím si, že by se o tomhle tématu mělo více pluvit, ptž je spousta rodičů, co o tomto problému neví!!!

Lalusek
Kecalka 474 příspěvků 02.03.10 22:30

No právě, já sem se o tom dozvěděla náhodou. O kluchách se o tom mluví pořád a ví se to, ale dát si pozor u holek mě nikdy nenapadlo a nikdo ani neřekl, že je to taky možný. :-?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.10 22:43

no já právě taky o tom nikdy neslyšela a ani doktorka nic nekontrolovala. Já na to přišla náhodou, jsem tak prostě jako obvykle umývala malou, a nějak se mi to nezdálo. Nikdy předtím jsem ji nijak důkladně neprohlížela, tak mě to pak taky překvapilo, že to vypadá nějak divně. Naštěstí to teda bylo jen slepené a fakt ji to nijak nebolelo to „rozlepení“. Ještě ta paní doktorka říkala, že se to může vracet, a že se musí zkrátka vždycky při koupání roztáhnout pysky od sebe. Myslím, že i později jak už se budou naše holčičky koupat samy, tak hlavně na to nezapomenout a aspoň jednou týdně je prohlídnout aby se tomu předešlo :wink:

Jo a naše dětská doktorka se s tím prý setkala jen jednou, ale u starší holčičky, tak si nebyla jistá. No umíte si holky představit, jak jsem se cítila jak debil, který malou snad ani nekoupe! No přesně vím jak se asi Zuzza cítíš :roll:

niki2
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 03.03.10 01:08

No, já jsem okamžitě po příjezdu z porodnice byla doktorkou poučená, že malé musím denně!! roztahovat ve vaničce pipku, umít, potom pořádně utřít a namazat. Hlavně žádné zásypy. Srůsty jsou prý spůsobené nedostatečnou hygienou, nebo nedostatečnou péčí (není to jako u chlapečků, kde může být zůžená předkožka, ale i tam se tomu dá prý předcházet brzkým přetahováním), tolik ze slov mojí doktorky. Řídila jsem se jejími radami a je fakt, že s malou jsme neměli problémy a s malým taky ne.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 03.03.10 06:33

Tak mě v porodce bylo řečeno: po koupání opatrně roztáhnout, vyčistit, namazat slunečnicovým olejíčkem (používala jsem i na tělo). To samé mi řekla dětská doktorka a malou většinou při prohlídce „dole“ omrkne. Se srůstem problém nebyl.

Známá měla názor, že nemazat, neroztahovat a synechii její malá měla.

Tolik mé zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >