Záruky pro mladé - co od toho čekat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ruby6
Stálice 68 příspěvků 09.12.18 19:51
Záruky pro mladé

Ahoj, jsem teď na úřadu práce a poslali mě do projektu Záruky pro mladé. Prosím vás nevíte někdo co mám od toho čekat? Mám z toho divný pocit ( neumím to popsat) :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Prof. Farnsworth
Kelišová 5715 příspěvků 09.12.18 20:03

Úřad bude dotovat tvůj plat po dobu až jednoho roku. Tj. zaměstnavatel, který tě přijme, bude mít z části dotován tvůj plat. Pro tebe je to stejné, jako jít do běžného zaměstnání, jen máš možnost dostat se do firmy, kde by tě pravděpodobně bez dotace nevzali (protože bez praxe a zkušeností by firma měla větší náklady než je kolik jim vyděláš). Zkušební doba je stejná jako u běžného poměru (tj. na základě dohody, maximálně 3 měsíce, výpověď můžeš podat jak ty, tak zaměstnavatel).

medunka23
Kelišová 7282 příspěvků 09.12.18 20:26

@Ruby6 jen doplním předešlou odpověď, zjisti si, jak dlouho ze zákona tě ten zamestnavatel musí zaměstnat, znám totiž jednu superpodnikatelku, která takto čerpá peníze na zaměstnance a vždy po té lhůtě je vyhodí, nebo donutí dát výpověď. Nicméně, ty budeš mít po tu dobu jistou práci a udeláš si aspoň praxi a další zaměstnání se ti bude hledat lépe.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 09.12.18 20:42

@medunka23 to nemusi byt jenom superpodnikatelka. Mestsky urad, kde jsem pracovala, si takto pekne latal chybejici pracovni pozice, ale dat tem lidem smlouvu po vyprseni dotace, nechtel. Nasmlouval si jine a jeste se nase draha starostka (ANO) rozcilovala, proc si nemuze porad dokola vybirat z UP na dotace ty same lidi, kdyz uz jsou na urade zauceni! Nechapala, k cemu to dotovani UP ma slouzit. No, cely vudce :mrgreen:

smajlik345
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 09.12.18 20:42
@Ruby6 píše:
Ahoj, jsem teď na úřadu práce a poslali mě do projektu Záruky pro mladé. Prosím vás nevíte někdo co mám od toho čekat? Mám z toho divný pocit ( neumím to popsat) :lol:

ano zaměstnavatel který tě zaměstná sice na tebe bude dostavat plat, ale jinak tě může kdykoliv vyhodit. Ty jen tak odejít nemůžeš protože jsi dotováná uřadem práce.
Hlavně to není jen o tom zaměstnaní to by byla pohoda.
V první řadě jsi poslana do kurzu tedy do těch záruk pro mladé, který musíš absolvovat. Budeš dojíždět na pobočku uřadu práce kde budeš normalně evidovaná.
Já jsem takhle byla evidovaná na uřadu práce v menším městě kde jsem chodila normalně na schůzky i v době trvaní kurzu i po kurzu. po zapsaní do tohoto kurzu jsem začla dojíždět i do většího města na uřad práce. Tam nás bylo 15 mladých lidí. Probíhalo to každý týden v pondělí kde jsme byli od 8 - 14 hod. Dělali jsme různé testy který obor je pro nás nejlepší. A učili jsme se jak psát životopis, jak se vyjadřovat prostě jak získat prací. Během toho jsme si normalně hledali zaměstnaní a nabízeli zaměstnavatelům že když nás zaměstnají tak na nás dostanou peníze. Po absolvování tohoto kurzu jsme do doby než si najdeme zaměstnaní byli nucení místo do jedné pobočky dojíždět do obou poboček uřadu práce a tam se nás neustále vyptavali zda už máme nějakou prací a proč nějakou ještě nemáme. Jedine plus že nám zaplatili cestu

Ruby6
Stálice 68 příspěvků 11.12.18 06:09

Jo díky.. A jde to odmítnout? Popř. Z jakého důvodu? :)

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 11.12.18 10:17

všechno jde odmítnout, jsme ve svobodné zemi. Možná ti budou vyhrožovat ale vyřazením z evidence ÚP - jestli na to mají nárok ale nevím, bývají dost praštění na tom ÚP.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 11.12.18 15:20
@Ruby6 píše:
Jo díky.. A jde to odmítnout? Popř. Z jakého důvodu? :)

bohužel to nejde..aspoň nám bylo řečeno že to odmítnout nemůžeme..takže jsem se do toho přihlasila.
Myslela jsem si že to bude probíhat formou výběrového řízení tedy že ne všichni přihlašení se do kurzu dostanou a tedy mám šanci že mě nevyberou. První hodinu řešili kdo na kurzu je a kdo ne.
Ten kdo nebyl těm se volalo a ptalo se jediná omluvenka nastupují do zaměstnaní ( když si najdeš zaměstnaní v době kurzu, tak můžeš z kurzu odejít ) Ostatní co nepřišli byli vyloučení z uřadu práce je to to stejné jako odmítnutí nabídky zaměstnaní. I nám bylo řečeno že když nebudeme chodit tak nás vyloučí z evidence

Ruby6
Stálice 68 příspěvků 12.12.18 07:35

No tak to je paráda fakt :potlesk:

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 12.12.18 09:16
@Ruby6 píše:
No tak to je paráda fakt :potlesk:

no, to abys získala ty správné „pracovní návyky“ :palec: protože uchazeč o zaměstnání je apriori lenoch a vyžírka státu :mrgreen:

pajinaa
Stálice 62 příspěvků 12.12.18 09:16

OMG :roll: ..proč tedy na tom ÚP jsi, když nechceš pracovat? Tohle je ještě jeden z těch smysluplných projektů, kde je ve většině případů výsledkem to, že máš zaměstnání a získáš praxi a to ještě bez toho, abys musela hnout prstem. Je jen dobře, že se za odmítnutí vyřazuje z evidence. Když se Ti to nelíbí, odhlas se z ÚP a dělej si co chceš..

Ruby6
Stálice 68 příspěvků 12.12.18 11:05

@pajinaa
Vůbec nic o mě nevíš.. na úřadu jsem od začátku prosince protože mi skoncila smlouva a v lednu zase nastupuju do práce ;)

medunka23
Kelišová 7282 příspěvků 12.12.18 13:11

@Ruby6 je a nešlo by se domluvit, že když v lednu nastupujes do nové práce, jestli je to ve tvem případě opravdu nutné tě tam zařadit?? Já si pamatuju, že jsem se na UP tenkrát prihlasila a měla jsem už přislíbenou práci, ale potrebovala jsem preklenout měsíc než nastoupím a pracovnice si tam udělala poznamku a nikam jsem nechodila, až pak pouze odhlasit s kopii smlouvy.

smajlik345
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 12.12.18 17:08
@pajinaa píše:
OMG :roll: ..proč tedy na tom ÚP jsi, když nechceš pracovat? Tohle je ještě jeden z těch smysluplných projektů, kde je ve většině případů výsledkem to, že máš zaměstnání a získáš praxi a to ještě bez toho, abys musela hnout prstem. Je jen dobře, že se za odmítnutí vyřazuje z evidence. Když se Ti to nelíbí, odhlas se z ÚP a dělej si co chceš..

co na tom za smysluplnost vidíš ? To bych spíš viděla jako předmět ve škole ve třetáku nebo ve čtvrtaku jak si najít prací a ne se to učit na kurzu a ještě je to ztráta času kterou mohu věnovat hledání zaměstnaní a ne sedět za stolem a učit se to co většina z nás uměla.. U nás si nikdo díky tomu nenašel zaměstnaní. Zaměstnaní si našli že hledalí sami od sebe a nikdo nebyl zaměstnan přes ten kurz že by je zaměstnavatel zaměstnal přes ty záruky pro mladé. Takže nic takového že by nemuseli hnout prstem a zaměstnaní za ně hledal někdo jiný

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 12.12.18 18:16

@smajlik345 Nikdo tě nenutil jít na ÚP, to byla přece tvoje tvoje volba. Vžyť sis to ZP mohla zaplatit ze svého a celé volné dny využít na hledání zaměstnání.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >