Zas tchýně..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 14:54
zas chýně..

Ahoj holky, :mavam:
poslední dobou mi přijde, že se manžel tchýně jenom zastává.

Jsme zvyklí si říkat věci na rovinu a pokud nás něco trápí tak si to řekneme. Jakmile řeknu, že mi něco vadí na jeho rodičích, tak je zle. Pokud řeknu něco o jeho otci tak se zasměje a nadává na něj, ale když řeknu něco o matce, začne na mě křičet, že jeho rodinu nenávidím apod.

Jeho matka je hlava rodiny, ovládá celou rodinu i tchán ji musí poslouchat. Manžel měl odmala větší autoritu z matky než z otce. A vždy se matky před otcem zastává.

Teď aktuálně řešíme stavbu domu, a když tchýně cokoliv zaslechne tak se hned zapojí do diskuze. Např. se s manželem bavíme o oknech a ostatním vybavení. Nehádáme se, pouze se díváme a vybíráme.

Když řeknu manželovi, že se mi např. ta barva nelíbí. Tak ona se hned ozve a proč ne, proč to nechceš? a začne si propagovat jeho názor, i když ani pomalu neví o čem se bavíme. Oba dva se na mě podívají takovým pohledem, že to na mě posůbí: my jsme proti tobě dva.

Kolikrát se ani nestihnu nadechnout a ona odpoví.

Ještě před svatbou když jsme spolu chodili, to bylo tak, že jsem spíš já usměrňovala manžela, aby se k nim choval pěkně. Teď mě přijde že je on s matkou proti mě.

I když sedíme u stolu a někdo něco řekne vtipného, tak se první podívá na ni (takový ten pohled jestli je to i pro ni vtipné tak se taky zasměju) a mě přehlédne.

Nechci, aby nám mluvila do stavby a do života. Stačí, že nám mluvila do svatby i tak z toho byly konflikty. A ťed se stále zapojuje do diskuze nebo se pořád na něco vyptává. Všechno chce vidět a vědět jak máme v plánu.

Já se sama už s nima diskuzi nezačínám, protože cokoliv řeknu tak mi vyvrátí nebo použije ještě proti mě.

I s manželem jsme se domluvili, že je to náš život a budeme si to řešit samy a s něma jen nejdůležitější věci, ale on stejně vždycky všechno začne před něma řešit. A já jsem sama proti nim.

Máte někdo podobný problém? Jak jste to řešili?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Míša213
Kecalka 493 příspěvků 19.03.18 15:09

Ahoj. Mam temer podobny problem :lol: My sice nestavime ale renovujeme domecek. Ted musime pridat jelikoz v zari cekame prirustek. Vecne nam do vseho keca a reci, ze nam seberou dite jelikoz nemame dodelanou koupelnu(ktera bude v lete hotova) mi moc ma psychice nepridava. Ze cekame dite z toho radost vubec nema, utz mimca s ni taky nehnul. A okna..jo ty nam objednavala ona ptz my tomu prece nerozumime. :pocitac: Taky nevim jak z toho ven. Kdyz neco reknu hned se urazi. Pritel uz rezignoval ona nema rada me ja nemam rada ji. U nas je vyhoda, ze bydli 60km od nas takze buzeruje jen po telefonu ale obcas to staci. Taky nechape nase soukromi. A ze kontroluje jestli ma pritel vyprany a vyzehleny pradlo ve skrini, to mi primo otvira kudlu v kapse. Kdybys prisla na to jak to resit dej mi vedet ;) :lol: :lol: Jinak preju at se da brzy do normalu a prestane vas dirigovat u nas tu nadeji ani nevidim :lol:

hani28
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 19.03.18 15:11

A vy s ni porad sedite nebo co? Bydlite s ni? At uz ano nebo ne, tak proc svoje veci neresite sami v soukromi, proc je ona u kazdeho duleziteho rozhovoru?

potvurka89
Ukecaná baba ;) 2296 příspěvků 19.03.18 15:50

Jo tchýně jsou tchýně, k nám zas tchýně x let nejezdila protože jsme bydleli v bytě a tam se jí nic nehodilo pak jsme koupili dům a najednou od jara do podzimu jezdí skoro každý víkend a chodí po zahradě jak když přišli na exkurzi a já pak jen poslouchám vezmu si tuhle zeleninu nebo na podzim si přijdeme nasbírat ořechy. A i když jsem jí napsala že si to nepřeju a řekli jsme že jsme všechny ořechy nasbírali a dali plné krabice tak hned šli se podívat jestli pod stromy ještě něco nezbylo.
Jo jaro se blíží a už vidím jak mi budou cukat nervi co zas vymyslí ale třeba jednou najdu odvahu a ukážu jí dveře až mě naštve

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 19.03.18 16:15

A jéje, doufám, že stavíte nejmín 100km od tchýně…Já mám tchyni zlou, jen ubližuje, nestýkám se s ní a mám klid. Manžel se mě, ale před ní vždy zastal. Když pak chlap stojí při matce proti ženě, bývá to na rozvod. :nevim: Udělej si včas pořádek.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 19.03.18 16:28

Vy s ní bydlíte? Nechápu, jak se k takovému rozhovoru může dostat :nevim: na návštěvách takové věci běžné neřešíme.

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2155 příspěvků 19.03.18 16:30

Ano, mela jsem to tak, se „skorotchyni“. Presne jak rikas - zarizovali jsme a ona otacela moje nazory a protezovala nazory svoje a ex. Ze takovy byt taky meli a kdesi cosi. Domluvili jsme se, ze chceme malou sedacku, mati sla s nama vybirat a najednou jsme chteli velkou sedacku. A vubec ho nezajimalo, ze jsme se domluvili na necem jinym. Maminka ma vzdycky pravdu. Ta jeho byla v mnoha vecech fajn, ale mam trochu pocit, ze spousta matek nejak nedokaze vychytat spravnej okamzik, kdy uz je pevna pupecni snura spis na prekazku. Mezi nas vrazilo tohle takovej klin, ze jsme se rozesli. Bylo toho vic - poridili jsme si stendo a ona mi ho i pres muj vyslovnej nesouhlas krmila zradlem pro kocky, nebo koupila jinej pytel zradla kdyz ho hlidala, prej at si prilepsi. To, ze se mi pak stendo doma temer pokazdy pokajdilo, netreba dodavat. To jsem ale jeste zkousla. Jeji dobre mineny rady bych asi taky zkousla, kdyby to nepresahlo hranici vnucovani a hlavne kdyby jeji syn bral vic ohled na me a uvedomil si, ze sedacku 3×2 metry a jeste s kreslem do 2kk fakt nenarvem.

Anonymní  19.03.18 16:36
@hani28 píše:
A vy s ni porad sedite nebo co? Bydlite s ni? At uz ano nebo ne, tak proc svoje veci neresite sami v soukromi, proc je ona u kazdeho duleziteho rozhovoru?

u nich jsme jen přes víkend. Právě jak jsem psala, chci to řešit v soukromí, ale manžel to vždy začne řešit tam a když mu řeknu, proč to řeší před nima tak se ještě vztekne, že jich přece nemůžeme se vším obcházet a co je na tom.
A pokud s tématem nezačneme my, tak se začne vyptávat.
Nevadí mi nima sdílet informace ohledně práce, stavby apod.. ale vše má své meze, hlavně když všechno rozebírá do detailu a řeší. Ale manžel má stále potřebu jim to říkat. Nevím jak z toho ven.
Když jim nic neřeknu já, tak se ho zeptá ona když s ním nejsem.
Pokud jí nic neřekneme, je naštvaná a dělá naschvály. Pomlouvá nás, že jsme uzavření a nesdílíme s nima náš život… :zed:

Anonymní  19.03.18 16:42
@Marcam píše:
A jéje, doufám, že stavíte nejmín 100km od tchýně…Já mám tchyni zlou, jen ubližuje, nestýkám se s ní a mám klid. Manžel se mě, ale před ní vždy zastal. Když pak chlap stojí při matce proti ženě, bývá to na rozvod. :nevim: Udělej si včas pořádek.

bydlíme ve stejné vesnici… teď z toho začínám mít strach. Myslela jsem, že svatbou to skončilo, ale ono to asi neskončí nikdy. Nejvíc mě štve, že se za mě manžel nepostaví. A ztrácím před něma veškerý respekt. Pak si říkám, že to akorát přeháním a vidím každou prkotinu.
Ale ono někdy i ta vnucená prkotina dokáže pěkně naštvat.

Anonymní  19.03.18 16:51

Já to naštěstí nemusím řešit až v takovém extrému, ale kolikrát si taky poslechnu, jak jsem málo sdílná a kamarádská a s tchyní se nevybavuju tak, jak by si představovala - ona nezavře pusu a všechno bere od Adama, já taková nejsem, tuplem ne s ní. Ona by chtěla dceru, já jsem holt pořád jen snacha :-D

Anonymní  19.03.18 16:53
@radkka píše:
Vy s ní bydlíte? Nechápu, jak se k takovému rozhovoru může dostat :nevim: na návštěvách takové věci běžné neřešíme.

nebydlíme, ale jsme u nich i přes noc. Takže to nejsou běžné návštěvy (na kávu a domů :D )
Ona je šílená ženská, která musí mít o všem přehled a nejradši by každému organizovala život.
Zajímá se nejen o nás, ale i o druhé. A pokud jí nic neřekneme tak nás začne pomlouvat a stěžovat si na nás.
Nejvíc vyzvídá když je tam manžel sám.

Anonymní  19.03.18 16:58
@Anonymní píše:
Já to naštěstí nemusím řešit až v takovém extrému, ale kolikrát si taky poslechnu, jak jsem málo sdílná a kamarádská a s tchyní se nevybavuju tak, jak by si představovala - ona nezavře pusu a všechno bere od Adama, já taková nejsem, tuplem ne s ní. Ona by chtěla dceru, já jsem holt pořád jen snacha :-D

já bych klidně byla i víc sdílná a kamarádská, kdyby ke mě měla taky kamarádský vztah. Ale ona má spíš nadřazený a bezcitný vztah. Ona je paní domu a všeho a ostatní ji musí poslouchat.

radkka
Generální žvanilka 20234 příspěvků 19.03.18 17:01
@Anonymní píše:
nebydlíme, ale jsme u nich i přes noc. Takže to nejsou běžné návštěvy (na kávu a domů :D )
Ona je šílená ženská, která musí mít o všem přehled a nejradši by každému organizovala život.
Zajímá se nejen o nás, ale i o druhé. A pokud jí nic neřekneme tak nás začne pomlouvat a stěžovat si na nás.
Nejvíc vyzvídá když je tam manžel sám.

No, tak to ti nezávidím :zed: ale poradit nedovedu, já mám tchyni fajn, moc se do ničeho neplete, když jo, tak manžel stojí při mě, ale my se na všem dohodneme, takže není důvod, aby se proti mě s někým spolčoval… Ani si to nedovedu představit, to by si teda asi za rámeček nedal 8o Má evidentně k matce divný vztah, co s tím no… V klidu si promluvit je asi k ničemu, co?
I když moje málem tchyně byla divná, kecala mi do vzdělání, práce, pořád radila… Popravdě jsem jí to odkývala a dál si vše dělala po svém. Nemělo cenu se s ní hádat.

Anonymní  19.03.18 17:05
@Míša213 píše:
Ahoj. Mam temer podobny problem :lol: My sice nestavime ale renovujeme domecek. Ted musime pridat jelikoz v zari cekame prirustek. Vecne nam do vseho keca a reci, ze nam seberou dite jelikoz nemame dodelanou koupelnu(ktera bude v lete hotova) mi moc ma psychice nepridava. Ze cekame dite z toho radost vubec nema, utz mimca s ni taky nehnul. A okna..jo ty nam objednavala ona ptz my tomu prece nerozumime. :pocitac: Taky nevim jak z toho ven. Kdyz neco reknu hned se urazi. Pritel uz rezignoval ona nema rada me ja nemam rada ji. U nas je vyhoda, ze bydli 60km od nas takze buzeruje jen po telefonu ale obcas to staci. Taky nechape nase soukromi. A ze kontroluje jestli ma pritel vyprany a vyzehleny pradlo ve skrini, to mi primo otvira kudlu v kapse. Kdybys prisla na to jak to resit dej mi vedet ;) :lol: :lol: Jinak preju at se da brzy do normalu a prestane vas dirigovat u nas tu nadeji ani nevidim :lol:

tak to s tou koupelnou je od ní pěkně hnusné. S tím prcek mě to mrzí, ale na druhou stranu ti snad nebude mluvit do východy.
Mě se týden před svatbou stal menší úraz, měla jsem mít modřiny na ruce a opuchnutý prst. Z čehož jsem měla docela strach, protože každá nevěsta chce být krásná. Její slova byly, že co to budu za nevěstu když budu tak zhyzděná :pocitac: modřiny jsem podchytila a prst taky, takže vůbec nic poznat naštěstí nešlo :pankac: ale jeji reakci jsem nečekala.
Každopádně ti závidím vzdálenost 60 km, my jsme ze stejné obce :?

Anonymní  19.03.18 17:16
@radkka píše:
No, tak to ti nezávidím :zed: ale poradit nedovedu, já mám tchyni fajn, moc se do ničeho neplete, když jo, tak manžel stojí při mě, ale my se na všem dohodneme, takže není důvod, aby se proti mě s někým spolčoval… Ani si to nedovedu představit, to by si teda asi za rámeček nedal 8o Má evidentně k matce divný vztah, co s tím no… V klidu si promluvit je asi k ničemu, co?
I když moje málem tchyně byla divná, kecala mi do vzdělání, práce, pořád radila… Popravdě jsem jí to odkývala a dál si vše dělala po svém. Nemělo cenu se s ní hádat.

my se s manželem taky domluvíme, nehádáme se. Vše spolu probíráme a zatím jsme se vždycky dohodli. Když jsme u nich o víkendu, tak musíme takové věci řešit i u nich. Přes týden máme hodně práce tak všechno nestihneme. Jsme např. v jídelně a ona už z kuchyně se ozývá a všechno odposlouchává. Někdy si říkám, že toto nemůže slyšet, ale ta ženská má snad uši všude :nevim:
Tak to ti nakonec s tchýni dobře dopadlo, tu špatnou jsi si užila a teď máš tu fajnovou. 8)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Švehlíkova oslava syn? S pivem a ve společnosti dvou žen

Jak jsme vás jako první informovali, David Švehlík se stal trojnásobným... číst dále >

Šlechta a Zahradníček se do jeskyně ponořili ráno 29. srpna 1970. Pak přišla bouře...

Celým světem v posledních dnech pořádně zahýbal příběh thajských chlapců,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama