Zášť vůči tchyni a švagrové

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 12:59
Zášť vůči tchyni a švagrové

Pořád dokola se ptám proč, proč mi tolik vadí, proč mám vůči ním takovou zášť prakticky mi nic neudělaly jak jedna tak druhá, ale neumím popsat svuj vnitřní pocit vůči nim… Tchyně je poměrně hodná ženská, nikdy jsem s ní nebyla v křížku, jen: o naši dceru nejeví zájem, ta říká babičce „teto“ :roll: upřednostňuje děti od švagrové, moc se nestýkáme ani a to bydlíme ve stejném městě, ze začátku jsem chtěla mít rovnocenné vztahy jak s mojí tak manželovou rodinou, s nimi to ale zrealizovat nešlo, takže se stýkáme tak dvakrát do roka a to jen když ji pozveme, jinak nezájem, švagrová totéž, jako přes kopírák, už jsem se s tim i sžila, ale manžel onemocněl a ony dvě jako by se mohly přetrhnout, jsou u nás obden, pořád se do všeho angažují a mě to neskutečně štve, že najednou otočily a jak jedna, tak druhá ze sebe dělají vzornou matku a sestru. Mám vůči nim najednou takovou averzi, že mi nabíhá husí kůže jen slyším zvonek. Neumím se přes to přenést absolutně, i když si uvědomuju že je to vlastně fajn, že KONEČNĚ se začaly trochu zajímat o svou vlastní rodinu, myslím teď konkrétně manžela, jenže tuhle náhlou změnu neumím vůbec vstřebat :zed: nevím jestli se mám víc zlobit na sebe nebo na ně, každopádně s manželem tohle probírat nelze, on je i přes minulost (matka se o něj v dětství nestarala) brání, což je svým způsobem pochopitelné, ale já jsem z toho už na ohrabky, mám blok a neumím ho odbourat… Takže, pusťte se do mě, ať se mi konečně přehodí výhybka v hlavě :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 21.07.18 13:13

Tak jestli se matka o manžela v dětství nestarala, tak je divná. Švagrová dost možná odstavení vaší dcery od babičky podporuje, možná chce mít pro svoje děti u mámy exkluzivitu. Jsou asi švihlé obě a nic s tím nenaděláš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 13:13

Moje maminka byla taky tchýně „zapomenuta“, ostatní dva tátovi sourozenci i s rodinami měli mnoho výhod. A to i s manželkama, tedy snachama tchýně. A to vše proto,, že si stále stěžovali, uplakávali a chodili žadonit o peníze. Moji rodiče si vše vydřeli sami a tak měla tchýně pocit, že nepotřebují ani pomoc, ani pozornost. To si často připomínám i ve vztahu k mé tchýni. Jsme s mou tchýní kamarádky a zadobře do doby, než se objeví její dcera s dětma. Dcera je vždycky víc než syn (se mnou a dětma). Přijedou nečekaně, dovolí si věci co bych si já nikdy nedovolila,vše poberou,, nechá u ní nečekaně děti klidně i 14 dní bez domluvy, a tchýně se z ní může s prominutím po.rat. Dcera toho samozřejmě využívá a nechává si pomáhat co to jde. Tchýně pak nevidí, neslyší, jen ZACHRAŇUJE.A když v tu dobu přijdu já s dětma tak jsme neviditelní. V tu chvíli mě to vždycky bolí, protože když tu dcera není, tchýně něco potřebuje (nákup, pomoct…) komu volá? Mně. A já jsem vždycky ochotná. Už jsem si ale nějak zvykla. Pak mají ještě problémového syna, a toho taky pořád zachraňují. Takže asi úděl rodičů, aniž by si to uvědomovali,, je pomáhat tomu komu zrovna není hej…? Možná už to starší lidé nevidí tak objektivně a možná i proto se teď, když je tvůj muž nemocný v tchýni něco „hnulo“…
Anonymní snacha :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 13:18

@Darvulia nenadělám, já vím, ale jak se přes to mám kruci přenést aby mě to vždy nevytočilo, nebo si netvořila vůči nim ještě větší zášť než jaká je :nevim: … a nestarala, v jejich rodině se staral tchán, bohužel už nežije, manželova maminka si žila poměrně divokým nevázaným životem a tchán spáchal sebevraždu, jak mi donesly zdroje, ale kdo ví jak to bylo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 14:17
@Anonymní píše:
Pořád dokola se ptám proč, proč mi tolik vadí, proč mám vůči ním takovou zášť prakticky mi nic neudělaly jak jedna tak druhá, ale neumím popsat svuj vnitřní pocit vůči nim… Tchyně je poměrně hodná ženská, nikdy jsem s ní nebyla v křížku, jen: o naši dceru nejeví zájem, ta říká babičce „teto“ :roll: upřednostňuje děti od švagrové, moc se nestýkáme ani a to bydlíme ve stejném městě, ze začátku jsem chtěla mít rovnocenné vztahy jak s mojí tak manželovou rodinou, s nimi to ale zrealizovat nešlo, takže se stýkáme tak dvakrát do roka a to jen když ji pozveme, jinak nezájem, švagrová totéž, jako přes kopírák, už jsem se s tim i sžila, ale manžel onemocněl a ony dvě jako by se mohly přetrhnout, jsou u nás obden, pořád se do všeho angažují a mě to neskutečně štve, že najednou otočily a jak jedna, tak druhá ze sebe dělají vzornou matku a sestru. Mám vůči nim najednou takovou averzi, že mi nabíhá husí kůže jen slyším zvonek. Neumím se přes to přenést absolutně, i když si uvědomuju že je to vlastně fajn, že KONEČNĚ se začaly trochu zajímat o svou vlastní rodinu, myslím teď konkrétně manžela, jenže tuhle náhlou změnu neumím vůbec vstřebat :zed: nevím jestli se mám víc zlobit na sebe nebo na ně, každopádně s manželem tohle probírat nelze, on je i přes minulost (matka se o něj v dětství nestarala) brání, což je svým způsobem pochopitelné, ale já jsem z toho už na ohrabky, mám blok a neumím ho odbourat… Takže, pusťte se do mě, ať se mi konečně přehodí výhybka v hlavě :zed:

Myslím si,ze tvé pocity jsou legitimni. Ony se cpou do tvého soukromí a pletou se vam do života. Jak by se asi tvarily ony,kdybys ob den lezla k nim? A kdo jim otevírá?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.18 21:47
@Anonymní píše:
Myslím si,ze tvé pocity jsou legitimni. Ony se cpou do tvého soukromí a pletou se vam do života. Jak by se asi tvarily ony,kdybys ob den lezla k nim? A kdo jim otevírá?

Pochopitelně, že otevírám já, na manželovo přání. On je asi rád, že o něj máma jeví zájem, konečně…

_0812_
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 21.07.18 22:17

Před každou jejich návštěvou bych vygruntovala byt, navařila, napekla, obstarala manžela do posledního detailu, aby prostě neměly u vás do čeho píchnout a jenom by přišly, nechala bych jim tam dítě s tím, že máš vše hotové a můžou tedy pohlídat, když už přišly a tradá za kámoškou nebo na nákupy. Uděláš to možná 3× a budeš mít opět klid. A dítě bych nenápadně navedla, že si s babičkou bude chtít hrát na indiány, vojáky v zákopech apod.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 10:24
Zakladatelka

@_0812_ to nejde, pak bych to měla na talířku od manžela, jen bychom se pohádali jako kolikrát kvůli jeho rodině… A o hlídání si můžu taky nechat jen zdát, malá má dva roky a není na ni zvyklá, takže by s ní nebyla ani pět minut a už by mě sháněla… :) Stejně si myslím, že to je chvilková záležitost, jak uvidí, že je na tom manžel lépe, zase se stáhne, teda doufám, nějak nám bylo bez jejího náhlého zájmu lépe :think:

malá_holka
Kelišová 7036 příspěvků 22.07.18 10:31

nemám ráda potencionàlní tchýni ani švagrovou a nemam ráda ani svoji švagrovou :nevim: a neřesím, v životě je nepotřebuju, nestýkame se a když tak proběhne jen pozdrav a konec. na přetvářku nehraju a faleš nesnàším. radši ať si o mě zbytek rodiny myslí, že jsem piz.da, než dělat ťuťu. :nevim: za tím si stojím.

Malaga
Nadpozemská drbna 25260 příspěvků 22.07.18 10:45

Hele tak me to zase tak divny neprijde. Treba nejsi jejich salek kavy, ale tvuj manzel je jejich syn a bratr a je nemocny, tak je snad dobre, ze se staraji. Treba ti jen nefuveruji, ze to delas dobre a jak pises i on je rad, ze se zajimaji.
Ale chapu, ze ti to vadi a ze o ne nestojis nicmene tohle asi moc resit nejde… jediny co muzes je zmenit svuj pohled na danou situaci.

Lalelale
Závislačka 3471 příspěvků 22.07.18 11:02

A co přesně u vás dělají? Jdou si s manželem popovídat? Nebo u vás i něco uklidí, přivezou vám jídlo atd? Co manželovi vlastně je, je nějak vážně nemocný? Někdy právě vážná nemoc v lidech spustí strach o někoho, kdo je nikdy moc nezajímal, protože si uvědomí, jak moc ho vlastně mají rádi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 12:05
Zakladatelka

@malá_holka v tom jsem s tebou za jedno, taky přetvářku nesnáším a právě proto mi to teď tak vadí, doteď nezájem a najedou do hraje na vzornou matku která mě ještě osoči že onemocněl kvůli mně :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 12:08
Zakladatelka

@Malaga ano teď se starají, a co bylo doteď? Nezájem, ještě se jich člověk doprošoval aby přišly na návštěvu, na kterou se stejně vymluvily že mají to a tamto… Ano, chci změnit pohled, jenže to jejich chování ve mně vyvolává přesný opak :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 12:17
Zakladatelka

@Lalelale chodí za manželem, takže si nejspíš povídají, nebývam u toho, nechávám jim soukromí, pak přijde za mnou před odchodem a řekne mi co dělám špatně vůči manželovi a že na jeho nemoci nesu podíl :? Jsou u něj hodinu asi, občas mu přinesou něco dobrého a pak jdou… Někdy dokáže totálně zasklít i vlastní vnučku, že tam je :nevim: pak se mi posteziji obě dvě, jak nemůžu spát, jak pořád pláčou, takže jejich starosti na mou hlavu ještě… Ano, je vážně nemocný :(

malá_holka
Kelišová 7036 příspěvků 22.07.18 12:22
@Anonymní píše:
@malá_holka v tom jsem s tebou za jedno, taky přetvářku nesnáším a právě proto mi to teď tak vadí, doteď nezájem a najedou do hraje na vzornou matku která mě ještě osoči že onemocněl kvůli mně :roll:

ty s tím nezájmem, to je dvojsečny, ty to vidíš jako nezàjem a ony to můžou vidět jako vás nezajem o ně zas. znam to moc dobře. takový to on se neozval, proc se mam ozývat furt ja, nepozvou nas na oběd, nezavolají, nestaví se. blabla, srajdy. :nevim: to jsou takovy žabomýší války. prostě když s něma přijdes do styku, pozdrav, v rámci možností se bav, o neutralních věcech a hotovo. nebo se nebav vůbec. to je fakt na tvojí úvaze. ber je jako jeho rodinu, nic víc. tvoje rodina to není.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >