Závislost na závislostech

Anonymní
27.6.13 19:55

Závislost na závislostech

Předem se omlouvám za anonymní příspěvek, ale je to pro mě dost citlivé téma…Jsem závislá na závislostech, jinak se nedovedu vysvětlit své chování od puberty do teď :,( Vše si uvědomuji a nad vším přemýšlím, ale nemůžu si pomoct…V pubertě jsem měla bulímii, která se semnou vláčela do 26-ti let, ale zvládla jsem to a nad tou sviňuchou zvítězila, přidala se k tomu závislost na valetolu, která mě drží dodnes a jednu dobu jsem dost často pila víno a to v dost velké míře. S bulímií a alkoholem jsem zabojovala dobře a doufám, že už napořád, ale závislost na valetolu mě drží. Vím, že se ničím, ale ta myšlenka si vzít prášek je silnější. Taky vím, že bych si měla dojít k lékaři, ale žiju na malinkém městě a vše se hned roznese do světa a já se za to dost stydím. Mám dlouholetého partnera a dvě děti a doma nám to klape bez nějakých šrámů. Asi si něco nesu z dětství :,( Ani nevím, proč to sem píšu..Prostě se potřebuji někomu svěřit a rodině to nedokážu říct, u rodičů je vše co se nenosí tabu :zed: Partner jistě něco tuší, ale zatím mě nic neřekl a já se nepřiznala. Děkuji za přečtení mého příspěvku a budu ráda za jakoukoli radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
27.6.13 19:58

Pokud to neřešíš komplexně - tzn dr, terapie a pod, tak se toho nikdy nezbavíš.. ale je známo, že většina závislých svoují dřívější závislost něčím nahradí - já např kouřím a to fakt hodně.. ale lepší než to, co jsem dělala předtim… Najdi závislost, která tolik neškodí a každopádně to řeš s odborníkem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 20:12

8o jako bych to psala já, jak jsi zvítězila nad bulimií? Já teda prášky nebrala, u mě to byl kokain :zed: rok v kuse, teď jsem se ho pět let ani nedotkla.

Prosím o zachování anonymity

J.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 20:20
@Anonymní píše:
8o jako bych to psala já, jak jsi zvítězila nad bulimií? Já teda prášky nebrala, u mě to byl kokain :zed: rok v kuse, teď jsem se ho pět let ani nedotkla.

Prosím o zachování anonymity

J.

Z bulímie jsem se dostala díky těhotenství, po porodu jsem měla ještě nějaké záchvěvy, ale už jsem neměla díky bohu tolik času na jídlo a myšlenky na něj…Ale jinak se tak nějak plácám životem a svýma myšlenkama jsem jak v řetezech :evil:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 20:31

@martina.se vše řeším sama v sobě. Nejraději bych si nafackovala. Někde jsem četla, že takové závislosti jsou z nudy, ale já se fakt nenudím. Dost často nevím, kde mě hlava stojí a kvůli tomu jsem začla pít. Prostě jsem měla večer chvilku a bylo mi se skleničkou dobře, byla to moje kámoška k žehlení, uklízení, ale po delším čase užívámí mě zmáhala a neměla jsem sílu. Teď, když si na to vzpomenu, tak mě je na :poblion:, tak doufám, že to už nepříjde a pít nebudu. Ale ty prášky, to je mor :evil: Často mě bolí hlava a tak to vlastně začlo. V práci jsem dělala pořád tu samou práci dokola do zblbnutí a když mě začla bolet hlava, vzala jsem si prášek a hned to šlo tak nějak líp. Byla jsem najednou čilejší a práce šla od ruky tak nějak sama bez myšlení. Práci jsem změnila, byla super, ale závislost zůstala

• Citovat
  • Nahlásit
3240
27.6.13 20:46

Je dokázáno, že je možné mít k závislostem dispozice, dokonce i biologické. Řešila bych to s lékařem - psychiatrem, protože hrozí, že se závislé chování bude prohlubovat a působit nedozírné potíže. To, že chodíš k psychiatrovi, se nemusí nikdo odovědět, vyhledej někoho ve větším městě, ale řeš to, pokud se to opakuje, pak by Ti už měl sepnout pomyslný alarm a měla bys začít jednat. Bez urážky, ale sama to nezvládneš, pokud máš za sebou to, co máš za sebou. Jedna závislost vystřídala druhou a lze předpokládat, že by tomu tak mohlo být i v budoucnu, až se budeš třeba snažit seknout s tím Valetolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
napresdrzku
27.6.13 20:54

Tak já třeba závislostí netrpím, ale zkouším co vydržím. Vím, je to drastický, ale asi dva roky jsem hulil intenzivně trávu, s tím, ž e jsem ze dne na den přestal, protože jsem chtěl zkusit, jestli to dám. To samý cigára, tam mě to čeká, totéž alkohol, kterej poslední půl rok konzumuju opravdu vydatně. Ale vím, že to dám, sice mi to něco říká, ale dokážu bez toho žít. Zkus k tomu přistupovat podobně, většinou je to jen psychického rázu, tělo se s tím vyrovná. U mě k tomu bylo ještě festovní přežírání - opět, pár dnů jedu svojí dietku a víc pohybu, kterej jsem snad záměrně bojkotoval, abych se dostal někam, kde jsem nebyl (v době kdy jsem se rozhodl pro změnu 122/90), bez problému, neříkám, že každej to bude mít tak, ale u většiny lidí je to jen v hlavě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 21:41

@Maddlen Děkuji za radu :* Už mě pomyslný alarm sepnul, vím, že to takhle nejde dál. Nejsem tady už sama, mám dvě malé děti a chci tady pro ně být a vím, že mě potřebujou. To, že bych docházela s doktorovi bych ale musela říct partnerovi a jít s pravdou ven a tak strašně se za to stydím :oops: Nevím, jestli by to pochopil, máme moc pěkný vztah a nechci to pokazit. Natajno by to nešlo, neměla bych hlídání dětí, ale řešit to budu!!! Jsem kravka já vím :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 21:46

@napresdrzku děkuji za příspěvek. Vím, že je to jen v mé hlavě!!! V těhotenství jsem dokázala být bez všech závislostí a šlo to. Já pitomá zase začala :evil: Zkusím to jak píšeš. Zatím nemám odvahu jít s tím na veřejnost a přiznat se doma, tak musím zabojovat sama. Bude to kdo s koho, který rozum zvítězí. Moc ti děkuji :kytka: Musím to dát :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 22:15
@Anonymní píše:
Z bulímie jsem se dostala díky těhotenství, po porodu jsem měla ještě nějaké záchvěvy, ale už jsem neměla díky bohu tolik času na jídlo a myšlenky na něj…Ale jinak se tak nějak plácám životem a svýma myšlenkama jsem jak v řetezech :evil:

I mně pomohlo těhotenství a i kojení, nezvracela jsem, nepila. Pak se malá odstavila, já 20 kg navíc a už to jelo. Držím ti palce, ať to zvládneš. Můj muž o tom taky neví, ani o kokainu. Zkus si najít jinou berličku, bylinky, homeopatika :nevim: to na mě celkem zabírá.

Držím palce

J.

• Citovat
  • Nahlásit
64469
28.6.13 06:36
@Anonymní píše:
Z bulímie jsem se dostala díky těhotenství, po porodu jsem měla ještě nějaké záchvěvy, ale už jsem neměla díky bohu tolik času na jídlo a myšlenky na něj…Ale jinak se tak nějak plácám životem a svýma myšlenkama jsem jak v řetezech :evil:

mi těhotenství taky pomohlo, ale pak byl zase hrozný skok, v 6ti nedělí 25 kg dolu a to jsem se nesnažila.. bylo těžké do toho nevlítnou znovu :nevim: jinak závislosti z nudy? možná bráno tak, že děcka z nudy začnou fetovat.. ale neřekla bych, že člověk, co se uchýlí třeba k automatům, to dělá z nudy.. prostě to láká a o tom to je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.13 06:46

@napresdrzku tak jsi dobrý, že si umíš takto poručit, já osobně jsem závislá asi nejsem, kouřit jsem přestala po dvou měsících, alkohol nepiju skoro vůbec, vidím to tak na dvě piva ročně, jenom pro chuť, ještě k tomu oslazený, s ovocnou šťávou na zkoušku, ale řeším depresi, no spíš stres, že jsem na všechno sama, a nezvládám, nočním přejídáním, bulimií netrpím, tak to mám všechno na sobě, zkoušela jsem hubnout různě, nejíst, jíst málo, hodně cvičit, dlouho jsem u ničeho nevydržela, protože když to nemá do měsíce výsledek, nemá to pro mne cenu, vím, že je to v hlavě, ale já se raději lituji, než abych to dotáhla do konce.

Ale to je u hubnutí, když si něco umanu - VŠ, tak to dotáhnu, děti, práce, ale jakmile se jedná o mne samotnou, mám jakýsi blog, psycholožka si se mnou nevěděla rady, protože jsem sice říkala něco jiného a dělala něco jiného. Prostě jsem si nalhala, že to je v normě. Ale zrcadlu se vyhýbám, a když jdu ven, nejsem tlustá, přitom jsem - 111 kg při 174 cm, a hlavně vím, co je být štíhlá - sportovat. Rezignovala jsem a neřeším to. Jen se přežírám po nocích. Normální to není.

• Citovat
  • Nahlásit
1962
28.6.13 09:05

Závislost je jen jedna, je to jenom jeden problém v hlavě. Něco tím kompenzuješ, musíš přijít na to co ;)

(A že kurde vím, o čem mluvím ;) :roll: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat