Reklama

Zavislý vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 22:48
Zavisly vztah

Potrebovala bych prosim poradit, jestli ma nekdo zkusenost nebo jakoukoliv radu. Nikdy bych netusila, ze se mi stane takova vec. Jsem v patologickem vztahu s klukem, ten vztah je destruktivni pro obe strany a ani jeden z nej nedokazeme odejit. Oba tvrdime, ze se strasne milujeme a proto to nejde. Ale ja si ted nasla knizku Zavisle vztahy a myslim, ze to neni o lasce, ale takove divne zavislosti. Ten vztah mi nic nedava, jen bere, partner me psychicky terorizuje a ja asi jeho…obema se nam nedari uniknout. Zkouseli jsme to tisickrat a pak jsme se oba vratili. Ctu o tom hodne veci, ze to je o nevazeni si sama sebe, nizkem sebevedomi atd. Ale nemuzu najit cestu z toho bludnyho kruhu. Jsem z toho fakt zoufala. Kdyz to ukoncim, po tydnu padnu do deprese a hroznych uzkosti a prilezu za nim. Vyhledala jsem dva psychology, beru antidepresiva, ale nikam to zatim nevedlo a ja z toho chci pryc. Uvedomuji si, ze ta chyba je asi v nejake me poruse, ale nevim co s tim. Neresil to prosim nekdo? jinak jsem hodne pohledna, mam VS, dobrou praci, nejsem nejaky totalni zoufalec, chlapi na me leti, ale sebevedomi mam stejne na nule. Delam spoustu konicku, ale nepomaha se mi odpoutat. Asi je to na delsi terapii, ale ja to uz proste nemuzu vydrzet, nechci s nim byt uz ani den, presto kdyz nenapise jsem uplne v haji :,( zadneho jineho nechci a ani nehledam budu rada jestli mi nekdo poradite, nebo jste si prosel necim podobnym. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vrkuk
Nováček 4 příspěvky 12.08.18 22:58

Zkuste si dat pauzu.. treba dva az tri tydny.. nerozchazejte se jen si ujasnete ze si date pauzu a vymezte si cas.. ty se nebudes tolik trapit ze jste se rozesli a budes to podle me brat jinak :nevim: nebudes tak nervozni z toho ze spolu nejste a uvidis co potom.. jinak podle me tady by pomohla tzv. Terapie sokem.. kdyby ti pritel udelal neco fakt hnusneho ze bys ho uz v zivote nechtela videt.. pokud jsi mlada a hezka zkus zajit ven s nekym jinym.. uvolni se a teochu si uzivej..

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.08.18 23:00

Jak se terorizujete?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:01
@Vrkuk píše:
Zkuste si dat pauzu.. treba dva az tri tydny.. nerozchazejte se jen si ujasnete ze si date pauzu a vymezte si cas.. ty se nebudes tolik trapit ze jste se rozesli a budes to podle me brat jinak :nevim: nebudes tak nervozni z toho ze spolu nejste a uvidis co potom.. jinak podle me tady by pomohla tzv. Terapie sokem.. kdyby ti pritel udelal neco fakt hnusneho ze bys ho uz v zivote nechtela videt.. pokud jsi mlada a hezka zkus zajit ven s nekym jinym.. uvolni se a teochu si uzivej..

Pauzy i rozchody probehly, terapie sokem taky. Byl mi neverny, protoze uz nevedel taky jak z toho ven. Myslim, ze mame oba asi nejaky stejny psychicky problem a setkali se dva takovi jedinci, proto to je problem..,ja z toho chci pryc, neda se to vydrzet…

Vrkuk
Nováček 4 příspěvky 12.08.18 23:03

Jak dlouho jste spolu? Bydlite spolu?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:06
@171Jirka píše:
Jak se terorizujete?

Psychicky, on je zlej, vulgarne mi nadava a posila do ruznych koncin, kdyz nema naladu, coz se deje casto. Neda se na nej spolehnout, je to totalni egoista, mysli fakt jen na sebe. Nepodrzi me, spis jeste depta. Ja jsem na nej zase upnuta, manipuluju s nim, vzajemne zarlime. Jsme oba blazni. Ale i tak mam pravo nejak normalne zit prece :(

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.08.18 23:08
@Anonymní píše:
Psychicky, on je zlej, vulgarne mi nadava a posila do ruznych koncin, kdyz nema naladu, coz se deje casto. Neda se na nej spolehnout, je to totalni egoista, mysli fakt jen na sebe. Nepodrzi me, spis jeste depta. Ja jsem na nej zase upnuta, manipuluju s nim, vzajemne zarlime. Jsme oba blazni. Ale i tak mam pravo nejak normalne zit prece :(

Zkusil bych tu pauzu, jak navrhovala @Vrkuk . Nekontaktovat se po tu dobu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:09

Prozivam neco podobnyho, ale nejedna se o partnersky vztah, ale milenecky. Chci to skoncit, ale nejde to. I presto, ze racionalni uvahou vim, ze je to to nejlepsi co muzu udelat, jak pises ty - kdyz se snazim to skoncit, jsem v haji z toho, ze nepise, nekolikrat jsem i ja sama prilezla. Bohuzel mam za dva roky k nemu silnou citovou vazbu a mam ho rada jako cloveka, chybel by mi predevsim jako clovek, ne jako milenec. Premyslim taky nad navstevou psychologa. Vykecat se a vydat se jinym smerem. Cim dyl to spolu tahneme, tim je to horsi, pro oba. Rika se, ze opadne zamilovanost a spadnou ruzovy bryle, myslim ze uz spadly - a je to jeste horsi. Laska v tom zustala a k tomu beznadej, ze spolu nikdy nebudeme. Pritom jak pises ty - mam dobrou praci, nejsem zoufalka, o chlapy nemam nouzi. Ale.. Radu pro tebe nemam, rika se, ze cas leci.. tak snad casem.

Inko prosim ponechat, osobni informace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:09
@Vrkuk píše:
Jak dlouho jste spolu? Bydlite spolu?

Dva roky a nebydlime

Vrkuk
Nováček 4 příspěvky 12.08.18 23:12

Ja spis zacinam premyslet co by se stalo kdybys byla s nekym jinym? Manipulovala bys i s jinym chlapem a pak se od nej nemohla odpoutat? Nezustava s tebou ten pritel z litosti? Promin ale neumim si predstavit ze bych mela chlapa ktery by me urazel a ja se ho drzela zuby nehty.. na tohle tema ti podle me uz nikdo jinak neporadi proste kdyz s nim nechces byt tak je to na tobe.. nikdo jiny vas vztah neovlivni

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:13
@Anonymní píše:
Prozivam neco podobnyho, ale nejedna se o partnersky vztah, ale milenecky. Chci to skoncit, ale nejde to. I presto, ze racionalni uvahou vim, ze je to to nejlepsi co muzu udelat, jak pises ty - kdyz se snazim to skoncit, jsem v haji z toho, ze nepise, nekolikrat jsem i ja sama prilezla. Bohuzel mam za dva roky k nemu silnou citovou vazbu a mam ho rada jako cloveka, chybel by mi predevsim jako clovek, ne jako milenec. Premyslim taky nad navstevou psychologa. Vykecat se a vydat se jinym smerem. Cim dyl to spolu tahneme, tim je to horsi, pro oba. Rika se, ze opadne zamilovanost a spadnou ruzovy bryle, myslim ze uz spadly - a je to jeste horsi. Laska v tom zustala a k tomu beznadej, ze spolu nikdy nebudeme. Pritom jak pises ty - mam dobrou praci, nejsem zoufalka, o chlapy nemam nouzi. Ale.. Radu pro tebe nemam, rika se, ze cas leci.. tak snad casem.Inko prosim ponechat, osobni informace.

Rada bych ti napsala zpravu :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.18 23:29
@Anonymní píše:
Rada bych ti napsala zpravu :(

Nechci se odtajnit, napis mi kdyztak na e-mail eclips@post.cz
Inko z 23:09

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 01:25

já měla jeden takový vztah, nebyli jsme na sebe teda hnusný, ale právě jeden na druhém závislí, bohužel jsme byli každý v jiné životní fázi, několikrát se rozešli vzájemně se podvedli, já prořvala hodně nocí, když už to vypadalo, že jdeme každý svou cestou po 2 měsících se mi ozval, brečel jak mě miluje, jak všechno vyřeší.. já ukončila nový vztah hned v začátku jen kvůli němu, ale pak pořád jen sliby, ale nic se nezměnilo a ve mě se v tu chvíli něco zlomilo…možná jsem dospěla, možná jsem jen pochopila, že to nemá cenu, posbírala poslední zbytky sebeúcty a totálně ho odstřihla…našla jsem si ke studiu práci na 30 hodin týdně, zaměstnala jsem se tak, že jsem neměla šanci řešit jeho…

Detsa
Echt Kelišová 9910 příspěvků 13.08.18 01:45

Todle bych řekl, že bude velký problém na to vyřešit to sama. Se strachem se dá bojovat jediné tak, že se mu postavis v konkrétní situaci. Dokážes najít hlavní důvod v sobě, proč to nejde ? Mě třeba napadá strach ze samoty, strach že te nikdo nebude mít uz rád.

Chtělo by se to pomalu odpoutat s jasně danyma důvodama, proč s ním nemůžeš být. Mít jasno v tom, proč to nikdy nepůjde a ty důvody si opakovat. Nejsi s ním stastna, bere ti to život, je na tebe zlý, … Sokem (tj. uplne preruseni kontaktu ze dne na den) bych to asi raději neřešil. V tomhle je daleko víc, než klasické přerušení vztahu mezi lidma. Spíš se stýkat méně častěji postupne a nacházet ty důvody, proč spolu nemůžete být mi přijde jako nejlepší cesta.
Ale todle je asi opravdu práce zkušené psycholožky. A hlavně se do toho nepoustet sama. Potřebuješ oporu na zlý časy, které bohuzel nekolikrát přijdou. To uz sama dobře víš :kytka:

Detsa
Echt Kelišová 9910 příspěvků 13.08.18 01:47
@Anonymní píše:
Psychicky, on je zlej, vulgarne mi nadava a posila do ruznych koncin, kdyz nema naladu, coz se deje casto. Neda se na nej spolehnout, je to totalni egoista, mysli fakt jen na sebe. Nepodrzi me, spis jeste depta. Ja jsem na nej zase upnuta, manipuluju s nim, vzajemne zarlime. Jsme oba blazni. Ale i tak mam pravo nejak normalne zit prece :(

Nevzdavej to :hug:. To dokážes se odpoutat a čekají te mnohem lepší časy. Není nic horšího než ztratit naději. Drž si ji a bude lépe.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama