Zavřená porodnice, kde jsem registrovaná k porodu

5
13.8.20 11:19

Zavřená porodnice, kde jsem registrovaná k porodu

Příští týden se mám v Praze registrovat k porodu, po dlouhém hledání a vybírání jsem se rozhodla pro Thomayerovu nemocnici. Byla jsem na prohlídce a fakt se mi líbí jejich přístup i vybavení (menší porodnice, vůbec neexistuje nadstandard = chovají se ke všem stejně, 1-2 lůžkové pokoje na šestinedělí), z ostatních porodnic už nevím co vybrat. Termín dle MS mám 15.2., nyní na stránkách porodnice info, že od 8.2. do 15.2. mají zavřeno z důvodu malování…
Co se dělá v případě, že porodnice, kde jste registrované mají zavřeno? To mám pak volat sanitku a zkoušet všechny porodnice v Praze, jestli mě vezmou k porodu? Jsem z toho smutná a nevím, jestli to risknout s tím, že prcek nepřijde na svět o pár dní dřív… Díky za rady a pěkný den všem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
574
13.8.20 11:32

Tak to netuším. Podle mě volat sanitku a oni už sami zjistí kam Vás mají odvést, kde mají volné místo.

Já jsem se takhle narodila, mamka byla registrována v Brandýse nad Labem (teď už je tam porodnice zrušená), ale narodila jsem se o 3 týdny dříve, takže malování. Tak nás vezla sanita do Mělníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15755
13.8.20 11:35
@zuza_be píše:
Co se dělá v případě, že porodnice, kde jste registrované mají zavřeno? To mám pak volat sanitku a zkoušet všechny porodnice v Praze, jestli mě vezmou k porodu?

Sama nic zkoušet nemusíš - pokud porod začne v termínu, kdy Tvoje registrující porodnice nepřijímá, zavoláš si sanitku a ta Tě odveze tam, kde budou mít zrovna volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
13.8.20 11:37
Přesně takhle to funguje. Proste si zavolas sanitku
@BohunkaP píše:
Sama nic zkoušet nemusíš - pokud porod začne v termínu, kdy Tvoje registrující porodnice nepřijímá, zavoláš si sanitku a ta Tě odveze tam, kde budou mít zrovna volno.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
13.8.20 11:39

Jestli mají plánované malování, tak Tě tam na ten termín prostě nezaregistrují.
Nevím jak to tam funguje, ale v Podolí je to přes internet a tam Ti to prostě to datum nenabídne, nejde to vybrat. Jestli se do FTN chodí osobně, tak se jich zeptej. Tam nevím, jak to chodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
13.8.20 11:48
@Pajik 76 píše:
Jestli mají plánované malování, tak Tě tam na ten termín prostě nezaregistrují.
Nevím jak to tam funguje, ale v Podolí je to přes internet a tam Ti to prostě to datum nenabídne, nejde to vybrat. Jestli se do FTN chodí osobně, tak se jich zeptej. Tam nevím, jak to chodí…

Jinak doplním, že kdyby tě zaregistrovali a začala jsi rodit ve chvíli, kdy tvoje porodnice nepřijímá (a ty to víš), tak bych teda nevolala sanitku, ale požádala manžela, at obvola okolní porodnice a zeptá se, kam jet. To může udělat on, na to mi přijde zbytečný volat sanitku. Akorát si vypiste předem ty telefonní čísla. On první porod nebývá takovej fičák, že by se nezvladlo pár telefonátů, neblokovala bych kvůli tomu sanitku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
13.8.20 11:55

@Platanka rodila jsem v Thomayerce 14 dni po plánované uzavere kvůli malování a volat si sanitku byl přímo pokyn od sester z poradny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
574
13.8.20 11:58

@Platanka volala bych sanitku, nikdy nevis za jak dlouho porodis. V soucasne dobe (tento rok) mam okolo sebe dve zname co porodili do hodiny, prvorodicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
13.8.20 11:59
@skorotehotna píše:
@Platanka rodila jsem v Thomayerce 14 dni po plánované uzavere kvůli malování a volat si sanitku byl přímo pokyn od sester z poradny.

Ok :nevim:. Mě to stejně přijde zbytečný, vždyť ty potřebuješ jenom zjistit, kam jet, a jet tam. Nepotřebuješ žádnou péči cestou, ani syperrychly přesun, ne?

Navíc sanitka tě odveze tam, kam se oni rozhodnou, zatímco když si to vyřídíš sama, tak můžeš jet ne do náhodné porodnice, ale do svojí „druhé nejpreferovanější“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
13.8.20 12:01

Taky si myslím, že porodnice na to plánované malování prostě neregistruje. Jinak kamarádka byla zaregistrovaná. Ale rozjel se jí porod 4 týdny před termínem a na chatě, tak volali myslím normálně 155 a tam jim poradili kam jet s ohledem na její diagnozu a předčasný porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
13.8.20 12:01
@Marketa.S1008 píše:
@Platanka volala bych sanitku, nikdy nevis za jak dlouho porodis. V soucasne dobe (tento rok) mam okolo sebe dve zname co porodili do hodiny, prvorodicky.

To nevíš, at jedeš do svojí porodnice, nebo do náhradní :lol: A obecně si těžko bude volat sanitku každá, která začala rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14941
13.8.20 12:05

Sanitka pojede do nejbližší, to samý manžel. Takový to, že nechtěj vzít nikde rodičku se stává jednou za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
13.8.20 12:14

To by mě teda nenapadlo blokovat sanitku. :roll: Prostě si vyber jinou porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
13.8.20 12:15
@Marketa.S1008 píše:

To bysme mohli volat ale každá stímhle přístupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13354
13.8.20 12:23

Voláním 155 neblokuješ sanitku ;) Sdělíš na centrále, že rodíš a tvoje porodnice maluje a oni ti zjistí, kde tě vezmou. Když bude volat chlap přímo do nějaké další pražské porodnice, tak si ho pravděpodobně budou přehazovat jako horkou bramboru :P PS: Thomayerka je fajn, rodila jsem tam před 5ti lety :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama