Zázvor - 37tt ukončený

5073
23.12.18 19:14

Zazvor - 37tt ukonceny

Ahoj, leze na me viroza - do dutin. Syn prinesl hnusorymu ze skolky. Normalne to lecim cajem z cerstveho zazvoru s medem a citronem. Jenze ted si nejsem jista. Muze to miminku nejak uskodit? Jinak nez ze by vyvolal kontrakce? Ne, ze bych uz chtela rodit, ale uz by to nevadilo, miminko ma odhadem uz 3 kila. To bych riskla spis nez pozdeji atb na dutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

439
23.12.18 19:23

Když se miminku nechce, tak ani horka vana a všechny babské rady nezaberou a jestli je připravené, tak by se nic nestalo 8) takže bych si zázvor dala. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
23.12.18 19:28
@Fifi2 píše:
Když se miminku nechce, tak ani horka vana a všechny babské rady nezaberou a jestli je připravené, tak by se nic nestalo 8) takže bych si zázvor dala. :palec:

Nic nenasvedcuje, ze by se mu chtelo :) Nejsem predterminova rodicka. Spis mne jde o to, jestli ta konzumace nema i nejaka jina rizika. Mam totiz chronicky zanet dutin a kazdy akutni ma pak naprosto sileny prubeh a lecim ho treba mesic, dva mesice. Nos si prolevam konvickou, mam vincentku a morskou vodu. Jen bych si k tomu potrebovala dat jeste ten zazvor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15118
23.12.18 19:33

Dej si ho, dyt se v těhotenství podávají zazvorová lízátka, tablety s výtažkem že zázvoru proti zvracení, tak to nemůže být škodlivé. Já pila i zazvorovy čaj, birel, tonik, prostě cokoliv v sobě mělo nějaky extrakt ze zázvoru mi zůstalo v žaludku a nebylo mi z toho zle :nevim: dítě se mi narodilo zdravé bez komplikací a ještě po termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
23.12.18 19:43

@AndilekOli Já pila zázvor pořád, během 3 těhotenství a od začátku do konce…mám ho ráda. Nemyslím si, že v rozumné míře může uškodit a to já si ještě dojím i ten zázvorový kořen. :lol: Podporuje prokrvení, ale nevěřím, že u nerizikové rodičky může nějak uškodit když si dá třeba 2-3× denně čaj. Jinak na dutiny zázračně zabírá Sinupret. Držím palce ať jsi brzy fit. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.18 19:44

@AndilekOli co vim, tak zazvor ma spis termoregulacni ucinek, miminku by nijak uskodit nemel. Spis jde jen o možne vyvolani porodu. Ja bych se toho nebala, jsem 36tt a zazvorovy caj (z čerstvého zazvorzu) si s chuti dam. Dutiny mne trapi uz dva mesice, uz jsem i sahla po sinupredu a na noc si do nosu caknu othrivin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2403
23.12.18 20:01

Zazvor je dobry jako prevence, pokud uz muzes byt nakazena tak nepomuze… ja jedla chilli a zazvor obe tehotenstvi, zalezi na co je telo zvykle. Treba tehotne v asii nevim co by jedli, kdyz obe ingredience mas snad v kazdym jidle, zas to jedi od mala, no. Jak rikam, zalezi na co jsi zvykla a jak bylo zmineno - kdyz se diteti nechce, tak ho nicim po babsku nevyzenes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
23.12.18 20:02

@lucillee dekuji :) U me je sinupret bez efektu. Ale jsem v okoli snad jedina, komu nepomaha. U me vede vyplachovani dutin vincentkou. A ted jsem si udelala ten caj :)
@Kačka Pekáčková Tak drzim palec, at to prejde do porodu :) nas obe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3950
23.12.18 20:05

Zazvor jsem pila cele tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5073
23.12.18 20:05

@Micaella22 no nakazena jsem, ale zatim jen tak trosku - balancuji na hrane, jestli se to rozjede jako dutiny nebo jestli to zvladnu jen jako rymu. A mimi rozhodne schvalne vyhanet nechci, jen at si tam jeste ty 3 tydny pocka :mrgreen: A muze se zatim opajet predstavou, ze se narodi jako prvni dite :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.18 20:43

Já vše léčím krajícem chleba namazaným máslem, na něm prolisovaný česnek (dost) a zalité medem. Není to na chuť tak špatné, jak to vypadá. Jen to někdy hůř tráví žaludek když to s česnekem přeženu, tuto pochoutku si dělám dvakrát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
23.12.18 22:57

@AndilekOli Já si teda v 16tt udělala silný zázvorový čaj a skončila jsem na pohotovosti s krvácením :( takže já už bych to neriskovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama