Reklama

Zdobení dortu krémem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bizky
Kecalka 388 příspěvků 01.10.18 17:44
Zdobeni dortu krémem

Maminky je tu některá, která zdobí dorty? Chci dělat dort s mascarpone. Mám různé tvary zdobicich jehel nebo jak se tomu říká. Ale nevím jestli se to dá dělat i z toho krému, kterej přijde dovnitř: mascarpone a šlehačka (trochu ztužovače) nebo se to dělá zásadně jen ze šlehačky? A myslíte, že mi to vydrží přes noc? Nebo to radši nepokoušet

Reklama

Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 01.10.18 17:51

@Bizky z mascarpone to drží dobře, ztužovač netřeba. Dávám na + mascarpone jednu šlehačku. Na klasický dort jsem měla 2× mascarpone a 2 šlehačky. Dělala jsem večer aby to pěkně zatuhlo. To je super krém, drží hodně dobře :palec: . Já to kombinovala s malinami :mrgreen:

Bizky
Kecalka 388 příspěvků 01.10.18 17:57

@Markéta80 tak to je skvělé, děkuji. já se právě bála,abych neudělala pěkný kytičky a pak za pár hodin nepřišla k úplne zničenému dortu, protože to nevydrželo.

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 01.10.18 18:04

@Bizky ne fakt to drží. Já to dělala v horku a měla jsme hrůzu a nakonec ok :lol: Musela jsme zdobit strašně rychle jak bylo vedro a ok. ted by to šlo v pohodě ;)

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 01.10.18 18:33

No já bych se poměru 1:1 trošku bála. Asi bych Dala Alespoň 2:1 a případně ztužila ještě něčím. Jde i o to, že ten krém se bude mnohem líp nanášet a bude držet tvar té zdobící špičky. tzn. že než ztuhne v chladu, že se nebude rozjíždět.
A hlavně mascarpone nešlehat - zřídlo by. Jen míchat špachtlí. A šlehačku ani není třeba šlehat před vmícháním do mascarpone. A kdyby to jo moc nedrželo ,tak buď ztužovač a potom teda šlehat, nebo si mlžete pomoct zastudena pudingom od Dr. Oetkera Puding creme Ole. Jsou vanilkové, kokosové nebo čokoládové. Stačí lžička dvě a krásně to ztuhne. Ale pozor i vanilkový trošku barvý do žluta. Ne moc, ale přeci.

Bizky
Kecalka 388 příspěvků 02.10.18 10:27

@Beaumont tak jsem šla radši koupit ten pudink a raději ho tam soupnu. Jistota je lepší. Opravdu potřebuju povedený,navíc ho povezu ještě autem,tak aby se mi vážně nerozpadl. Moc děkuji za rady

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 02.10.18 12:07

@Bizky No tak to určitě něčím ztužte. no stačí chvilka v tepe a ještě k tomu otřesy auta a slilo by se Vám to do jedné hroudy.
Jistota je kulomet ;)

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 02.10.18 12:12

@Bizky https://www.mimibazar.cz/…z-mascarpone tady máš recept. necpi do toho nic. Fakt je hodně pevný ;) Te duž je chlado takže nic nepoteče ;)

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 03.10.18 07:33

@Markéta80 tento krém dělám často jako náplň do dortu. Ano krásně drží, ale rozhodně ne na zdobení krémem a ještě k tomu na převoz bůhví kam daleko. Krom toho šlehačka má tendenci se vsakovat do korpusu (proto po odlezeni a vychlazeni) se za mnohem pevnější, ale to by zase deformovalo tvar zdobení.

Bizky
Kecalka 388 příspěvků 03.10.18 08:45

@Beaumont ještě jednou díky za radu. Když jsem viděla konzistenci bez toho pudinku,tak mě málem vomejvalo. To fakt drží jedine uvnitř,ale ne jako ozdoba. Takže kdybych ho nekoupila,tak by byl dort v háji. A to nemluvím ani o tom jak by asi vypadal po ty jízdě. Takže teď drží všechno pohromadě jak má. :palec:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 03.10.18 12:59

@Bizky jsem ráda, že to vyšlo tak, jak mělo. :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >