Zdrazeni detskych plen

18075
20.1.06 08:57

Zdrazeni detskych plen

tak jsem si hned rano precetla clanek na idnes viz:

http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.asp?…

a zas mne mirne presla nalada…ono to zvyseni porodneho jen tak zadarmo nebude, i kdyz srovnavam nesrovnatelne.
Chapu vyjimky nevyjimky na DPH, ale zrovna pleny jsou docela v rodinnem rozpoctu znat minimalne rok :cry:
Eko-mamky muzou argumentovat plenama latkovyma, ale mne se papirovky osvedcily a u druheho mimi je budu pouzivat nadale.
Ono tu prirodu zas tak nevytrhnu v porovnani napriklad otraveneho useku
50 km Labe kyanidem…

Tak jsem tu zmotala hrusky s jablkama, ale planovane zdrazeni plen mne stve a to nejsme financne nekde na hranici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

65
20.1.06 22:41

No to jsi me potasila zdrazenim plen:-(((Ale nastestí malý uz je asi nebude tak dlouho potrebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
20.1.06 22:41

No to jsi me potasila zdrazenim plen:-(((Ale nastestí malý uz je asi nebude tak dlouho potrebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
21.1.06 13:40

No já bych to nejspíš asi vyřešila tak, koupit spoustu zásob před zdražením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
21.1.06 13:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
21.1.06 13:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.06 14:00

NO v tý době už pleny potřebovat nebudem, ovšem po tomhle už se toho druhýho dítěte asi teda nedočkam:(
Sláva Unii.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
21.1.06 14:46

Ahoj,
doufam, ze na nektery takovy clanek nenarazi muj pritel.
Snazim se ho porad presvedcit na druhe mimi a on nechce ani slyset:-(
Rekne mi mozna az se prestehujeme, ale ja bych chtela mimi jeste v Karvine, kde mam rodice,kteri maji zahradu, ktera je pro deti ideaalnii. V lete super nez chodit mezi panelakama. Ale to je zase uz z jineho soudku. Jen jsem si trosku posteskla.
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
21.1.06 15:10

Tak se Péti zeptej, jak by se mu líbilo, kdyby neměl ségru :wink: :lol:
Něco takovýho přece nemůže Honzíkovi udělat, ne?
bludička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
21.1.06 18:21

To planovane zdrazeni by melo byt snad od ledna 2008, coz mne tedy nepotesilo pac se tento rok chceme zacit snazit o druhatko 8) , takze v roce 2008 budou pro nas pleny stale aktualni…
No treba nas nasi pani poslanci a eurokomisari prekvapi…i kdyz to bych chtela asi moc - maximalne nam tak namazou med kolem huby - viz jejich planovana materska 7,500 a nakonec kulovy…(i kdyz ja kdyz o te MD slysela prvne tak jsem tomu stejne neverila, ze by to proslo..)
Tak aspon, ze zvedli od dubna to porodne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.1.06 18:55

Taky jsem na to zdrazeni narazila, ale nastesti nam to vychazi do roku a pul druheho mimi, takze potom uz stejne nebudeme kupovat tolik plinek..Navic jsem premyslela i nad latkovyma…
Pokud se nekdy zmuzeme na treti mimi, tak pri zdrazeni volim ty latkove rovnou…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.1.06 20:17

Ahojky,

neda mi to a musim ke zdrazovani neco malinko dodat.
Kdyz se narodila Ada, kupovali jsme plinky jen v akci a to pampersky - a to normalni baleni, ne jumbo - za 345 Kc a pochvalovali jsme si, jaka je to vyborna cena. Dneska za stejnou cenu kupuji Pepulce JUMBO baleni. A co z toho vyplyva? Pokud se zmeni sazba DPH - a to se pri sjednoceni danovych pasem zmeni - tak se sice plinky zdrazi, ale stale budou levnejsi, nez prede dvema lety.
Navic od te doby stoupl prumerny plat, coz znamena, ze vetsine lidi se zvedly prijmy. A tak mi prijde ponekud zvlastni narikat nad zdrazenim a dokonce rikat, ze nebude kvuli tomu mimi… Jo vzhledem ze zdrazeni vody a elektriny si myslim, ze se zdrazi i pouzivani latkovek.

Holky, neblbnete a koukejte na svet taky trochu s optimismem. Nadavat umi kazdy a kazi to naladu!
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
21.1.06 20:20
Gabinka píše:
NO v tý době už pleny potřebovat nebudem, ovšem po tomhle už se toho druhýho dítěte asi teda nedočkam:(
Sláva Unii.
GaB

já nevím, je to sice blbý, ale bude to zdražení cca o čtrnáct procent.. Takže pokud jsme za balík plen zaplatili 500 kč, tak pak za něj zaplatíme 570 v roce 2008 (pokud počítám pouze vliv DPH).. Přijde mi, že kdo si papírovky mohl dovolit teď, bude si je moct dovolit i v roce 2008..
tím ovšem nechci říct, že by mě to zdražení těšilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.06 09:58

Lesi, to nebylo lamentovani spis povzdech. S jakym humbukem nasi pani politici hlasali zvysene porodne, nasledne vyssi materskou, kterou s tichem po pesine ani nenavrhnou…no a o tomhle je uplne tichouckou…

Navic jestli si poridim nebo neporidim druhe dite tak na tom vyse plen nestoji, navic jak jsem psala tak financne jsme na tom slusne…
Jinak souhlas, ze porad jsou v obchodech nejake „akce“ takze pleny porad vyjdou celkem dobre. Latkovky porizovat nebudu a ceny energii taky neovlivnim - spis mne stve, ze kvuli planovanemu zdrazeni plynu na vesnicich opet zacinaji topit v kotli kdovicim, takze napriklad sousedi u nasi babicky spaluju rozrezane pneumatiky!, listi, shnile brambory, igelity apod…

Jinak ja jsem optimistka a nekdy az moc - kuprikladu ted se mnou nemluvi kamaradka, ktera od kvetna vykrikuje jak moc chce mimi. Bohuzel se jeste nezadarilo a ji vytaci, ze se ji kazdy pta kdy uz. Kdyz jsem poznamela, ze to nema vykrikovat a pak se ji nikdo nebude ptat, tak se urazila. Jako se urazila, kdyz jsem ji rekla, ze pravidelna (tak 3× tydne) konzumace alhokolu, obcas prolozena jointem a manzelovou koureni 2 krabky denne jejimu otehotneni nepomuze tak se mnou nemluvila a ted pro zmenu nemluvi kvuli tomu, ze jsem ji rekla, ze 8 mesicu nepravidelneho sexu je zatim kratka doba na otehotneni, at mysli na neco jineho a zmeni zivotni styl… Sice jsem uprimna, ale jsem optimista a myslim, ze az se oba „uklidni“ tak si mimi k nim cestu v pohode najde..

No to jsem se zas rozepsala mimo tema…
Tak papirovkam a spokojenym detickam v nich zdar!
neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
374
22.1.06 10:21

pleny

Ahojky,já souhlasím s Lesinou navíc nejsou jen plíny co se pořád zdražuje to už bychom mohli lamentovat že i jidlo pro mrnata je drahý atd .Já používala pouze na tu naší nestarší holku látkový plíny a když to přepočtu vychází to zhruba stejně ,voda energie ,prášek ,žehlení .O to se třeba přu s naší tetou a poslouchám jak si furt stěžujem jak máme prd na práci všechno máme ulehčený a navíc jak jsou ty plíny drahý .Pořád je přesvědčena že látkový vyjdou levněji že je to jen výmluva abychom nemuseli hnout prstem :-),sem trochu odbočila .Já se přiznám že pampersky nepoužívám ,kupuju jevnější od Alberta přesněji euroshoperu asi to není nejlepší kvalitka ale zatím se mi nestalo že by protékali okolo nebo malá měla nějakou vyrážku cena 100,–za 40 plen .Ano řídím se cenou nezkouším jiný ,vím že pampersky jsou sasi dobrý protože pojmou hodně vody ale asi bych to malý v tom kvůli tomu nenechala dlouho takže bych přebalovala se stejnou intenzitou.Spíš jsem si říkala jestli je dobře používat tyhle plíny ze zdravotního hlediska ,někde v minulosti jsem slyšela že ani pampersky nejsou zrovna bez závady a v některých státech je vůbec nepoužívaj a tenhle odpad vozej k nám :-(.Tak by mě zajímal i váš názor ,týká se mi spíš o to jestli ty igelitové plíny nemůžou negativně působit na zdraví třeba myslím zvýšení rizika rakoviny atd ,asi se ptám pozdě protože moje dvě mladší ,jedna už z plen vyrostla s druhou budem končit v letě .Tak a zas jsem odbočila z tématu :-).Jinak si myslím že zdražování bude stále větší pokud budou rozdávat tolik peněz na lákadla aby získali voliče ,někde se to bude muset projevit .Pa Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama