Život na hraně existenčního minima

109
24.11.20 23:27

Život na hraně existencniho minima

Holky, asi blba otázka, čekám i pořádný hejty, ale nějak mi to nedá. Včera jsem se bavila s kamaradkou a ta mi řekla, ze strašně moc lidi žije na hranici existencniho minima. Ja ve svém okolí mám jen par lidi co jsou na ÚP a to z důvodu teď covidu. Tak by mě jen zajímalo, jestli vy osobně někoho takového znáte? A ještě upresnim který takto žije dlouhodobě. Ja kdysi taky asi měsíc tak, ze jsem jedla jen spagety s kecupem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29160
24.11.20 23:34

Ne. Neznám. U nás práce je. Slušně zaplacená. A syn špagety s kečupem (a sýrem) zbožňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2876
24.11.20 23:37

Já mám kolem sebe různé lidi. Jak milionáře, tak i lidi z nižších společenských vrstev třeba jen se ZŠ. Takže znám a upřímně nechápu, že si do toho ti lidé pořizují děti. Víc k tomu asi nemám co dodat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:48

My tak zijeme uz nekolik mesicu. Diky Covidu a restrikcim jsme prisli temer o vse. Z muzova platu se hradi alespon cast stale jeste dobihajicich provoznich nakladu. Takze zijeme jen z meho platu. Beru cca 23 tisic, pres sedm tisic je hypoteka, pres pet tisic poplatky a fond. Ze zbytku se hradi skolka, obedy ve skole (kdyz funguje), jidlo, drogerka, obleceni, dopravne do prace..a je to opravdu mazec :( casto si preju usnout a z toho zleho snu se uz neprobzdit.

• Citovat
  • Nahlásit
18206
24.11.20 23:50

Žila jsem takhle asi rok. Když jsem zaplatila bydlení a všechno okolo, zůstalo mi 3tisíce na jídlo, drogerii apod. Naučila jsem se být skromná, smysluplně vařit, neutrácet za blbosti. nebyla to špatná škola života. Ono dost záleží co kdo vnímá jako existenční minimum a proč se tam ocitnul. Já si musela pořídit bydlení a chvíli trvalo než jsem se finančně zventila a zvedla si příjem, aby se mi žilo líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 23:53

Žít z platu 23tis. a vše poplatit :nevim: Je to šílený na psychiku, ale musíš věřit, že bude líp. Je hrozně špatná doba a člověk se z toho nesmí pos…

• Citovat
  • Nahlásit
23
25.11.20 00:03

Já měla začátkem roku 20 tisíc. Žila jsem u rodičům a těm jsem dávala 2000 na jídlo a bydlení. Mám půjčku na auto, pojištění, spoření, telefon dohromady jsem platila nějakých 10-11 tisíc takže mi dost zbývalo a díky “první vlně” jsem přišla o práci. Hned jsem si našla jinou která nebyla nijak špatně placená měla jsem sice o 6000 měně než v minulé práci ale nebyla jsem nijak omezena. No ale nečekaně jsem s přítelem otěhotněla a bohužel rizikové těhotenství takže doma na neschopence a chodí mi přibližně 9500 takže nedokážu poplatit všechno. Chtěla jsem si zrušit spoření ale to mohu až po dvou letech jinak bych přišla o naspořené peníze které by se samozřejmě teď hodily. Takže zatím všechno platí přítel jak nájem, jídlo.. takže žijeme více méně z 25 tisíc dva lidé. Není to nic super ale pořád věřím že všechno bude lepší😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
25.11.20 00:06

Znám některé lidi z okolí, kteří žijí a pobírají hmotnou nouzi a není to z důvodu covidu, ale protože se jim nechce pracovat, pořád se na něco vymlouvají, že nemůžopu tohle a tamto. A také se rozčilují, že jim na sociálce nechtějí dát více peněz atd. Omezila jsem s takovými lidmi kontakty. Pochopím, že ztratí práci a na chvíli jsou na tom špatně, ale zase rezervy si nedělají, protože prý socka dává, tak naco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
25.11.20 00:07

Anonymní tulipáne - nezkoušeli jste oslovit banku, zda by vám na přechodnou dobu nesnížila měsíční splátky hypotéky kvůli covidu? Nebo snížit splátky a prodloužit dobu. Mohlo by vám to na chvíli ulevit. A v této době by snad mohli vyhovět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 00:07

@Ladenape Zvládnete to :palec: Dítě bude Váš motor a budete ho tak moc milovat, že pro něj budete chtít udělat maximum.Dnes jsou všude ty bazárky a když je maminka čistotná atd.Tak některý věci se dají koupit opravdu jako nové. Držím palce :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
96791
25.11.20 00:10
@Russet píše:
Ne. Neznám. U nás práce je. Slušně zaplacená. A syn špagety s kečupem (a sýrem) zbožňuje.

To buď ráda, že to neznáš. Prace jakžtakž je(my jsme bohužel u nás odkázáni na turismus a lázeňství, takže hodně lidí je tady teď doslova v háji)práce je, ale o dobrém placení se mluvit nedá. Platy stojí za houby. Docela se až divím, že přesto většina lidí za to pracuje a nevykašle se na to. Nůžky mezi dávkami a minimálním platem jsou rozevřeny hodně málo a to je prostě špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 00:13

@Anna766 ja jsem z Karlových Varů a tady teda taky město duchů a podnikatelé jsou opravdu v háji..

• Citovat
  • Nahlásit
96791
25.11.20 00:14
@Anonymní píše:
@Anna766 ja jsem z Karlových Varů a tady teda taky město duchů a podnikatelé jsou opravdu v háji..

Vím. Koukam na to z první řady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 00:15

Myslím, že v době, která aktuálně nastala se do takové situace dostane mnoho lidí. Nám tohle hrozí v květnu, už teď hledám novou práci a jde to sakra těžko. Poněvadž dvě děti. Nikdy nevíte kdy skončí opět na on line výuce, tudíž se o mě nikde neperou. Vše se teď řeší z platu manžela a zrovna dnes mi řekl, že začal sahat do úspor. Jako nevím co se stane, co bude.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 00:16

@Anna766 Takže taky..No je to tady děsný je mi hodně lidí líto jak dopadli..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat