Reklama

Život s automechanikem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 21:43
život s automechanikem

Ahoj. Chodím s přítelemn, který pracuje jako automechanik. Dalo by se říct, že auta jsou jeho život. Už jednou jsme se rozešli především kvůli jeho práci a v té době byl hodně sobecký a myslel jen sám na sebe. Nebral mě moc v potaz. Pár let uběhlo a znovu jsme si k sobě našli cestu. Já už nebyla sama, ale mám synka, kterému je 19 měsíců. Problém je v tom, že má málo času pro nás, protože si na svá bedra toho nasadil moc. Myslím si, že by měl z nečeho ubrat, aby se nám mohl více věnovat, když už přebral roli otce.

A teď vyjmenuju, čemu všemu se věnuje. Chodí do práce od po do pá cca do 17hod. Po práci zálezá do garáže, kde má další práci, kde dělá sám na sebe (melouchy). Pořídil si odtahovku, takže lidi zavolají kdykoliv a jede. Do toho má koníčky kuželky (přes zimu každý pátek večer) a závody sprinty (cca přes léto 6 sobot, drahý koníček).

No vidíme se přibližně o víkendech, ale všechno se točí kolem aut. Já nemám šanci, abychom dělali něco podle mě na to čas prostě mu nezbývá a my se synem se mu musíme přizpůsobovat.

Společné bydlení se teprve buduje. V domě mých rodičů se přistavují místnosti, kam půjdou mý rodiče a mě nechají svůj byt a část zahrady ( to se domlouvalo v době, kdy jsme ještě byla s pravým otcem svého syna, proto se to už nedalo nijak zastavit).

Zajímají mě Vaše názory a zkušenosti děkuju

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18245 příspěvků 18.01.18 22:09

Život s automechanikem je stejný, jako život s truhlářem, sportovcem, doktorem nebo kutilem. Buď si na vás chce udělat čas a udělá si ho nebo nechce a pak je úplně jedno, jestli se zašije v garáži k autům, na ryby nebo do hospody. Takže jestli na vás nemá čas, že je zrovna automechanik, to fakt nehraje roli.

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 18.01.18 22:20
@hanka.br. píše: Život s automechanikem je stejný, jako život s truhlářem, sportovcem, doktorem nebo kutilem. Buď si na vás chce udělat čas a udělá si ho nebo nechce a pak je úplně jedno, jestli se zašije v garáži k autům, na ryby nebo do hospody. Takže jestli na vás nemá čas, že je zrovna automechanik, to fakt nehraje roli.

Je to přesně tak. Taky mám chlapa, co dělá řemeslo. Dělá to v práci i doma + práce na baráku, okolo baráku, má toho fakt hodně. A čas na mě/nás si vždycky najde.

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 22:23

A kolik toho času tak je?

welovefashion
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 107 inzerátů 18.01.18 22:24

Asi bych mu řekla, že jeho praci i koníčky respektuji, ale pokud chce být s vami, že musí minimálně někde ubrat, at už zkratit uvazek v praci, omezit melouchy nebo koníčky…to nech ale čistě na jeho rozhodnutí, co omezí, můj přítel dost pracoval, ale čas na zoo nebo jinou dětskou akci si občas udělá, i na mě samotnou alespoň jednou do měsíce, vztah se musí alespoň jednou za čas udržovat…ted dokonce dost zvolnil, kdyz si uvědomil, jak děti rychle rostou :)
taky bych nerekla, ze to je o profesi, ale o uvědomnění a určení si svých priorit…a to někdy trvá

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 22:31

Možná na něj kladu příliš vysoke nároky :think: takže ho respektovat a čekat jestli si to uvědomí či ne? :nevim: Abych nečekala do 40? :mrgreen:

Uživatel je onlinesirikit
Nadpozemská drbna 25116 příspěvků 18.01.18 22:52
@luliana píše:
Možná na něj kladu příliš vysoke nároky :think: takže ho respektovat a čekat jestli si to uvědomí či ne? :nevim: Abych nečekala do 40? :mrgreen:

Neuvědomí. Mám přesně takovéhoto syna a většina jeho bývalých přítelkyň mi chodívala brečet do kuchyně, že on na ně nemá čas. :zed: :zed:
Autíčkáři jsou fakt závisláci, ani nemusí mít odtahovku a kuželky.
Věčně plná garáž kamarádů, kteří se výborně baví, neustále poutavé vyprávění o komplikované montáži nějakého zásadního dílu, přesně jak píšeš - kdykoli v jakékoli situaci se dá čekat telefon nějakého zoufalce, co mu mezi poli upadl motor nebo něco tak. :cert: :cert: Šanci má podle mě jenom holka, kterou auta budou bavit taky a občas s potěšením zapózuje v malých černých nebo v kraťáskách a plochým bříškem ven před mazlem na sprintu nebo vrchách.
Synek dostane malinkatý montérečky a nastěhuje se do garáže za tátou, to bude oba nejspíš bavit.
Pokud taková nejseš a tenhle život budeš jenom tolerovat - asi už si vyhlídni u tchýně v kuchyni nějaké útulné místo u topení, budeš tam trávit celkem dost času, než to vzdáš. :roll:

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 22:55

@Aries6 alespoň je Váš chlap na pozemku a děla to pro vás, ale můj chlap z práce do dílny kde bývá cca do půlnoci někdy i dele :nevim:

luliana
Kecalka 118 příspěvků 18.01.18 22:59

@sirikit na tom něco bude :( protoze už ted kdyz za nim přijedeme tak on se věnuje práci a my s malym jsme u tchyně. Děkuji za příspěvek

Uživatel je onlinesirikit
Nadpozemská drbna 25116 příspěvků 18.01.18 23:11
@luliana píše:
@sirikit na tom něco bude :( protoze už ted kdyz za nim přijedeme tak on se věnuje práci a my s malym jsme u tchyně. Děkuji za příspěvek

Nechci Ti brát iluze, to vůbec.. :hug: :hug:
Ale u několika předchozích přítelkyň jsem spíš měla pocit, že s nimi chodím já. :zed: :zed:
On ty holky měl moc rád - nechci mluvit za všechny automechaniky - ale auta pro tyhle případy nejsou práce. Je to prostě kůň, životní styl, klidně v devět večer na Štědrý den je schopen bušit do messengeru a objednávat si u někoho z Bazoše nějaký šílený dílec. :?
Vidí se v Rychle a zběsile - asi to znáš, že? - a pokud i nějak podobně vypadá, což náš chlapeček ano, vždycky se kolem něj najde dost obdivovatelek. :think:
A po hádce, nebo i bez ní, se v noci „jede projet“. Dělá to Tvůj taky?
Ty vyšiluješ, jestli on vyrazil za nějakou courkou, a on si třeba jen driftuje 180 nočními silnicemi a čistí si hlavu.
Já Tě neodrazuju, jsem si jistá, že ten náš pacient by byl/jednou bude :andel: milující manžel a skvělej táta - ale skousne to opravdu jenom hodně samostatná, sebevědomá holka, která si ho dokáže srovnat a hodně se bude umět zabavit sama, nezávisle na něm.
Držím palce moc! :hug: :kytka:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 18.01.18 23:30

@luliana
Ja si myslim ze uz jsi od sameho zacatku vedela do ceho jdes, takze nechapu ted tvou reakci. Podle me takovej proste je, vsechno ostatni bude vzdycky na prvnim miste a na tobe je se ted rozhodnout, jestli tak se synem chces zit nebo ne. On se nezmeni.

Mamina87
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 18.01.18 23:34

@luliana heled asi tak..videla si film Rychle a zbesile? tam to je nazorne videt jak to funguje, blazen do aut musi mit vedle sebe dalsiho blazna do aut a jsou vsichni stastny :)..mela sem par autickaru tak vim co to je. jeden za mnou i odmital jezdit kdyz prselo aby pak nemusel pul dne lestit auto od kapek :roll: nebo zase priject nemohl protoze lezel celej den pod autem a proste se to muselo dodelat..
Pokud nebudes jeho vasen akceptovat nebo aspon z poloviny nebudes taky fanynka tak budete narazet porad..vidim to u kamaradu co jezdi po srazech s pritelkynema a funguje to opravdu tehdy kdyz jsou do toho zazrany oba dva.
Drzim palce :*

Jancka_K
Kecalka 179 příspěvků 19.01.18 07:30

Poznala jsi ho jaký je, jakou má práci a co ho baví. A věř mi, že se nezmění a proč by se taky měl změnit, když dělá co ho baví?. Mám takovou osobní zkušenost. Buď se přizpůsobíš a nebo od něj odejdi.

Aries6
Generální žvanilka 21945 příspěvků 5 inzerátů 19.01.18 09:06
@luliana píše:
@Aries6 alespoň je Váš chlap na pozemku a děla to pro vás, ale můj chlap z práce do dílny kde bývá cca do půlnoci někdy i dele :nevim:

No všechno dělá pro nás. I tu dílnu, ta je zase na to, aby bylo na rekonstrukci. Jsme prostě rodina a tak to funguje.

Hroznej puberťák
Závislačka 4431 příspěvků 19.01.18 09:09

Milá Luliano,
zdá se, že jsi vůbec nepochopila svoji roli. Žena má přeci v takovém případě působit pouze jako jakási ozdoba, či doplněk oné pixly, která je pro něj tou největší modlou a jediným smyslem života. Tvé místo je někde v regále zhruba mezi křížovým šroubovákem a desítkou klíčem (pozor, desítka klíč je ale v každé dílně poměrně důležitý, proto ono „mezi“ - znamená to až pod ním).

Pokud ti tato situace nevyhovuje, máš v zásadě dvě možnosti, jak to změnit:
1. Počkat, až EU zakáže auta. Jednou se určitě dočkáš, ale bude třeba velké trpělivosti.
2. Najít si někoho, kdo má životní priority srovnané úplně jinak, trochu blíže tvým.

Necítím se být úplně povolán udílet rady, co přesně dělat, ale osobně bych se klonil k variantě č. 2 ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >