Život s histrionem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 17:10
Život s histrionem

Ahoj,
s přítelem jsem něco málo přes rok a nikdy jsem nikoho nemilovala, tak jako jeho. Je zkrátka úžasný a rozumíme si po všech stránkách, vše by bylo dokonalé, ale bohužel není. Přítel se již nějakou dobu neúspěšně snaží zbavit histrióské poruchy, neboli hysterické psychózy. A prostě to nějak nejde. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s hysterickým mužem? Jak se to dá zvládnout dlouhodobě? Všechny ty hádky kvůli banalitám, chorobnou žárlivost, zákazy, neohleduplnost z jeho strany atd. atd.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Zoe1
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 06.07.19 17:27

Já teda nechápu, jak může někdo někoho takovýho milovat. Nevím, jak se to dá zvládnout a s takovým chlapem bych nebyla.

Aamanda
Kelišová 5668 příspěvků 06.07.19 17:51

Toho se zbavit nelze, je to porucha osobnosti, nedá se léčit. Jedině se naučit s tím lépe pracovat. Dle mě je to pro partnera takového člověka dlouhodobě k nežití :nevim:.

arinecka
Kelišová 6569 příspěvků 06.07.19 18:02

Nedá se to zvládnout dlouhodobě, časem ti to všechno poleze dost na nervy :nevim:

alun-ka
Zasloužilá kecalka 698 příspěvků 06.07.19 18:02

Kromě toho, že ti na něm vadí plno věcí, které v partnerském soužití znamenají peklo je jinak úžasný. :nevim: Stačí když si po sobě přečteš svůj dotaz a nepotřebuješ odpověď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 19:27

Ahoj, ja mam histrionskou poruchu osobnosti, klidne se ptej, co potrebujes vedet, rada zodpovim i verejne. Jak jiz bylo zmineno, je to porucha osobnosti a nelze ji vylecit, pouze zvladat psychoterapii. Aby ale ta byla uspesna, je dulezity prvni krok a to uvedomeni si sve nemoci. A i tak je to terapie na roky, s nejasnym vysledkem…s touto poruchou je velmi tezke zit, at uz pro me, ale hlavne pro me okoli. Prakticky je tady ta porucha kontraindikace k manzelstvi, a i tak jsme spolu s manzelem 21 let a mame dve deti. Ale lehke to se mnou fakt nema, otevrene se ale o tom bavime. Casto se ptam na svoje chovani: je to normalni nebo ma porucha a on mi odpovi. A ja se pak snazim navodit jiny vzorec chovani. Rika mi, ze me ma rad za jine veci…je to tezky, fakt porucha na prd…tezko se s tim zije a tezko se hleda psychoterapeut na dlouhodobou lecbu :)

HvezdicePatrik
Nováček 7 příspěvků 06.07.19 19:44

Nebo jsi jej histerka vymlouvajici se na nemoc anonyme

Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 06.07.19 19:53

Žádná hysterická psychoza neexistuje.

Existuje porucha osobnost a tam je potřeba především náhled a dlouhodobá psychoterapie, ideálně v kombinaci individuální a skupinové.

A vzhledem k tomu, že platí jakej šel, takovou potkal, tak by možná dost stálo za to důkladný sebezpyt, proč potřebuješ vztah, který je patrně dost na hraně snesitelnsoti.

Akinee
Závislačka 2521 příspěvků 06.07.19 19:58
@HvezdicePatrik píše:
Nebo jsi jej histerka vymlouvajici se na nemoc anonyme

To by hysterku ani nenapadlo. Ta má úplně jiné starosti. Kdybys víc četl, víc bys věděl a možná bys uměl i gramatiku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:01

@Ou můžu se zeptat, co konkrétně znamená důkladný sebezpyt? Co má člověk sam sobě položit za otázky, aby našel odpověď na to, proč žije tak, jak žije, proč se děje to, co se děje. Děkuji.

Venetia
Hvězda diskuse 43982 příspěvků 06.07.19 20:04
@Anonymní píše:
Ahoj,
s přítelem jsem něco málo přes rok a nikdy jsem nikoho nemilovala, tak jako jeho. Je zkrátka úžasný a rozumíme si po všech stránkách, vše by bylo dokonalé, ale bohužel není. Přítel se již nějakou dobu neúspěšně snaží zbavit histrióské poruchy, neboli hysterické psychózy. A prostě to nějak nejde. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s hysterickým mužem? Jak se to dá zvládnout dlouhodobě? Všechny ty hádky kvůli banalitám, chorobnou žárlivost, zákazy, neohleduplnost z jeho strany atd. atd.

Jak to co pises na konci souvisí s tím, že si rozumíte a je prostě úžasný?

Kfětoslava
Závislačka 2944 příspěvků 06.07.19 20:05
@Anonymní píše:
Ahoj,
s přítelem jsem něco málo přes rok a nikdy jsem nikoho nemilovala, tak jako jeho. Je zkrátka úžasný a rozumíme si po všech stránkách, vše by bylo dokonalé, ale bohužel není. Přítel se již nějakou dobu neúspěšně snaží zbavit histrióské poruchy, neboli hysterické psychózy. A prostě to nějak nejde. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s hysterickým mužem? Jak se to dá zvládnout dlouhodobě? Všechny ty hádky kvůli banalitám, chorobnou žárlivost, zákazy, neohleduplnost z jeho strany atd. atd.

Naprosto si protiřečíš. Nechápu, co úžasného je na neohleduplnosti, žárlivosti a zákazech? A jak přesně si v tom po všech stránkách rozumíte? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:09
@Anonymní píše:
Ahoj,

Jak jste přišli na konkrétní diagnózu? Setkala jsem se s velmi podobným mužem, v klidu a pohodě je vše sluncem zalité. Stres, strach, nervy, nepohoda a vznikají přesně jak píšeš, hádky kvůli banalitam atd. Osobně si spíše myslím, že je to kombinace povahy, výchovy a vzorců v rodině, nepříznáni si problémů a neochota a pohodlnosti s tím pracovat a zamakat na sobě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:30

@Kfětoslava @Venetia myslím, že zakladatelka žije s člověkem, který je jako Jackyl a Hyde. Pozorný, romantický, zábavný, vtipný, spolehlivý atd, atd a ten stejný chlap dokáže být žarlivy, hádavý, podeziravy… Kdo se s tím nesetkal nechápe, že stejný člověk dokáže nesmírně milovat i nenávidět. Jestli za to může nízké sebevědomí, povaha, výchova, stres nebo je to opravdu porucha osobnosti… Kdyby se to vědělo, tak by se to dalo řešit. Myslím, že některým se podaří založit rodiny, partner si zřejmě myslí, že se vše zlepší, změní, zůstanou a přežívají spolu kvůli dětem a stejně nakonec dojde na rozvod a oni pak jen zkouší další a další vztahy. V podstatě je to k vydrzeni jen se svatozáří, nebo absolutně flegmatickou povahou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 20:31
@Anonymní píše:
Ahoj, ja mam histrionskou poruchu osobnosti, klidne se ptej, co potrebujes vedet, rada zodpovim i verejne. Jak jiz bylo zmineno, je to porucha osobnosti a nelze ji vylecit, pouze zvladat psychoterapii. Aby ale ta byla uspesna, je dulezity prvni krok a to uvedomeni si sve nemoci. A i tak je to terapie na roky, s nejasnym vysledkem…s touto poruchou je velmi tezke zit, at uz pro me, ale hlavne pro me okoli. Prakticky je tady ta porucha kontraindikace k manzelstvi, a i tak jsme spolu s manzelem 21 let a mame dve deti. Ale lehke to se mnou fakt nema, otevrene se ale o tom bavime. Casto se ptam na svoje chovani: je to normalni nebo ma porucha a on mi odpovi. A ja se pak snazim navodit jiny vzorec chovani. Rika mi, ze me ma rad za jine veci…je to tezky, fakt porucha na prd…tezko se s tim zije a tezko se hleda psychoterapeut na dlouhodobou lecbu :)

Ano, špatně jsem se vyjádřila. Navštěvuje už nějakou dobu pravidelně psychoterapeuta. Vím, že se toho nejde úplně zbavit, protože je to jeho osobnost. Jinak to zvládám zatím celkem dobře a učím se s tím nějak pracovat. Jen se trochu obávám vyhlídek do budoucna a potřebuju ujištění, že v tom nejsme sami a že to jde zvládnout.
Děkuji
Zakladatelka

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama