Život v nájmu - psychika

Anonymní
8.8.20 09:56

Život v nájmu - psychika

Musím se svěřit s myšlenkami, které mě několik posledních měsíců strašně trápí. Jde o to, že nemáme vlastní bydlení. Je to tak už dlouho, vždycky mě to štvalo, ale moc jsem nad tím nepřemýšlela. Potom se ale stalo, že majitel byt potřeboval pro sebe, takže jsme museli o dům dál. Nyní jsme ve fajn bytě, okolo příroda, velký balkon, nájem se dá zvládnout. Bohužel tu nejsou moc fajn sousedi. Máme malé dítě a jorkšíra, prostě u nás není hrobové ticho, a to se sousedům nelíbí. Zvlášť jeden starší pán si neustále stěžuje na dupot a hlasité mluvení. Mně už je fyzicky špatně pokaždé, co malá upustí něco na zem, někdo projde kolem bytu a náš pes zaštěká nebo mě něco nahlas rozesměje :,( nemáme smlouvu na neurčito a stačí se někomu znelíbit a letíme. Bohužel nikdy nebude možné to změnit, jsem obyčejná středoškolačka s platem 20 tisíc, nikdy nenašetřím na vlastní bydlení, vždy se budeme tahat po pronájmech, nikdy se nikde nebudu cítit doma… Mám pocit, že nájemníci jsou něco jako novodobí otroci, majetek vlastníka bytu, prostě podlidi. Nečekám žádnou radu, jen to muselo ven…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.8.20 10:04

Žijeme dlouhodobě v nájmu a problémy nemáme, sami se sebou ani s okolím. Deti máme. Byt je firmy, takže snad nehrozí, že by ho majitel potřeboval pro sebe. Část nákladů nám vykryva příspěvek na bydlení. Mám VŠ, ale do hypotéky bych nikdy nešla. Prosím ponechat anonym z důvodů citlivých informací nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
42354
8.8.20 10:10

Po precteni prispevku od najemcu bytu tady na epipi mam pro tebe pochopeni. Najdi si normalniho najemce, nejakou firmu, co poskytuje najemni smlouvu na dobu neurcitou. Bydlela jsem dlouha leta v najmu, mela jsem decka, co delala kraval, sousedi meli ustekane psy, kourili nam do oken, nekde hrala hlasite hudba… to jsou bezne problemy bydleni v panelaku apod. Normalni najemce toto neresi neprodlouzenim/vypovedi z najmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
675
8.8.20 10:16

Nepochopila jsem zda jsi sama nebo máš přítele. Ale jestli ne proc šetřit, stačí si najít přítele co třeba má svůj byt, dum, kdyz bude hodný třeba půl napíše i na tebe aby ses víc cítila jako doma, nebo jít s ním do hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35901
8.8.20 10:22
@Anonymní píše:
Musím se svěřit s myšlenkami, které mě několik posledních měsíců strašně trápí. Jde o to, že nemáme vlastní bydlení. Je to tak už dlouho, vždycky mě to štvalo, ale moc jsem nad tím nepřemýšlela. Potom se ale stalo, že majitel byt potřeboval pro sebe, takže jsme museli o dům dál. Nyní jsme ve fajn bytě, okolo příroda, velký balkon, nájem se dá zvládnout. Bohužel tu nejsou moc fajn sousedi. Máme malé dítě a jorkšíra, prostě u nás není hrobové ticho, a to se sousedům nelíbí. Zvlášť jeden starší pán si neustále stěžuje na dupot a hlasité mluvení. Mně už je fyzicky špatně pokaždé, co malá upustí něco na zem, někdo projde kolem bytu a náš pes zaštěká nebo mě něco nahlas rozesměje :,( nemáme smlouvu na neurčito a stačí se někomu znelíbit a letíme. Bohužel nikdy nebude možné to změnit, jsem obyčejná středoškolačka s platem 20 tisíc, nikdy nenašetřím na vlastní bydlení, vždy se budeme tahat po pronájmech, nikdy se nikde nebudu cítit doma… Mám pocit, že nájemníci jsou něco jako novodobí otroci, majetek vlastníka bytu, prostě podlidi. Nečekám žádnou radu, jen to muselo ven…

Sousedi jsou vsude. Mas muze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.8.20 10:22

Milá zakladatelko, naprosto ti rozumím. Žijeme s přítelem v novém a krásném bytě na okraji Prahy. Do centra kousek a zároveň je na dosah ruky příroda, což byl vždy náš sen. Bohužel ale jedná se pouze o pronájem a ja se tu nemohu úplně tak pořádně uvolnit a cítit se jako doma :) nejde o prostředí, to je perfektní, jde o me a mou psychiku. Bojím se že nám majitel třeba za rok z nějakého důvodu neprodlouzi smlouvu. Jediné řešení by bylo pořídit si vlastní bydlení, ale na hypotéku s partnerem bohužel nedosáhneme, takže jediné řešení kde společně bydlet je právě pronájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
738
8.8.20 10:26

My s manzelem bydlime v najmu dlouhodobe, na hypoteku nedosahneme, je nam cca 30, neco nasetreno mame, ale nestaci to v zadnem pripade, tak to bereme jako rezervu, ted jsem na materske, takze ted 3 roky nic neresim, nema to cenu, mozna na hypoteku nedosahnem nikdy, kdo vi :nevim: :mrgreen: ale obecne jsme spokojeni, byt je velky, tripokojovy, za slusne penize a smlouvu mame od zacatku na neurcito… ale v predeslych dvou bytech jsme ji nemeli a moc mi to nevadilo, ale nechteli jsme tam byt dlouho, max rok, dva, vedeli jsme, ze pujdem do vetsiho… setkala jsem se i s majiteli, kteri chteli smlouvu vzdy jen na 3 mesice, ale do toho bych nesla, my meli vzdy na rok a to uz mi prislo ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
738
8.8.20 10:31

Jinak co se tyce sousedu, tak s temi problemy byly, jsou i budou, tam to vlastnictvi byt moc nevyresi, naopak nekdy dost zkomplikuje… si treba vem, ze koupis byt a za rok se tam nastehuje super soused, pripadne rovnou parta sousedu… co s tim udelas, prodas byt? To je jen priklad, ale je to tak… stat se muze cokoliv kdykoliv… nebala bych se, ze kdyz mats dite nebo psa, ze vas jen tak vyhodi, to by tam nesmel byt asi nikdo, mozna nejaky nemy duch, co by se vznasel? Nam place dcera kazdy den, vedle se sousedi hadaji, nad nama dupou… :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
8.8.20 10:37

Ahoj, úplně tě chápu. Taky jsme s přítelem v nájmu, díky bohu po všech předchozích eskapádách jsou majitelé úžasní, takže ten špatný pocit z „nedomova“ skoro vymizel, ale pořád to není vlastní no. Strašně bych chtěla psa, ale toho tu mít nemůžeme, tak s tím musím žít. Jinam se kvůli tomu zatím nechystáme, jinak jsme spokojení. Děti zatím nemáme a celkem se děsím, kde a jak budeme bydlet potom. Hypotéka je za současných podmínek pro nás taky hudba hodně daleké budoucnosti, člověk šetří, ale náklady na život jsou tak vysoké, že to jde pomalu. Je to hrozný, ale jednou to za nás vyřeší dědictví, doufám, že za strašně dlouho, chtěli jsme to zvládnout nějak sami, ale asi to nebude v našich silách a budeme líbat ruce předkům, že ten život zvládli nějak lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3785
8.8.20 10:44

Jen malokdo muze rict, ze neni otrok. Najemce, zamestnavatele, banky, systemu. Kdyz si koupis krasny dum na hypo a za deset let ti nedaleko postavi sidliste, logisticke centrum, retail park nebo dalnici, splacis 20 litru mesicne a hrozi ti ze prijdes o praci, tak pocity asi taky nic moc. A uzemni plany muzes studovat predem jak chces, zmeni se vedeni mesta, kraje, vlada i patricne toky penez. Jako podnajemnik zvednes kotvy a prestehujes se. Sklenice je proste poloprazdna nebo poloplna, zalezi na tobe. Podotykam, ze jsem celozivotni pesimista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8807
8.8.20 10:54

Měla bys psa vychovat, neměl by štěkat, když někdo projde okolo bytu.
S těmi hračkami je to problém no. Když dřív byly všude koberce, tak to nebylo tak slyšet. Je pravda, že dítě hrající si na plovoučce nebo kachličkách pro sousedy dvakrát příjemné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3393
8.8.20 10:56

Vlastní byt vyřeší to, že obtěžujete sousedy? Zajímavé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7533
8.8.20 11:02
@Anonymní píše:
Musím se svěřit s myšlenkami, které mě několik posledních měsíců strašně trápí. Jde o to, že nemáme vlastní bydlení. Je to tak už dlouho, vždycky mě to štvalo, ale moc jsem nad tím nepřemýšlela. Potom se ale stalo, že majitel byt potřeboval pro sebe, takže jsme museli o dům dál. Nyní jsme ve fajn bytě, okolo příroda, velký balkon, nájem se dá zvládnout. Bohužel tu nejsou moc fajn sousedi. Máme malé dítě a jorkšíra, prostě u nás není hrobové ticho, a to se sousedům nelíbí. Zvlášť jeden starší pán si neustále stěžuje na dupot a hlasité mluvení. Mně už je fyzicky špatně pokaždé, co malá upustí něco na zem, někdo projde kolem bytu a náš pes zaštěká nebo mě něco nahlas rozesměje :,( nemáme smlouvu na neurčito a stačí se někomu znelíbit a letíme. Bohužel nikdy nebude možné to změnit, jsem obyčejná středoškolačka s platem 20 tisíc, nikdy nenašetřím na vlastní bydlení, vždy se budeme tahat po pronájmech, nikdy se nikde nebudu cítit doma… Mám pocit, že nájemníci jsou něco jako novodobí otroci, majetek vlastníka bytu, prostě podlidi. Nečekám žádnou radu, jen to muselo ven…

A teď si představ, že bys sousedy pitomce měla vedle SVÉHO bytu/domu, na který valíš nechutnou hypotéku. To je pak na mašli.
Výhoda nájmu je ta, že se kdykoliv můžeš pohnout jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50190
8.8.20 11:07

Sestra maji koupeny vlastni byt, nez si dostavi dum. Je to nova zasabva bytu a ne panelak. Ale stejne je treba brat ohledy na okolni byty. My si muzeme doma mycku, pracku a susicku zapnout, kdy si zmyslime. Nikoho to nerusi. Party muzeme delat do rana, ze nikdo nic neslysi. Pokud teda nerveme u otevreneho okna nebo na zahrade. To by byla jina. Ona ma byty pod sebou i nad sebou a je vse slyset. Po 19h. uz to nepousti ani pracku a sve deti dost kroti, ze vedle deti spi. Nebo o vikendu sousedka pod je po nocni. Maji plovoucky vsude. To je taky dilo.
Kdyz se brzo rano odchazi, tak tise, ze tam je slyset vse. Proste v tech spolecnych domech, ktere jsou rozsekane na byty, tam to tak bude vzdy.
Takze se naucte zit, at neobtezujete okoli. To musis v najemnim i ve svem vlastnim byte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7017
8.8.20 11:07
@quanavera píše:
Nepochopila jsem zda jsi sama nebo máš přítele. Ale jestli ne proc šetřit, stačí si najít přítele co třeba má svůj byt, dum, kdyz bude hodný třeba půl napíše i na tebe aby ses víc cítila jako doma, nebo jít s ním do hypo.

To jsi mě pobavila. Ani se nedivím, že jsou ženy označované za zlatokopky. :mrgreen:

Jinak chápu, taky jsem v nájmu měla pocit, že nejsem doma a že kdykoliv nás můžou poslat o dům dál. Jestli tě to malinko uklidní, problematické sousedy můžeš mít i jako majitel bytu. Zkuste si pořídit nějaké koberce, ale psa, dítě ani sebe zcela neumlčíš. Máš netolerantní sousedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama