Životnost rozmrazených spermií

15
28.4.16 18:17

Životnost rozmrazených spermií

Ahoj, snažíme se s přítelem o miminko pomocí iui se spermiemi od dárce. Zajímalo by mě, jakou životnost mají rozmrazené spermie? Jestli je to jako u „čerstvých“ nebo žijí kratší dobu? Jde mi o to, že jsem byla tento týden na iui, v pondělí proběhla folikulometrie, folikul 17,5 v úterý píchnutí pregnylu a ve středu samotná inseminace. No a mě zajímá, když by nedošlo před nebo těsně po k prasknutí folikulu, když byl menší, jestli jsou zmražené spermie schopné jako čerstvé počkat si na vajíčko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8844
28.4.16 18:32

@Švábík jaka je životnost ti asi nikdo presne nerekne, ale Já jsem z iui a mrazenych spermii otěhotněla. Sice z toho bylo nakonec biochemicke těhotenství, ale to melo jinou příčinu. Me ovšem dr velmi peclive plánoval samotne iui, aby bylo fakt v tu pravou dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
28.4.16 18:37

Tak ono se to plánuje vždycky, ale předchozí iui jsem měla dva folikuly tuším 20 a 22, jenže ovulace dle příznaků nastala moc brzy, chvíli po píchnutí pregnylu a inseminace následující den už asi vajíčka nebyla oplodnění schopná. Teď jsem měla 17,5 pak už mi folikulometrii nedělali a provedla se rovnou inseminace, tak nevím jak moc vyrostl. A necítila jsem zatím typické řezání při ovulaci tak nevím :nevim: proto mě zajímá jak dlouho ty rozmrazené potvůrky vydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
29.4.16 18:58

Strýček google v tomhle dost zklamal, nikde to nemůžu dohledat. Ale určitě se snad musely dělat nějaké pokusy, kde se sledovala životnost. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat