Životospráva v těhotenství

Anonymní
31.5.21 14:36

Životospráva v těhotenství

Ahoj holky,
Píšu sem, protože mám strašné výčitky.
Jsem 10 let kuřačka, žádný komín, asi 10-15 cigaret denně. Taky miluju kávu, které vypiju 3 denně.
Navíc nejsem žádný extra jedlík. Většinou mám první jídlo až k odpoledním hodinám.
Prostě moje životospráva je dost kritická, na druhou stranu nepiju vůbec alkohol a jím spíše zdravě.
A teď k dotazu: v pátek jsem zjistila, že jsem těhotná.
Podle menstruace už bych měla začínat 7. týden. Přes víkend jsem si nedala kávu a zapálila jednu cigaretu, když jsem už fakt nemohla vydržet.
Holky prosím…
Já myslela, že těhotenství bude motivace tohle vše změnit. Vážně se snažím. Ale mám nervy na pochodu.
Za 1. mě děsí myšlenka, že jsem celkem dlouho už jako těhotná kouřila a pila kávu a za 2. teď když mám šanci to změnit, tak jsem pořád v nervech. Nejhorší je ráno, kdy si nemůžu uvařit kávu a zapálit si. Já vím, že ta káva není ještě extra zlo a 1 denně bych si mohla dát, ale ta káva mi přidává chuť na cigaretu.
Jak jste holky vy, hlavně kuřačky daly nekouření?
Chvíli mi běhá hlavou, jestli je horší si zapálit 1 nebo 2 cigarety denně, nebo být takhle ve stresu.
Těhotenství má být krásné období a já si to takhle nepředstavovala :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1708
31.5.21 14:40

Horší je určitě kouřit.
O následcích kouření v těhotenství si můžeš přečíst například tady.
http://www.vrozene-vady.cz/…ce/index.php?…
Není to žádná sranda, Tvoje závislost může Tvoje dítě vážně poškodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
952
31.5.21 14:41

Ja jsem si v prvnim trimestru cas od casu cigo dala. Presla jsem na slimky, aby to nebyl takovej napor. Predtim jsem kourila elektro, 3m jsem nekourila vubec (snazila jsem se otehotnet). Okolnosti ale nenasvedcovali tomu, ze by to melo dopadnout, tak jsem opet kourila po novem roce. Nevyhodou je, ze mam doma chlapa kuraka a proste na to cigo chut mam. Nicmene jsem mela nejake potize a byla jsem i v nemocnici, to te chut na cigaro rychlo prejde. Kdyz to na me prijde, tak to necim zazeru. :lol: :lol: :lol: Nekourim uz vubec a jsem rada. A kafe jsem taky doma vysadila. Jen v praci jsem si obcas dala prekap (ale v praci jsem nekourila vubec), tam ted nechodim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9812
31.5.21 14:42

Ano, je horší si zapálit 2 cigarety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
31.5.21 14:43

Ahoj, já jsem přestala ze sekundy na sekundu kouřit po těhotenském testu. Kouřila jsem taky kolem těch 10 cigaret denně. První asi měsíc to pro mě bylo docela šílené, ale teď už v pohodě 😊
A místo kávy piju Caro.
Držím palce ať se ti podaří přestat 🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
31.5.21 14:44

Já se jen pozastavuju nad tím, že 10-15 denně pro tebe znamená, že nejsi žádný komín, vždyť to je hrůza…
To, že jsi kouřila do teď je v podstatě ok, tělo je na to nastavené v začátku, spousta lidí pije a nevím co, než to zjistí (já jeden den vypila flašku vína a ráno měla pozitivní test 😀), ale teď, když to víš, by sis měla uvědomit, že zdraví už nekurvíš jen sama sobě, ale i tomu maličkému. Hodně lidí Ti tu jistě řekne, že Tvoje tělo je na to zvyklé a měla bys v menším množství pokračovat… ale jisté je, že kouření je špatně. Využij toho a odnauč se to, prodloužíš život sobě a hlavně to bude první nesobecká věc, co pro to malé uděláš. Nemusíš na to ani být sama, jsou možnosti, kdo Ti může pomoct.
Přeju hodně sil, abys to zvládla!!!
Jinak kafe - na netu najdeš cca bezpečné množství kofeinu (pozor, ten není jen v kafi), ale jedno dvě rozpustné je ok. Ale já teda si dávala až od 2.trimestru, v tom prvním se toho vyvíjí nejvíc a je nejrizikovější, to jsem byla fakt opatrná.
Hodně štěstí a zahoď ty hnusné smradlavé tyčinky smrti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1007
31.5.21 14:45

Ber to tak, ze davas novy zivot.. a ten zivot muze byt i pro tebe prilezitost prehodnotit a zmenit ten svuj:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22603
31.5.21 14:45

Jo kouřit je horší, ono se stejně neuklidnis, zas se budeš stresoavt tím, ze tím kouřením ublizujes miminku, takže je to vlastně jedno. Kafe si dej, já přešla na caro, to mám bez vycitek :D jinak jez pravidelně, kdyby ti začaly nevolnosti, musíš jist častěji po troskach jinak ti bude hrozne zle. To nekoureni je taky dobry zajist a něčím si zaměstnat ruce, abys na to porad nemyslela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
31.5.21 14:46

Káva není žádný smrtelný zlo tu klidně můžeš, udělej si slabší.
Kouřit jsem přestala jak jsem to zjistila z testu, prostě dítě bylo důležitější než zlozvyk. To dáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 14:52

Holky děkuji moc za podporu!
Jsem právě docela zodpovědný člověk. Těhotenství bylo neplánované, ale miminko si určitě necháme. Jen jsem se na to všechno nestihla psychicky připravit a je to pro mě fakt teď těžký.
Máte pravdu, zvládnu to!!
Jen doufám, že už není pozdě. Přece jen jsem nevědomě do teď dělala, jak jsem byla zvyklá a nevím jak ty 3 týdny to embryo mohlo ovlivnit :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3669
31.5.21 15:02
@Anonymní píše:
Holky děkuji moc za podporu!
Jsem právě docela zodpovědný člověk. Těhotenství bylo neplánované, ale miminko si určitě necháme. Jen jsem se na to všechno nestihla psychicky připravit a je to pro mě fakt teď těžký.
Máte pravdu, zvládnu to!!
Jen doufám, že už není pozdě. Přece jen jsem nevědomě do teď dělala, jak jsem byla zvyklá a nevím jak ty 3 týdny to embryo mohlo ovlivnit :zed:

Embryo je celkem odolné, v tomhle raném období ho ohrožují spíš chemikálie, léky, drogy, tvrdý alkohol nebo třeba rentgen. Já přestala kouřit ještě před plánovaným pocetim, žádný abstak jsem neměla, prostě jsem chtěla mít zdravé dítě. Kafe jsem pila i 3 denně, mám nízký tlak a lékař mi to schválil. Ani jedno z dětí se tím nezdá být postižené. Držím palce, určitě zvládneš přestat :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 15:06

To co bylo neřeš, ale fakt nekuř, bude tě to hrozně štvát, protože zníš jako normální ženská, žádná asociální kráva. Já sice neměla chuť na cigaretu, za to na pivo :mrgreen: upřímně jsem docela chlastal, ale s pozitivním testem byl prostě konec. Vydržet se dá všechno, že to nejde jsou jen kecy slabošek.

• Citovat
  • Nahlásit
232
31.5.21 15:08

A myslím že alkoholičky, i ty co říkají že nejsou, jsou na tom mnohem hůř s nějakým přestáváním. Mě včera večer tak bolel žaludek, že jsem si vzpomněla na svoji poslední „akci“ a jak mi bylo blbě a pít už asi nikdy nebudu 😆

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2526
31.5.21 15:28

Prosímte káva v tehotenstvi zakázána není.. Ba právě naopak to tělo je na to zvyklé.. Když si dáš denně jeden šálek kávy nikomu tím neublížís.. Jsem též těhotná když chci a mám chuť kávu si dám proč ne.. Moje gyndarka řekla že káva opravdu neuškodí pokud je v přiměřeném množství.. A s tím kouřením se nějak musíš omezit… Říká se že v tehotenstvi se nemá přestat hned protože pro tělo je to šok… Takže bych přešla třeba na ty slimky omezila to a až by jsi přestala úplně.. Když se chce jde to jen to jen v hlavě. Takže hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
31.5.21 16:00

Pokud máš opravdu silné nutkání, tak si prosím alespoň pořiď Iqos. Tam se tabák pouze lehce nahřívá, nic se nepálí a ty srajdy ti nejdou do těla. Není to žádná sláva, ale o 70% to jistě lepší je, pokud si ten zvyk nechceš úplně odpustit. :nevim:
Nejlepší by bylo vykašlat se na to úplně, stejně to leze do peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat