Zkrácený čípek a předčasný porod

95
30.6.14 16:50

Zkrácený čípek a předčasný porod

Ahojky, lezim na rizikovem oddeleni u Apolinaře, jsem na to psychicky po dnesnim kontrolnim premereni spatne, cipek se mi zkratil na 7 mm, pred tydnem byl 1 cm, pred 14 dny byl 1,4, je tam i nalevka, dnes koncim 29 tyden, mam hrozny strach, mel nekdo podobny nalez? Jak dlouho se to da jeste udrzet? Muj prvni syn byl ve 34.tydnu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2597
30.6.14 16:58

Já měla od 22.tt 1,3cm 5 dní jsem byla na pozorování a kapačkách v porodnici a pak jsem ležela doma… totálni klid jsem nějak extra nedodržovala a vydržela jsem do 35.tt. kdy mi praskla voda. Ted jsem 22.tt a cítím stejný problém. Od včera mě bolí břicho, ráno jsem měla na toal. papíře nitky krve, snažím se dnes nic nedělat, ale jakmile se zvednu i jen na wc bolí to, pohyby cítím a zítra se chystám k doktorovi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.6.14 17:00

A zkracoval se Ti? Nebo zustal porad tech 1,3?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2597
30.6.14 17:04

Na 1cm se to zastavilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30
30.6.14 17:08

Ahoj, já na tom byla podobně. Od 27 tt se mi zkracoval čípek ze 1,7 na 1,4 a ve 29 tt na 1 cm. Od 29 jsem byla týden v Podolí (kapačka s magnesiem a kortikoidy) po týdnu mě pustili domů. Hodně jsem ležela. Dnes jsem 37+3 a vše je OK. Akorát jsem už otevřená na prst, ale v tomto týdnu je to už v pohodě.
Drž se a věř, že to zvládnete :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12681
30.6.14 17:28

@labiko 7 mm jsem měla ve 30. TT. Nakonec jsem ale přenášela 3 dny. 6 týdnů jsem byla na gynypralu, měla jsem napichaný kortikoidy a domluvený Brno, kam by mě eventuelně převáželi, nebylo potřeba, nalevku a otevřená na 3 prsty. Od 36. TT klenutý vak blan a doktor pořád nechápal, co to mimčo uvnitř drží. Ve 39. TT dva hamiltony a nakonec porod 40+3.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.6.14 18:22

Holky moc diky za podporu, muj syn byl ve 34, tak mam silenej strach, aby jsme to dotahli aspon sem, dneska jsem uplne rozhozena a bojim se, ze porodim. Mimco ma podle ultazvuku 1,5 kg, tak snad by to zvladlo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5154
30.6.14 19:13

Byla jsem na tom úplně stejně, jak popisují holky nade mnou. Bohužel jednou se to nepovedlo, porod-potrat, bylve 23.tt a na podruhé jsem to dotáhla do 40+2, samozřejmě bez čípku a otevřená na dva prsty. Nikdo nechápal. Ale ty nervy byly děsné. Filípek měl půl kila, když se mi čípek začal zkracovat. Takže moc dobře vím, jaké máš nervíky. Drž se!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.6.14 19:24

Lajka 09- a od kolikateho tydne jsi byla bez ciipku? To se da jeste udrzet bez cipku? Pisu z nemocnice z mobili, tak se omlouvam, za moje chyby :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5154
30.6.14 20:15

@labiko Takové dramo to zas nebylo, bez čípku jsem byla jen 4 týdny. Tedy od 36.tt, kdy jsem vstala z postele. JInak se postupně zkracoval a okolo 28.tt měl 9mm, plus nálevka. Ležela jsem od 24.tt.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.6.14 20:22

Jee tak to jsi me potesila ze 4 tydny, dava mi to nadeji, ze taky jeste nejakej tyden vydrzim:-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5154
30.6.14 20:30

@labiko Pořád se zkracoval, zracoval, ale nakonec se to zastavilo. Jen se mi díky dlouho otevřeným porodním cestám někde ztratila plodovka a u porodu nebylo téměř nic. Ale miminku se i bez ní dařilo naštěstí dobře. Nejdůležitější je srovnat se psychicky. Mě se to teda povedlo až kolem 30.tt, to jsem už věřila, že i kdyby se narodil, tak přežije.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
30.6.14 20:39

Jojo taky si rikam ze za tyden uz bude lip, to uz budem taky ve tricatem tydnu…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3224
26.7.14 10:25

@labiko
Tak jak se drzite?
Doufam, ze je vse ok :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.7.14 10:32

Ahojky, stale dva v jednom:-) jsem 32+4, čípek se mi nějakym zázrakem prodloužil se 7mm na 2,1 cm, ale jsem na prst otevřena:-( Byla jste některá takhle otevřená a vydrželo mimi až do termínu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty